Szanowni Państwo, miło nam zaprosić Państwa do udziału szkoleniu Stowarzyszenia DAFA, które jest również okazją do spotkania firm z branży budowlanej.
Po raz kolejny dwie organizacje, stawiające na jakość i bezpieczeństwo pracy na budowie – Stowarzyszenie DAFA oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie połączyły siły w ramach wspólnego projektu edukacyjnego pod hasłem: "BHP - negocjacje umów i zakresy odpowiedzialności za BHP na budowie”.
Dążąc do zapewnienia poprawnego pod względem bezpieczeństwa wykonywania prac na budowach, Stowarzyszenie DAFA zorganizowało w dniach 24-25 marca we Wrocławiu szkolenie z zakresu BHP, poświęcone propagowaniu wytycznych „Zabezpieczenia zbiorowe”.
Praca na budowie wiąże się z wieloma różnymi zagrożeniami. W związku z tym przepisy BHP zobowiązują pracodawców do wyposażenia zatrudnianych pracowników w adekwatne środki ochrony indywidualnej. Co może być jej przykładem? Czym powinna charakteryzować się odzież dla profesjonalistów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
O tym, jakie w aktualnej sytuacji gospodarczej trudności napotykają specjalistyczne firmy geotechniczne i czy firmy wykonawcze będą zmuszone do wycofywania się z kontraktów, posłuchacie w podcaście "Prawnik na budowie", w którym Łukasz Mróz rozmawia z Bartłomiejem Sieradzkim- Dyrektorem Oddziału Ścian Szczelinowych Keller Polska.
Polskie budownictwo systematycznie poprawia poziom bezpieczeństwa na budowach.
Wszystko dobrze, tylko ten bałagan! Tę myśl zna każdy, kto choć raz przeprowadzał w domu modernizację, przebudowę czy nawet małą przeróbkę.
W Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace. Wszystko po to, by pracownicy mogli porozmawiać o… bezpieczeństwie.
Tanie w budowie domy w standardzie WT 2021, hity z kolekcji Mini, najważniejsze zmiany w przepisach, nowy podział projektu budowlanego, a także trendy wnętrzarskie od VOX, BoConcept oraz portalu Homebook – to wszystko czeka na czytelników w najnowszym e-katalogu od Pracowni ARCHIPELAG.
Każdego roku powstaje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy domów jednorodzinnych. Jak ubezpieczyć nieruchomość w budowie?
Odnawialne źródła energii (OZE) w dzisiejszych czasach, w których ceny energii z paliw kopalnych rosną w zatrważającym tempie, stają się niezwykle ważne. Pozwalają nam one zdywersyfikować źródła energii elektrycznej i tym samym zmniejszyć nasze rachunki za prąd. Jednym z popularnych OZE w Polsce są elektrownie i farmy wiatrowe. Obok farm fotowoltaicznych produkują one w naszym kraju czystą energię. Zastanawiasz się, jakie elementy są istotne przy budowie elektrowni wiatrowych? Zapraszamy do lektury.
W dniach 23-29 maja już po raz dziewiąty odbywa się Tydzień Bezpieczeństwa. To największa w Polsce inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na budowach w naszym kraju. Organizatorem akcji jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do tej pory inicjatywa objęła swoim zasięgiem budowy w 400 różnych lokalizacjach w Polsce i dotarła do ponad 100 000 pracowników budowlanych. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Budowa się kończy. Bezpieczeństwo NIGDY!”.
Zapraszamy do udziału w naszym bezpłatnym webinarze, który odbędzie się w środę, 23 czerwca, o godzinie 11.
Dobre praktyki bezpieczeństwa w kontekście zarówno ludzi jak i rozwiązań technicznych, ergonomia pracy, kultura bezpieczeństwa oraz działania prozdrowotne - to zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkania Nowoczesne BHP, zaplanowanego na 29-30 września br.
Co drugi dzień w Polsce ktoś traci życie w pracy. Z danych PIP wynika, że najwięcej wypadków śmiertelnych ma miejsce na budowach. Mimo że w ostatnich latach warunki bezpieczeństwa uległy poprawie, to kontrole BHP nadal pokazują, że przed branżą jeszcze dużo pracy. Ekspert PlanRadar przekonuje, że skutecznym wsparciem w tym obszarze są nowoczesne technologie.