Wynik wyszukiwania

 
Jakie elektronarzędzia przydadzą się przy remoncie domu lub mieszkania? zdjęcie

Jakie elektronarzędzia przydadzą się przy remoncie domu lub mieszkania?

Samodzielne wykonanie remontu to sprawdzony sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Wystarczy tylko wyposażyć się w kilka niezbędnych elektronarzędzi, które umożliwią Ci szybką realizację prac budowlanych. Co więcej, każdy z zakupionych sprzętów przyda Ci się również po remoncie, pozwalając w przyszłości swobodnie majsterkować lub dokonywać drobnych napraw. Zatem jakie elektronarzędzia przydadzą się podczas remontu?

Czytaj więcej

 
Energooszczędność domów szkieletowych. Jak dach może wpłynąć na temperaturę w budynku? zdjęcie

Energooszczędność domów szkieletowych. Jak dach może wpłynąć na temperaturę w budynku?

Domy szkieletowe cieszą się coraz większą popularnością. Są lekkie, ale jednocześnie trwałe i pozwalają na szybką oraz tańszą realizację inwestycji. Szczególnie dużą uwagę przyciąga kwestia energooszczędności, bo dzięki charakterystyce drewna, z którego powstają, konstrukcja zarówno szybko ochładza się, jak i nagrzewa. Z tego powodu kluczowa jest odpowiednia izolacja, która wesprze budynek w utrzymaniu konkretnej temperatury. Szczególnie istotną rolę pełni dach, bo to właśnie przez nieizolowany lub źle wykonany może uciekać nawet od 20 do 40 proc. ciepła.

Czytaj więcej

 
Dach odwrócony – izolacja przestrzeni rekreacyjnej zdjęcie

Dach odwrócony – izolacja przestrzeni rekreacyjnej

Kiedy masz gotowy dom i nagle wpadnie ci do głowy, żeby na dachu zrobić ogród, nie zawsze będzie to możliwe. Dach płaski, na którym ma powstać zielona przestrzeń, musi spełniać określone warunki.

Czytaj więcej

 
Jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać? zdjęcie

Jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać?

Pytanie brzmi znajomo? Z pewnością, bo zadają je sobie wszyscy planujący budowę własnego domu.

Czytaj więcej

 
Kamień ogrodowy - wybierz idealny element dekoracyjny dla swojej przestrzeni zdjęcie

Kamień ogrodowy - wybierz idealny element dekoracyjny dla swojej przestrzeni

Marzysz o pięknie zaaranżowanym ogrodzie, który przyciągnie spojrzenia i stworzy przyjemne miejsce do relaksu? Kamień ogrodowy to doskonały wybór dla tych, którzy pragną naturalnej i efektownej dekoracji swojej nieruchomości. Niezależnie od stylu Twojego ogrodu, dostępne warianty kamieni ogrodowych z oferty Granitnaturalny.pl pozwolą Ci stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, która spełni Twoje oczekiwania. Odkryj różnorodne możliwości i dowiedz się, jak wybrać idealny typ kamieni ogrodowych!

Czytaj więcej

 
Miło się pracuje w pięknym miejscu zdjęcie

Miło się pracuje w pięknym miejscu

Aby spełniać swoją podstawową rolę, domowe biuro musi być przede wszystkim praktyczne. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by też zwyczajnie cieszyło oko. Najlepiej znaleźć balans między funkcjonalnością, stylem i jakością, bo przecież miło się pracuje w ładnie urządzonym miejscu.

Czytaj więcej

 
Dach pełni kluczową rolę w oszczędzaniu energii. Jak odpowiednia konstrukcja zmniejsza rachunki? zdjęcie

Dach pełni kluczową rolę w oszczędzaniu energii. Jak odpowiednia konstrukcja zmniejsza rachunki?

Energooszczędność to stały trend w budownictwie, jednak w obliczu rosnących cen za prąd i gaz, kwestia energii staje się jeszcze bardziej istotna. Kluczowym elementem podczas budowy jest dach, bo to właśnie przez nieizolowany lub źle wykonany może uciekać nawet od 20 do 40 proc. ciepła. Coraz większą popularnością w tym kontekście cieszą się również zielone dachy. Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia energooszczędnej konstrukcji?

Czytaj więcej

 
Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA! zdjęcie

Wybierz firmę z Certyfikatem DAFA!

Walka o to, aby wysoki standard budownictwa stał się czymś naturalnym i oczywistym nie jest łatwa. W DAFA wierzymy, że warto inwestować w jakość bo pamięta się ją dłużej niż cenę. Nie warto na niej oszczędzać ! Oferując wysokiej jakości produkty i realizując inwestycje na najwyższym poziomie firmy członkowskie DAFA stają się przykładem dla innych.

