Wynik wyszukiwania

 
Malowanie elewacji zewnętrznej – praktyczne porady zdjęcie

Malowanie elewacji zewnętrznej – praktyczne porady

Malowanie elewacji zewnętrznej to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ewentualne błędy mogą się uwidocznić już po kilku tygodniach od zakończenia pracy. Dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do takiego zlecenia oraz na jakie aspekty trzeba szczególnie zwracać uwagę. Zobacz, co możesz zrobić, aby podnieść jakość swoich usług!

Czytaj więcej

 
 Malowanie pasów na ścianie od A do Z zdjęcie

Malowanie pasów na ścianie od A do Z

Pasy lub paski, poziome lub pionowe, z większymi lub mniejszymi odstępami – nieważne! Pasy to jeden z popularniejszych trendów malowania wnętrz, w związku z czym prędzej czy później staniesz przed takim zadaniem malarskim. Jak pomalować ścianę w paski, jeśli poproszą Cię o to klienci? Jak zaprojektować motyw pasków? Sprawdźmy.

Czytaj więcej

 
Malowanie fasady domu – co trzeba wiedzieć i jak się przygotować? zdjęcie

Malowanie fasady domu – co trzeba wiedzieć i jak się przygotować?

Powodów, dla których warto pomalować fasadę domu jest przynajmniej kilka. Czasami możesz po prostu znudzić się starym kolorem budynku. Wtedy wystarczy odświeżyć jego wygląd, zyskując nowoczesną, cieszącą oko elewację. W wielu przypadkach fasada będzie już po prostu mocno zabrudzona, a proste malowanie pozwoli odzyskać jej dawny blask. Tego typu pracę na pewno wykonasz także w przypadku nowego domu. Bez względu na to, z jakiego powodu sięgniesz po farby fasadowe, warto odpowiednio przygotować się do działania. Podpowiadamy na co trzeba zwrócić uwagę.

Czytaj więcej

 
Wałki malarskie a pędzle: które narzędzie jest lepsze? zdjęcie

Wałki malarskie a pędzle: które narzędzie jest lepsze?

Kiedy planujesz malowanie ścian i sufitów, najczęściej zastanawiasz się, które narzędzie będzie dla Ciebie lepsze: Anza Elite wałek malarski czy pędzel? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przygotowaliśmy krótki artykuł, wyjaśniający najważniejsze różnice pomiędzy tym popularnym wyposażeniem do malowania wnętrz. Opisujemy najmocniejsze strony wałków i przyglądamy się najważniejszym plusom pędzli, aby pomóc Ci zdecydować, które z tych narzędzi będzie idealne do planowanych prac.

Czytaj więcej

 
W Yawal mamy Seaside w standardzie zdjęcie

W Yawal mamy Seaside w standardzie

Rozważasz zakup systemów profili aluminiowych do okien i drzwi dla strefy narażonej na szkodliwe czynniki atmosferyczne np. nadmorskiej? Albo po prostu chcesz zapewnić maksymalną trwałość powłoki lakierowanej proszkowo w swoich oknach i drzwiach z aluminium?

Czytaj więcej

 
Gładki sufit bez smug i pasów zdjęcie

Gładki sufit bez smug i pasów

Malowanie sufitu może być niewdzięcznym zadaniem nawet dla fachowców. Nie dość, że to trudno dostępna powierzchnia, to pod światło jak na dłoni widać na niej wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia. Z antyrefleksyjną białą farbą Tikkurila prace malarskie będą jednak znacznie łatwiejsze. Za sprawą unikatowej kompozycji związków tytanu oraz wypełniaczy funkcyjnych optycznie niweluje ona refleksy świetlne, wywołujące wrażenie nierówności podłoża.

Czytaj więcej

 
Elewacja jak wizytówka zdjęcie

Elewacja jak wizytówka

Wygląd elewacji to kropka nad „i” wieńcząca inwestycję i podstawowa wizytówka domu. Równie ważna jak efekt estetyczny jest jednak jakość materiałów użytych do wykończenia fasady i jej późniejszej renowacji. Elewacja pełni bowiem też bardzo istotną funkcję ochronną budynku. W przypadku farb najlepiej, aby były to specjalistyczne produkty, które na lata zabezpieczą ściany przed niszczącym wpływem warunków pogodowych i środowiskowych.

