Wynik wyszukiwania

 
PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej zdjęcie

PlanRadar dodaje funkcję zarządzania dokumentami w celu usprawnienia prowadzenia dokumentacji projektowej

PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Dokumentacja budowlana to fundament dobrze przeprowadzonej inwestycji zdjęcie

PlanRadar: Dokumentacja budowlana to fundament dobrze przeprowadzonej inwestycji

Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy. Jego równie ważnym elementem jest skrupulatne prowadzenie dokumentacji, mającej znaczący wpływ na końcowy rezultat działań. O „papierkowej” stronie realizacji inwestycji oraz konsekwencjach jej zaniedbania opowiada Krzysztof Studziński, kierownik zespołu PlanRadar w Polsce.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: cyfryzacja procesów pozwoli pracownikom budowlanym i zarządcom nieruchomości zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym zdjęcie

PlanRadar: cyfryzacja procesów pozwoli pracownikom budowlanym i zarządcom nieruchomości zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym

WHO alarmuje, że praca powyżej 55. godzin tygodniowo prowadzi do utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego coraz popularniejsza staje się koncepcja „work-life balance”, która polega na utrzymaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym, a życiem osobistym. Ekspert PlanRadar tłumaczy, dlaczego trend ten jest istotny także z punktu widzenia budownictwa i branży nieruchomości.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Cyfrowe oprogramowanie zwiększy bezpieczeństwo na placu budowy zdjęcie

PlanRadar: Cyfrowe oprogramowanie zwiększy bezpieczeństwo na placu budowy

Co drugi dzień w Polsce ktoś traci życie w pracy. Z danych PIP wynika, że najwięcej wypadków śmiertelnych ma miejsce na budowach. Mimo że w ostatnich latach warunki bezpieczeństwa uległy poprawie, to kontrole BHP nadal pokazują, że przed branżą jeszcze dużo pracy. Ekspert PlanRadar przekonuje, że skutecznym wsparciem w tym obszarze są nowoczesne technologie.

Czytaj więcej

 
PlanRadar Connect i nowy poziom integracji w zarządzaniu budową zdjęcie

PlanRadar Connect i nowy poziom integracji w zarządzaniu budową

PlanRadar regularnie zyskuje nowe funkcjonalności, których celem jest przede wszystkim systematyczne udoskonalanie oprogramowania z myślą o satysfakcji użytkowników końcowych.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Digitalizacja pomoże firmom budowlanym przetrwać kryzys zdjęcie

PlanRadar: Digitalizacja pomoże firmom budowlanym przetrwać kryzys

W dobie rekordowej inflacji i wysokich stóp procentowych Polacy przestali budować domy i kupować mieszkania. Rynek nieruchomości zwolnił, przez co coraz więcej firm budowlanych mierzy się dziś z brakiem zleceń. Jakby tego było mało, w branżę uderzają braki surowców oraz rekordowe ceny materiałów. Przedstawiciele sektora intensywnie szukają obszarów, w których mogą zoptymalizować koszty. Ekspert PlanRadar przekonuje, że znajdą je w cyfrowych technologiach.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: zrównoważony rozwój i zeroemisyjność głównym celem budownictwa w Polsce i na świecie zdjęcie

PlanRadar: zrównoważony rozwój i zeroemisyjność głównym celem budownictwa w Polsce i na świecie

Z najnowszego badania „The architecture of the future” przeprowadzonego przez PlanRadar wynika, że we wszystkich przebadanych przez firmę krajach, w tym także w Polsce, zrównoważony rozwój oraz redukcja emisji dwutlenku węgla będą priorytetem dla branży budowlanej w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: stagnacja i cięcia kosztów w branży budowlanej. Rok 2023 znów będzie czasem wielu wyzwań zdjęcie

PlanRadar: stagnacja i cięcia kosztów w branży budowlanej. Rok 2023 znów będzie czasem wielu wyzwań

