Wynik wyszukiwania

 
Palisada łupana zdjęcie

Palisada łupana

Obrzeża, krawężniki ogrodowe, palisady wytyczają i zabezpieczają ogrodowe ścieżki. Ale nie tylko.

Czytaj więcej

 
Palisada łupana - postaw na naturalność zdjęcie

Palisada łupana - postaw na naturalność

Zagospodarowanie działki położonej na pofałdowanym terenie to oprócz dużych możliwości aranżacyjnych konieczność zabezpieczenia skarp, uskoków, czy bocznych krawędzi schodów. Zwykle używa się do tego palisad i elementów krawężnikowych.

Czytaj więcej

 
Palisady – bogactwo designu, bogactwo zastosowań zdjęcie

Palisady – bogactwo designu, bogactwo zastosowań

Stanowią praktyczne zwieńczenie ścieżek, tarasów i schodów zewnętrznych, zapewniają komfortowe oddzielenie poszczególnych stref w ogrodzie, niejednokrotnie są też budulcem  kwietników lub innych przydomowych konstrukcji.

Czytaj więcej

 
Obrzeża ścieżek na łuku zdjęcie

Obrzeża ścieżek na łuku

Wykonując krawężnik biegnący po łuku możemy napotkać sporą liczbę „pułapek”, w które można wpaść na etapie planowania i wytyczania, a także wyboru materiałów. Ale spokojnie! Na pewno jest to zadanie pracochłonne – co nie oznacza, że trudne. Raczej wymagające precyzji i cierpliwości. 

Czytaj więcej

 
Ścianka berlińska oraz palisada na budowie przy ul. Kościelnej we Wrocławiu zdjęcie

Ścianka berlińska oraz palisada na budowie przy ul. Kościelnej we Wrocławiu

W związku z realizowanym budynkiem wielorodzinnym przy ul. Kościelnej we Wrocławiu mamy za zadanie wykonać 99 mb. ścianki berlińskiej oraz 16 mb. palisady z pali CFA.

Czytaj więcej

 
Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu zdjęcie

Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu

Mała architektura ogrodowa to nie tylko altany, pergole czy donice. To także skarpy, murki, ogrodzenia, obrzeża rabat czy trawników. Wszystkie one mogą być wykonane z betonowych elementów – bloczków, palisad, gazonów, co bardzo ułatwia urządzanie ogrodu.

Czytaj więcej

 
Bohaterzy z ukrycia – jak wykorzystać palisady, murki i obrzeża w krajobrazie ogrodu? zdjęcie

Bohaterzy z ukrycia – jak wykorzystać palisady, murki i obrzeża w krajobrazie ogrodu?

Elementy wykończeniowe takie jak palisady, murki czy obrzeża, choć bywają niepozorne i zwykle traktowane są jak akcesoria, stanowią istotny szczegół, który często decyduje o charakterze całej ogrodowej aranżacji. Oto kilka możliwości i pomysłów na zastosowanie ich w projektach przestrzeni wokół domu.

Czytaj więcej

 
SKARPA – IDEALNE MIEJSCE NA TARAS zdjęcie

SKARPA – IDEALNE MIEJSCE NA TARAS

Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy tarasw yniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.

Czytaj więcej

 
Ogrodowe kreacje z kolekcją palisad firmy Polbruk zdjęcie

Ogrodowe kreacje z kolekcją palisad firmy Polbruk

Choć słowo „palisada” wywodzi się od dawnej nazwy drewnianych murów obronnych, współcześnie odnosi się również do estetycznych murków działowych, pozwalających zaprowadzić ład w przydomowym ogrodzie. 

Czytaj więcej

 
Duży efekt małej architektury – murek Grando i Palisada Łamana firmy Polbruk zdjęcie

Duży efekt małej architektury – murek Grando i Palisada Łamana firmy Polbruk

Śmiało można powiedzieć, że ogród to pewnego rodzaju dzieło natury stworzone ręką człowieka z roślinności oraz różnego rodzaju dodatków. Dopełnieniem, a zarazem urozmaiceniem ogrodowego obrazu jest nie tylko perfekcyjnie ułożona nawierzchnia, ale również efektowne wykończenie powierzchni spacerowych oraz ich otoczenia. Przy pomocy elementów małej architektury – murków łamanych Grando oraz Palisady Łamanej firmy Polbruk zbudować można wyjątkowe kompozycje wzbogacające przestrzeń.

Czytaj więcej

 
Rozsuwana palisada w Porcie Stavanger w Norwegii zdjęcie

Rozsuwana palisada w Porcie Stavanger w Norwegii

Nabrzeże Portu Stavanger zostało ogrodzone palisadowym systemem panelowym, którego najważniejszą część stanowią zaprojektowane pod ten projekt rozsuwane bramy skrzydłowe Barofor.  

Czytaj więcej

 
STREFA DOBREGO SAMOPOCZUCIA zdjęcie

STREFA DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Tak jak codzienny strój oraz wystrój wnętrza domu, tak samo jego otoczenie pozwala nam wyrazić samego siebie oraz funkcjonować w harmonii z naszą osobowością. Wszystko ma tutaj znaczenie – dobór barw i form, odpowiednich dodatków...

Czytaj więcej

 
OBRZEŻA - WAŻNY ELEMENT NAWIERZCHNI zdjęcie

OBRZEŻA - WAŻNY ELEMENT NAWIERZCHNI

Prace przy układaniu nawierzchni brukowanych podzielone są na kilka etapów. Pierwszym z nich jest wyznaczenie przebiegu ścieżek. Następnie korytowanie, czyli wykonanie w gruncie zagłębienia o kształcie odpowiadającym geometrii przyszłej ścieżki lub tarasu.

Czytaj więcej

 
Gazony - materiał do tworzenia niezwykłych kompozycji w ogrodzie zdjęcie

Gazony - materiał do tworzenia niezwykłych kompozycji w ogrodzie

Odpowiednio dobrane rośliny, soczyście zielony trawnik, harmonijne alejki oraz wielobarwne kwiaty to podstawa przyjemnej aury w ogrodzie. Jednak, by nadać mu naprawdę oryginalnego charakteru, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po dodatkowe elementy.   

Czytaj więcej

 
Idzie jesień przez ogródek - jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami zdjęcie

Idzie jesień przez ogródek - jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Uprzątnięcie spadających liści, koszenie trawników, pielenie grządek, przesadzanie kwiatów i krzewów - to jedne z najczęściej wykonywanych w ogrodzie prac w czasie jesiennych miesięcy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 39