Artykuł Dodaj artykuł

Fundacja Śnieżka rozwija kompetencje przyszłości uczniów przez projekt „Przeogarniacze”

Z końcem lutego ponad 160 uczniów szkół podstawowych z gminy Dębica rozpoczęło naukę ekonomii przez zabawę w ramach programu „Przeogarniacze” Fundacji Śnieżka. Zajęcia odbywają się w ramach pilotażu najnowszej odsłony programu. W tej edycji czwartoklasiści ponownie będą rozwijać kreatywność, współpracę i wiedzę – nie tylko z zakresu przedsiębiorczości, lecz także innych ważnych dla ich przyszłości zagadnień. Finałem programu będzie nieodpłatna wycieczka tematyczna.

Fundacja Śnieżka rozwija kompetencje przyszłości uczniów przez projekt Przeogarniacze

Z końcem lutego ponad 160 uczniów szkół podstawowych z gminy Dębica rozpoczęło naukę ekonomii przez zabawę w ramach programu „Przeogarniacze” Fundacji Śnieżka. Zajęcia odbywają się w ramach pilotażu najnowszej odsłony programu. W tej edycji czwartoklasiści ponownie będą rozwijać kreatywność, współpracę i wiedzę – nie tylko z zakresu przedsiębiorczości, lecz także innych ważnych dla ich przyszłości zagadnień. Finałem programu będzie nieodpłatna wycieczka tematyczna.

Fundacja Śnieżka od 2016 roku realizuje autorskie programy zajęć o przedsiębiorczości dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Obecny projekt „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej” przeszedł odnowę na bazie dotychczasowego doświadczenia Fundacji w kształceniu z szeroko pojętej przedsiębiorczości. Dostosowano go tak, aby zajęcia były jeszcze bardziej praktyczne i angażujące, a także by wykraczały poza podstawę programową klasy czwartej. W bieżącej edycji programu udział bierze dwanaście klas z siedmiu szkół podstawowych Gminy Dębica.

Stawiamy na przyszłość

W nowej odsłonie Fundacja Śnieżka zaproponowała uczniom przebudowany zestaw tematów. Scenariusze zajęć zostały wzbogacone o aktualne zagadnienia, takie jak cyberbezpieczeństwo, marketing, czy szeroko pojęta ekologia, a także praca projektowa. Jednocześnie trzonem programu pozostaną treści z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, w tym historia pieniądza, zarządzanie czasem i oszczędnościami. Ten zestaw zagadnień wspiera przygotowania uczniów do wyzwań przyszłości.

– Inspirowanie rozwoju najmłodszych to jeden z najważniejszych celów naszej Fundacji. Dlatego w nowej odsłonie „Przeogarniaczy” przekształciliśmy program zajęć, stawiając na rozwój kompetencji przyszłości. Poza przedsiębiorczością i szeroko pojętą ekonomią społeczną postawiliśmy między innymi na praktyczne i aktualne tematy, które uzupełnią codzienną szkolną edukację. Cieszy nas, że pierwsze zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem naszych małych recenzentów i z ciepłym przyjęciem przez dyrekcje odwiedzonych szkół – mówi Aleksandra Małozięć, prezes Fundacji Śnieżka.

Cały program jest dostosowany do wieku dzieci i opiera się na aktywnej nauce przez współpracę i zabawę. Czwartoklasiści realizują tematy zajęć pod okiem zapewnionego przez Fundację trenera. W tym roku uczniom będą towarzyszyć bohaterowie scenariuszy zajęć, którzy wprowadzą ich w przygodę z przedsiębiorczością – Zaradna Zosia, Przedsiębiorczy Przemek oraz Wyliczony Wojtek.
Największą atrakcją zwieńczającą projekt jest wyjazd tematyczny do miejsca związanego z tematyką zajęć. Fundacja Śnieżka pokryje w całości koszty wycieczki. Dodatkowo wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w praktyczne podręczniki, które dodatkowo trafiły także do szkolnych bibliotek.

O projekcie

Autorski projekt edukacyjny Fundacji Śnieżka „Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej” to nowa odsłona prowadzonego w poprzednich latach programu „Mały Świat Dużego Pieniądza”. W odświeżonym formacie przybliża on uczniom klas czwartych szkół podstawowych zagadnienia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań społecznych. Uczniowie uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze opierają się o formy nauczania bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Ich tematyka jest dobrana tak, aby poszerzać horyzonty i przygotowywać uczniów na wyzwania dorosłości.

Dotychczas przygodę z ekonomią przeżyło już ponad 1400 czwartoklasistów z 35 szkół. Nowa formuła zakłada prowadzenie zajęć w systemie hybrydowym (część z nich odbędzie się stacjonarnie, a część online).

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Fundacji Śnieżka pod adresem: https://fundacjasniezka.org/prze-ogarniacze-przedsiebiorczosc-inaczej/.

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.