Czytaj więcej

 
Dzień Ziemi: Piękny dom w przyjaźni z naturą zdjęcie

Dzień Ziemi: Piękny dom w przyjaźni z naturą

Osoby dbające o ochronę środowiska naturalnego nie muszą żyć w estetycznej ascezie. Dzięki markom jak Tikkurila, która jest prekursorem rozwiązań dekoracyjnych tworzonych z poszanowaniem zasobów Ziemi, mogą cieszyć się efektownymi aranżacjami w domach, zachowując wierność swoim ideałom.

Czytaj więcej

 
Tchnienie lata we wnętrzach zdjęcie

Tchnienie lata we wnętrzach

Pastelowy błękit nieba, piękne odcienie wakacyjnego słońca i wszechobecna intensywna zieleń – lato rozpieszcza i jednocześnie inspiruje bogactwem barw. Aby cieszyć się nimi dłużej niż tylko w trakcie wakacyjnych miesięcy, wystarczy przenieść te letnie kolory do domowego wystroju.

Czytaj więcej

 
Patrz nie tylko na kolor – wybieramy farbę do malowania wnętrz zdjęcie

Patrz nie tylko na kolor – wybieramy farbę do malowania wnętrz

Malowanie to najpopularniejszy i najszybszy sposób dekorowania ścian w naszych domach i mieszkaniach. Czym kierować się przy wyborze farby, aby efekt spełnił oczekiwania, a mieszkańcy otrzymali w pakiecie zdrowy mikroklimat? Oto kilka wskazówek, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

Czytaj więcej

 
Malowanie, malowanie i… sprzątanie. Przygotuj się na sporo pracy! zdjęcie

Malowanie, malowanie i… sprzątanie. Przygotuj się na sporo pracy!

Niewielki remont? To musi być malowanie! Nie wymaga ani ogromnego budżetu, ani dużego zaangażowania czasowego, a do tego z powodzeniem możemy wykonać je samodzielnie. 

Czytaj więcej

 
Oświetlenie a wystrój wnętrz zdjęcie

Oświetlenie a wystrój wnętrz

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w dekoracji wnętrz. Zależnie od swojej barwy, umiejscowienia oraz intensywności, światło potrafi zmienić klimat i kolorystykę pomieszczenia. Wpływa też na budowanie wystroju poprzez ozdobny charakter samej lampy. W rezultacie, ciekawie dobrane oświetlenie może pełnić ważną funkcję dekoracyjną, podkreślającą, a nawet zmieniającą stylistykę wnętrza.

Czytaj więcej

 
Magia bieli w święta zdjęcie

Magia bieli w święta

Magia białych świąt nie musi dotyczyć tylko tego co za oknem, zwłaszcza że w tym niezwykłym okresie nie zawsze możemy liczyć na zimową aurę. Dlatego warto pomyśleć o wykorzystaniu tej subtelnej, śnieżnej barwy w dekoracji wnętrz na święta. Białe aranżacje są bowiem szczególnie skuteczne w budowaniu bożonarodzeniowego nastroju i wyjątkowo wdzięcznie akcentują wytęskniony zimowy klimat.

Czytaj więcej

 
Otulające ciepło wnętrz zdjęcie

Otulające ciepło wnętrz

Sposób dekoracji może tworzyć we wnętrzu atmosferę, w której mamy poczucie nie tylko przytulności, ale wręcz emanującego ciepła. Jakie zabiegi można zastosować, chcąc stworzyć błogo ocieplającą aranżację? Oto kilka podpowiedzi od Tikkurila.

Czytaj więcej

 
Wnętrza lubią brąz zdjęcie

Wnętrza lubią brąz

Jesień, w trakcie której możemy obserwować różne wysycenia odcieni brązu, jak żadna inna pora roku przypomina nam tę ważną prawdę, że wnętrza lubią, a wręcz kochają brąz. Wprowadza on do wnętrz nieformalną elegancję, a jednocześnie ta wywodząca się z natury barwa działa uspokajająco i stanowi niezwykle wdzięczną bazę dla dalszych aranżacji.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 664