Wynik wyszukiwania

 
STRABAG z kontraktem na remont mostu w Obornikach zdjęcie

STRABAG z kontraktem na remont mostu w Obornikach

Spółka STRABAG podpisała kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu na remont mostu prowadzącego przez rzekę Wartę w miejscowości Oborniki. Termin realizacji inwestycji planowany jest na październik 2019 r. Koszt realizacji zadania wyniesie blisko 12 mln zł netto.

Czytaj więcej

 
STRABAG – postęp prac przy układaniu nawierzchni betonowej na autostradzie A1  zdjęcie

STRABAG – postęp prac przy układaniu nawierzchni betonowej na autostradzie A1

32 km nowej betonowej jezdni na odcinkach: Kamieńsk – Radomsko i Tuszyn – Piotrków Trybunalski.

Czytaj więcej

 

Budownictwo łapie drugi oddech w oczekiwaniu na środki unijne

Na początku grudnia ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad podpisała umowy na projekty drogowe dofinansowane ponad 8 miliardami złotych.

Czytaj więcej

 
Polski Klaster Budowlany z największym dofinansowaniem w konkursie 2.3.7 PO IR  Rozwój potencjału Krajowych Klastrów Kluczowych zdjęcie

Polski Klaster Budowlany z największym dofinansowaniem w konkursie 2.3.7 PO IR Rozwój potencjału Krajowych Klastrów Kluczowych

W dniu 15 czerwca 2021r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę rankingową projektów, które uzyskały dofinasowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Największa pula przyznanego dofinansowania trafi do Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego - koordynatora Polskiego Klastra Budowlanego na realizację projektu pt. „Cyfryzacja procesu produkcyjnego w budownictwie - Polskie Centrum BIM”.

Czytaj więcej

 
Nowy termin targów AUTOSTRADA 2020 zdjęcie

Nowy termin targów AUTOSTRADA 2020

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu targów AUTOSTRADA, MASZBUD oraz ROTRA. Wydarzenie zaplanowano w nowym terminie, od 30 czerwca do 2 lipca 2020 roku.

Czytaj więcej

 
Targi AUTOSTRADA w nowym jesiennym terminie zdjęcie

Targi AUTOSTRADA w nowym jesiennym terminie

Ponad 261 wystawców z 18 krajów, 10 500 gości, branżowe wystawy oraz liczne wydarzenia towarzyszące – taką skale miała ubiegłoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA. Stan światowej pandemii i okoliczności w jakim przyszło wszystkim funkcjonować, nie pozwala na organizację wydarzenia w zaplanowanym terminie, tj. 30.06 - 02.07.2020 roku.

Czytaj więcej

 
Zakończyła się 25. edycja targów AUTOSTRADA w Kielcach zdjęcie

Zakończyła się 25. edycja targów AUTOSTRADA w Kielcach

Mnóstwo nowoczesnych maszyn, ciekawe rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie podsumować można XXV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbywały się o 14 do 16 maja w Targach Kielce. Wystawę odwiedził, m.in. Minister Infrastruktury – Andrzej Adamczyk oraz przedstawiciele wszystkich branżowych instytucji. Targi odwiedziło ponad 10.500 gości.

Czytaj więcej

 

50 mln zł na innowacje drogowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiły konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia „Rozwój Innowacji Drogowych”. Na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze drogownictwa obie instytucje przeznaczyły po 25 mln zł.

Czytaj więcej

 
Dojechali! Targi Autostrada, MASZBUD oraz ROTRA zakończone zdjęcie

Dojechali! Targi Autostrada, MASZBUD oraz ROTRA zakończone

Ponad 10 tysięcy zwiedzających, 418 firm zajmujących 30 tys. m2   powierzchni wystawienniczej oraz 10 konferencji, dotyczących budownictwa drogowego – tak w skrócie można opisać trwające od 8 do 10 maja targi Autostrada, MASZBUD oraz ROTRA.

Czytaj więcej

 
Książka: Inżynieria betonowych nawierzchni drogowych zdjęcie

Książka: Inżynieria betonowych nawierzchni drogowych

W Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.

Czytaj więcej

 

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych podczas Targów Dziedzictwo

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych drugiego dnia Targów Dziedzictwo, tj. 6 października br., poprowadzi dwa panele poświęcone konserwacji i digitalizacji dokumentacji historycznej.

Czytaj więcej

 
STRABAG zbuduje 17 km autostrady A1 na odcinku Węzeł Zawodzie – Węzeł Woźniki zdjęcie

STRABAG zbuduje 17 km autostrady A1 na odcinku Węzeł Zawodzie – Węzeł Woźniki

Warszawa,04.03.2016 r. 4 marca br. w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konsorcjum STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. oraz STRABAG Sp. z o.o. podpisały kontrakt na budowę 16,7-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłem Zawodzie (bez węzła) i węzłem Woźniki (wraz z węzłem).

Czytaj więcej

 
Gabiony jako zabezpieczenie drogi i autostrady zdjęcie

Gabiony jako zabezpieczenie drogi i autostrady

Naturalny wygląd, właściwości wygłuszające oraz trwałość. Oto najważniejsze zalety gabionów, dzięki którym wykorzystuje się je do zabezpieczenia dróg oraz autostrad.

Czytaj więcej

 
TARGI AUTOSTRADA POLSKA 2017 zdjęcie

TARGI AUTOSTRADA POLSKA 2017

W dniach 09-11.05.2017r. w Kielcach odbyły się Targi Autostrada Polska 2017.  

Czytaj więcej

 

STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU PRACODAWCÓW BUDOWNICTWA

„Informacji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, w związku z interwencją Ambasadorów Francji, Holandii, Niemiec, Austrii oraz Portugalii u Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w sprawie sporu między zagranicznymi firmami budującymi drogi w Polsce a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad”

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 27430