Czytaj więcej

 
Izolacja Dachu Płaskiego: Papa czy Pianka Poliuretanowa? Wybór Twojego Komfortu zdjęcie

Izolacja Dachu Płaskiego: Papa czy Pianka Poliuretanowa? Wybór Twojego Komfortu

Kiedy przychodzi czas na izolację dachu płaskiego, często stajemy przed dylematem: jaki materiał wybrać? Papa czy może pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa? Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, ale wybór może zależeć od indywidualnych potrzeb, budżetu i oczekiwań. Dlatego dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy Ci zrozumieć, który materiał jest najlepszy dla Twojego dachu płaskiego.

Czytaj więcej

 

Inwestycje w podnoszenie efektywności energetycznej dają oszczędności

Skraca się czas zwrotu z inwestycji w instalacje podnoszące efektywność energetyczną. Jeszcze rok temu szacowany był na 3-5 lat. Przy obecnych cenach energii i gazu zwraca się po roku, bo wzrost cen nośników energii jest rekordowy – we wrześniu wg GUS o 44,3 proc. Rosnące koszty powodują duże zainteresowanie firm rozwiązaniami takimi jak odzysk poprodukcyjnego ciepła odpadowego - z 1 kilowata mocy elektrycznej można uzyskać 3-4 kilowaty mocy cieplnej. Ekspert podaje konkretne instalacje, które da się efektywnie zoptymalizować – to np. sprężarkownie czy laserowe zespoły tnące.

Czytaj więcej

 
Jak poprawnie używać kątownika do ukośnych pilarek tarczowych? zdjęcie

Jak poprawnie używać kątownika do ukośnych pilarek tarczowych?

To pytanie, które z pozoru wydaje się banalne. Jednak wiele osób, mimo dużej praktyki, nadal się nad tym zastanawia… A może kątownik do ukośnych pilarek tarczowych marki Wolfcraft ma jeszcze funkcje, o których nie wiesz, a bardzo przydałyby Ci się podczas Twojej pracy?

Czytaj więcej

 
Festool -  Serwis dla Ciebie i Twoich narzędzi zdjęcie

Festool - Serwis dla Ciebie i Twoich narzędzi

Festool dostarcza elektronarzędzia od ponad 95 lat i jest w pełni świadomy z wyzwań, z jakimi zmagają się rzemieślnicy w swojej codziennej pracy. Dostarczanie niezawodnych narzędzi to jeden z priorytetów Festool. Równie ważnym zadaniem jest opieka nad użytkownikami narzędzi, którzy zaufali marce. Jeżeli kupujesz narzędzia Festool dostajesz w pakiecie serwis na równie wysokim poziomie, jak jakość oferowanego sprzętu. Innymi słowy jesteśmy zadowoleni tylko wtedy, gdy Ty jesteś zadowolony.

Czytaj więcej

 
Drewniany, metalowy czy plastikowy - sprawdzamy jaki domek ogrodowy wybrać zdjęcie

Drewniany, metalowy czy plastikowy - sprawdzamy jaki domek ogrodowy wybrać

Domek narzędziowy przyda się każdemu majsterkowiczowi, ale nie tylko, bo służy także, a może przede wszystkim, do przechowywania w nim sprzętów ogrodowych takich jak meble ogrodowe, kosiarki itp., jak również innych przedmiotów, na które nie ma miejsca w domu. Sklepy oferują wiele różnych rodzajów takich budowli, główne rodzaje to domki drewniane, metalowe i plastikowe. Czym się charakteryzują?

Czytaj więcej

 
Wałki malarskie a pędzle: które narzędzie jest lepsze? zdjęcie

Wałki malarskie a pędzle: które narzędzie jest lepsze?

Kiedy planujesz malowanie ścian i sufitów, najczęściej zastanawiasz się, które narzędzie będzie dla Ciebie lepsze: Anza Elite wałek malarski czy pędzel? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przygotowaliśmy krótki artykuł, wyjaśniający najważniejsze różnice pomiędzy tym popularnym wyposażeniem do malowania wnętrz. Opisujemy najmocniejsze strony wałków i przyglądamy się najważniejszym plusom pędzli, aby pomóc Ci zdecydować, które z tych narzędzi będzie idealne do planowanych prac.

Czytaj więcej

 
Nowa promocja od KRISPOL. Najwyższe modele okien FEN 92 i FEN 82 w jednakowej cenie! zdjęcie

Nowa promocja od KRISPOL. Najwyższe modele okien FEN 92 i FEN 82 w jednakowej cenie!

Wybór okien to poważny temat, bo okno składa się blisko z 40 elementów, które każdego dnia wpływają na komfort życia domowników.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3459