24.09.2012 - 25.09.2012
Warszawa
Program szkolenia
Dzień I:
1. Rodzaje umów o roboty budowlane (umowa o generalne wykonawstwo, umowa o wykonawstwo częściowe i umowa podwykonawcza, umowa o zastępstwo inwestycyjne). Umowa o roboty budowlane a umowa o dzieło.
2. Sporne zapisy w umowach o roboty budowlane – przykładowe klauzule umowne:
a.określenie stron i preambuła do umowy o roboty budowlane
b.określenie przedmiotu umowy o roboty budowlane,
c.ustalenie obowiązków i uprawnień stron umowy o roboty budowlane,
d.określanie wynagrodzenia oraz warunków jego płatności (wynagrodzenie ryczałtowe a kosztorysowe),
3. Solidarna odpowiedzialność inwestora i wykonawcy za wynagrodzenie podwykonawcy – jak zabezpieczyć się w umowie o roboty budowlane.
4. Sporne zapisy w umowach o roboty budowlane – przykładowe klauzule umowne:
a.doprecyzowanie procedury odbiorów w umowie o roboty budowlane,
b.postanowienia końcowe.
Dzień II:
1. Stosowanie warunków kontraktowych FIDIC w zakresie realizacji procesu inwestycyjnego a obowiązujące przepisy prawa polskiego.
2. Odpowiedzialność stron umowy z tytułu nienależytego wykonania lub niewykonania umowy, w tym odpowiedzialność z tytułu rękojmi oraz gwarancji za wady.
3. Odpowiedzialność wykonawcy za działania i zaniechania podwykonawcy i dalszych podwykonawców.
4. Zabezpieczenia w umowie o roboty budowlane.
5. Zastrzeżenie kar umownych – kontrowersyjne zapisy umowne.
6. Postanowienia regulujące obowiązek ubezpieczenia przedmiotu umowy o roboty budowlane.Umowne modyfikacje odpowiedzialności stron umowy o roboty budowlane (rozszerzenie, ograniczenie i wyłączenie odpowiedzialności). Odpowiedzialność zawodowa i karna uczestników procesu budowlanego.
7. Zasady dochodzenia roszczeń z tytułu umowy o roboty budowlane. Uprawnienia stron.
Cel szkolenia
Program został zarejestrowany przez Ministra Infrastruktury i umieszczony w wykazie programów kształcenia mających na celu doskonalenie zawodowe. Numer programu kształcenia: 6802. Czas trwania kształcenia: 14 godzin lekcyjnych.
Szkolenie skierowane jest do zarządców nieruchomości (grupy tematyczne: C.1., C.2., C.11.), oraz wszystkich podmiotów: publicznych i prywatnych, realizujących różne inwestycje budowlane, w tym w ramach zamówień publicznych, po stronie zamawiającego lub wykonawcy/ podwykonawcy.
Celem szkolenia jest zdobycie i ugruntowanie wiedzy z zakresu przepisów mających zastosowanie do umów o roboty budowlane wraz z omówieniem kontrowersyjnych postanowień takich umów.
Na szkoleniu uczestnicy:
• zdobędą wiedze niezbędną przy przygotowywaniu, negocjowaniu i zawieraniu umów o roboty budowlane,
• poznają najważniejsze zasady dochodzenia roszczeń z takich umów, w przypadku ich naruszenia przez drugą stronę,
• poznają kontrowersyjne postanowienia umów o roboty budowlane najczęściej pojawiające się w praktyce a także sformułowania korzystne (dla inwestora/ wykonawcy/ podwykonawców) wraz ze wskazaniem jakie rodzą one ryzyko dla drugiej strony.
Prowadzący
Radca prawny, specjalizuje się w szeroko rozumianych zagadnieniach prawnych obsługi cyklu inwestycyjnego i procesu budowlanego. Od ponad pięciu lat prowadzi wykłady i szkolenia kierowane do przedsiębiorców i pracowników administracji publicznej dotyczące prawa budowlanego, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz przepisów regulujących gospodarkę nieruchomościami. Autorka publikacji prawnych i materiałów szkoleniowych z zakresu swojej specjalizacji, współpracuje z wydawnictwami prawniczymi.
Termin:
24.09.2012
25.09.2012
Skontaktuj się z firmą:
Olesińska
02-548 Warszawa
mazowieckie, Polska
Dane kontaktowe:
Rozmawiamy w językach:
Karta firmy:
Kontaktując się z firmą powiedz, że zdobyłeś o niej informacje dzięki portalowi budowa.org!
Dziękujemy!