FB Antczak zakończyła prace związane z budową nowej hali sortowni w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw w Prażuchach Nowych.
Budowa i modernizacja budynków i lokali komunalnych będzie tańsza i łatwiejsza do zrealizowania.
Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa specjalistyczne warsztaty "Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych", które odbedzie się w dniu 14 maja 2020 roku.
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach "Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych", które odbędą się w dniu 30 stycznia 2020 roku w Warszawie. Warsztaty zostaną w całości poprowadzone przez Panią Andrzelę Gawrońską-Baran.
To pierwsza tak zaawansowana modernizacja w tej stacji uzdatniania wody od 1972 roku. W I kwartale 2023 roku Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim podpisał kontrakt na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru przy inwestycji „Przebudowa stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim”. Zakład zostanie zmodernizowany, co przełoży się na jakość wody oraz zrównoważone zarządzanie tym najważniejszym zasobem.
Jeszcze wczoraj niepotrzebny odpad, dziś cenny materiał, który można ponownie wykorzystać.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Praca na placu budowy czy remont domu nieodłącznie wiąże się z powstawaniem gruzu. Ten typ odpadów nie nadaje się do usuwania wraz ze standardowymi odpadami gospodarstwa domowego. Każdy inwestor, czy to prywatny właściciel domu, czy profesjonalna firma budowlana, ma obowiązek samodzielnie zorganizować utylizację gruzu, pokrywając związane z tym koszty.
W obecnym czasie mniejszej dostępności surowca drzewnego, jego wysokich cen i coraz większym nacisku na ekologię, zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego – drewno poużytkowe (inaczej mówiąc z recyklingu czy odpadowe) coraz bardziej zyskuje na wartości i jest cennym surowcem dla firm wykorzystujących drewno w swojej produkcji czy budownictwie.
W perspektywie 2020 roku połowa wytworzonych odpadów komunalnych powinna być kierowana do recyklingu. W kolejnych latach poziom ten jeszcze wzrośnie. Mimo że co roku w Polsce osiągane są coraz wyższe poziomy, to wykonanie unijnych norm nadal pozostaje wyzwaniem.
Innowacyjna platforma internetowa i najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu, inteligentny kosz na śmieci, pojazdy do branży komunalnej, a także nowy model Ekozgniatarki – to tylko część nowoczesnych rozwiązań zaprezentowanych już od 8 do 9 marca podczas 23. edycji Targów Ekotech w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się jubileuszowe Targi Enex.
Nie bez przyczyny zdecydowaną większość termoizolacji wykonuje się w Polsce z płyt styropianowych.
ABM Solid podpisał umowę na budowę zakładu odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Katowicach. Wartość kontraktu to ponad 18,6 mln zł netto. Termin realizacji zadania wyznaczono na 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.
Pozbycie się zanieczyszczeń z rur kanalizacyjnych nie należy do najprostszych czynności. Aktualnie nie jest to możliwe bez wykorzystania specjalistycznych sprzętów. Chodzi tutaj przede wszystkim o urządzenia wuko, a więc samochody wyposażone w instalacje do spłukiwania i czyszczenia zanieczyszczeń w rurach pod dużym ciśnieniem.