Za branżą budowlaną bardzo trudnych 12 miesięcy. Ograniczona dostępność pracowników, inflacja, spadek liczby zamówień, a do tego rekordowe ceny materiałów budowlanych, energii i paliw – to tylko kilka z szeregu wyzwań, którym musiały stawić czoła firmy z tego sektora. Co przyniesie ze sobą 2023 rok? Ekspert PlanRadar odpowiada: branża musi się przygotować na stagnację i cięcia kosztów.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: stan wdrożenia technologii BIM zdjęcie

PlanRadar: stan wdrożenia technologii BIM

Eksperci PlanRadar porównali stan wdrożenia technologii BIM w siedmiu krajach i określili perspektywę rozwoju technologii w ciągu najbliższych lat.

Czytaj więcej

 
PlanRadar włącza kolejny bieg: 2022 rok pod znakiem przyspieszenia cyfrowej ekspansji zdjęcie

PlanRadar włącza kolejny bieg: 2022 rok pod znakiem przyspieszenia cyfrowej ekspansji

Mimo pandemicznego trzęsienia ziemi fundamenty nie tylko polskiej, ale i globalnej branży budowlanej okazują się być zaskakująco mocne. Przedsiębiorcy wchodzą w 2022 rok z umiarkowanym optymizmem, jednocześnie stale szukając możliwości optymalizacji swoich działań. Coraz więcej z nich decyduje się na aplikacje wspierające budowę i zarządzanie nieruchomościami. Do najpopularniejszych należy PlanRadar, a skokowo rosnące zainteresowanie platformą austriackiej spółki poskutkowało m.in. uzyskaniem rekordowego finansowania inwestorów.

Czytaj więcej

 
PlanRadar zapewni wsparcie dla HB Reavis przy realizacji Varso Place zdjęcie

PlanRadar zapewni wsparcie dla HB Reavis przy realizacji Varso Place

HB Reavis to jeden z czołowych deweloperów powierzchni biurowych w Europie, a od czerwca również nowy klient w portfolio PlanRadar. Firmy zawarły umowę, obejmującą wykorzystanie aplikacji do zarządzania procesem budowy podczas realizacji inwestycji Varso Place, nowoczesnego centrum biznesowego, którego częścią będzie m.in. budynek Varso Tower – najwyższy obiekt biurowy w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Nowe narzędzie do zarządzania dokumentami usprawni procesy inwestycyjne zdjęcie

PlanRadar: Nowe narzędzie do zarządzania dokumentami usprawni procesy inwestycyjne

Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Hybrydowe, zrównoważone i biofilne – takie właśnie będą domy i mieszkania przyszłości zdjęcie

PlanRadar: Hybrydowe, zrównoważone i biofilne – takie właśnie będą domy i mieszkania przyszłości

Na przestrzeni ostatnich lat wizja idealnych domów i mieszkań wyraźnie ewoluuje.

Czytaj więcej

 
PlanRadar: Nowe narzędzie do tworzenia harmonogramów ułatwi nadzorowanie projektów budowalnych zdjęcie

PlanRadar: Nowe narzędzie do tworzenia harmonogramów ułatwi nadzorowanie projektów budowalnych

Nowa funkcja planowania wspomaga nadzór nad zespołem i przyczynia się do terminowej realizacji projektów budowlanych

Czytaj więcej

 
Zrównoważony rozwój w niezrównoważonych czasach: cyfryzacja pomoże branży budowlanej zrealizować ambitne plany zielonej rewolucji zdjęcie

Zrównoważony rozwój w niezrównoważonych czasach: cyfryzacja pomoże branży budowlanej zrealizować ambitne plany zielonej rewolucji

Kryzysy polityczne, szalejące ceny energii i surowców, niepewność łańcuchów dostaw: globalna sytuacja branży budowlanej staje się coraz bardziej skomplikowana.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 34
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.