Spółka Panasonic Corporation ogłosiła 2-go września, że do roku obrotowego kończącego się w marcu 2026 zamierza zainwestować ponad 20 mld jenów (ok. 145 mln euro) w swój zakład produkcyjny w Czechach. Środki te mają zwiększyć możliwości produkcyjne fabryki w odpowiedzi na rosnący w Europie popyt na pompy ciepła powietrze-woda.
Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej przeszedł pomyślnie audyt Saint-Gobain WCM SILVER Award. Tym samym polski oddział globalnej marki stał się drugim zakładem Glass ze statusem SILVER w Europie i siódmym na świecie.
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
Artystyczno-edukacyjna wystawa „Spacer architektoniczny” po raz kolejny została zaprezentowana w nowej lokalizacji. Tym razem jest to kampus Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizator, NSG Group, przedstawia w niej szkło, jego historię oraz przykłady stosowania w najciekawszych projektach architektonicznych w Europie.
Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.
Cyfryzacja branży budowlanej jest już faktem. Budownictwo 4.0 było głównym tematem najważniejszego wydarzenia BIM w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference. Ze względu na pandemię zdecydowano o zmianie majowego terminu na dni 13-16 października 2020 roku.
Przy okazji Europejskiego Dnia Wynalazcy, obchodzonego 9 listopada, warto przypomnieć innowacje, które przyczyniły się do rozwoju nowoczesnych materiałów i technologii budowlanych w Europie. Mimo, że często pozostają one niewidoczne dla użytkowników, pełnią bardzo ważne funkcje w obiektach budowlanych – mieszkaniowych, publicznych i przemysłowych, a wiele z nich przyniosło znaczący postęp w tej dziedzinie.
Cyfryzacja całej branży budowlanej jest już faktem. W najbardziej rozwiniętych krajach świata proces ten trwa już od kilku lat. Przyszedł więc czas, aby uruchomić go również w naszym regionie Europy, a zwłaszcza w Polsce. Jesteśmy przecież największym rynkiem, zarówno wśród krajów Grupy Wyszehradzkiej jak i basenu Morza Bałtyckiego.
Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.
Targi KOMPOZYT-EXPO® odbędą się już za dwa tygodnie w EXPO Kraków. Sprawdź kto w tym roku poprowadzi wystąpienia podczas eksperckich workshopów oraz kto wystąpi podczas konferencji HYDROGEN-COMPOSITES-FUTURE poświęconej tematyce wodorowej!
Pojawiły się zapowiedzi wprowadzenia nowego podatku pobieranego od właścicieli kilku nieruchomości najczęściej kupowanych na wynajem.
Zrównoważony rozwój jest obowiązkiem świadomych przedsiębiorstw, ponieważ jako organizacje tworzące wartość ekonomiczną mają wpływ na rozwój społeczny i środowisko naturalne. Koncepcja ta zakłada dbanie zarówno o wzrost gospodarczy, jak i środowisko oraz jakość życia. Mówi również o tym, że niezwykle ważna jest sprawiedliwość społeczna i kładzie duży nacisk na odpowiedzialność przedsiębiorstw względem otoczenia.
Już za kilka dni – 28 i 29 września w EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, które będą idealną okazją na szeroką dyskusję i szansą na rozwój technologii wodorowych.
Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wzrasta wtedy, gdy prosumenci decydują się skorzystać z różnych form dofinansowania. Regionalne i ogólnodostępne programy mają na celu przede wszystkim wzrost autokonsumpcji produkowanej energii i szybszy zwrot kosztów inwestycji w fotowoltaikę. Jedną z form dopłat do instalacji jest Mój Prąd, który wspiera rozwój OZE. Jakie są zasady działania rządowego programu i kto może z niego skorzystać? Przychodzimy z odpowiedzią!
W dniu 16 marca 2023 roku firma Yawal S.A otrzymała dwie wyjątkowe nagrody.