Artykuł Dodaj artykuł

„Myśl globalnie, działaj lokalnie” - nowa, międzynarodowa kampania employer brandingowa Grupy Saint-Gobain

Firmę tworzą ludzie. Wielokrotnie wyróżniana tytułem „Top Employer Global” Grupa Saint-Gobain wie o tym najlepiej. Firma rozpoczęła właśnie kampanię employer brandingową z udziałem swoich pracowników, zachęcającą kandydatów z całego świata do dołączenia do jej zespołów i wspólnego czynienia świata lepszym.

Top Employer Global

Firmę tworzą ludzie. Wielokrotnie wyróżniana tytułem „Top Employer Global” Grupa Saint-Gobain wie o tym najlepiej. Firma rozpoczęła właśnie kampanię employer brandingową z udziałem swoich pracowników, zachęcającą kandydatów z całego świata do dołączenia do jej zespołów i wspólnego czynienia świata lepszym.

Grupa Saint-Gobain, umacniająca swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, rusza z globalną kampanią employer brandingową, przybliżającą wizję firmy, która pozwoli pozyskiwać utalentowanych pracowników wyznających w życiu i w pracy podobne wartości. Nadrzędny cel “Making the World a Better Home”, którym marka kieruje się w swoich codziennych działaniach, stała się fundamentem tej kampanii oraz inspiracją do utworzenia nowej obietnicy pracodawcy, wspólnej dla marek we wszystkich 76 krajach, w których Grupa jest obecna. Czynienie świata lepszym to także stawianie na własny rozwój.

– Nowe zobowiązanie pracodawcy wypływa wprost z naszego celu nadrzędnego „Making The World a Better Home”. Wierzymy, że pozwoli nam lepiej radzić sobie z wyzwaniami rekrutacyjnymi oraz wzmocnić zaangażowanie obecnych pracowników – mówi Monika Kołodziejczyk, Dyrektor HR Grupy Saint-Gobain w Polsce. – Jego opracowanie nie było prostym zadaniem z uwagi na międzynarodowy charakter Grupy, gdyż założenia musiały być wspólne dla wszystkich krajów. Nad uniwersalnością obietnicy czuwał globalny komitet HR i Komunikacji. Prace trwały blisko 9 miesięcy i poparte były ankietami oraz lokalnymi warsztatami przeprowadzanymi wśród grup fokusowych pracowników.

Nowa obietnica Grupy Saint-Gobain, jako pracodawcy, brzmi następująco: „Niezależnie od tego, skąd jesteś, każdego dnia pozwól swojej wyjątkowej osobowości i naszym wartościom prowadzić Cię, by czynić świat bardziej zrównoważonym”.

Top Employer Global

– Nowa obietnica stanowi część szerszego procesu zmiany naszego pozycjonowania na rynku pracy. Chcemy wyróżniać się na tle konkurencji i być postrzegani jako wiodący, społecznie zaangażowany pracodawca wybierany przez utalentowane osoby. Pokazujemy swoje najsilniejsze strony, odpowiadając na oczekiwania potencjalnych kandydatów. Chcemy także wzmocnić poczucie przynależności wśród obecnych pracowników – najlepszych ambasadorów marki – dodaje Tadeusz Konieczny, Talent Acquisition Center Manager Grupy Saint-Gobain w Polsce.

Nowa obietnica pracodawcy opiera się na czterech filarach, stanowiących silne strony Saint-Gobain, tj. innowacjach na rzecz zrównoważonego rozwoju, wpływie globalnym i lokalnym, inkluzywnych zespołach oraz wzajemnym zaufaniu. Co oznacza to w praktyce dla obecnych i przyszłych pracowników?

1. Twórz innowacje dla bardziej zrównoważonego świata – możliwość budowania własnej kariery zawodowej, projektowania i wdrażania innowacji na rzecz dekarbonizacji świata, możliwość pracy na wielu rynkach (budownictwo, motoryzacja, przemysł) w międzynarodowej Grupie nastawionej na transformację cyfrową i zrównoważony rozwój.

2. Myśl globalnie, działaj lokalnie – szansa udziału w projektach o zasięgu regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym, stawianie czoła światowym wyzwaniom społecznym, środowiskowym i przemysłowym poprzez działania lokalne.

3. Wydobądź to, co najlepsze ze swojej osobowości – droga do samorealizacji poprzez rozwój i doskonalenie w otwartym na pomysły, wspierającym i motywującym do działania zespole.

4. Rozwijaj swoją karierę poprzez wzajemne zaufanie – wpływ na własną przyszłość i możliwość osiągania sukcesów na fundamencie naszych wspólnych wartości.

Top Employer Global

Poznajmy się bliżej

Kampania Marki Pracodawcy Saint-Gobain, która wystartowała 26 września, to graficzny i werbalny przekaz prezentujący oraz podkreślający nową obietnicę pracodawcy. Jej koncepcja została zbudowana na doświadczeniach obecnych pracowników, przedstawiających specyfikę wykonywanej przez siebie pracy oraz płynące z niej korzyści zarówno personalne, jak i społeczne. Kampania podkreśla tym samym, że niezależnie od miejsca zatrudnienia i pełnionego stanowiska, każdy pracownik Saint-Gobain jest doceniany i ma rzeczywisty wpływ na poprawę kondycji planety oraz jakości życia jej mieszkańców. W ten sposób firma chce zachęcić kandydatów nie tylko do realizowania własnych ambicji, ale też urzeczywistniania wizji Grupy, jaką jest wspólne czynienie świata lepszym domem dla nas wszystkich.

Artykuł reklamowy

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.