Wynik wyszukiwania

 
Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zdjęcie

Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.

Czytaj więcej

 
Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu zdjęcie

Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu

Azbest musi zniknąć z polskich dachów do końca 2032 roku. I chociaż program usuwania pokryć z płyt azbestowo-cementowych trwa już kilkanaście lat, to jednak ich widok jest dość częsty. Nie zwlekajmy jednak z ich wymianą, gdyż dachy z eternitu to bomby z opóźnionym zapłonem. Ponadto takie pokrycia są mało estetyczne.

Czytaj więcej

 
Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie? zdjęcie

Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie?

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany – odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce.

Czytaj więcej

 
Jak uzyskać dofinansowanie z gminy na usunięcie azbestu? zdjęcie

Jak uzyskać dofinansowanie z gminy na usunięcie azbestu?

W ramach przyjętego przez rząd programu utylizacji azbestu, do 2032 roku należy wymienić wszystkie dachy pokryte tym szkodliwym dla zdrowia i środowiska materiałem. Wielu właścicieli obiektów odkłada w czasie realizację tego przedsięwzięcia z uwagi na jego wysokie koszty. 

Czytaj więcej

 
Pył - niewidzialny zabójca zdjęcie

Pył - niewidzialny zabójca

Cząsteczki pyłu unoszące się w powietrzu na placach budów zawierają wiele różnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Niektóre z nich tj. włókna azbestu, kryształy krzemionki, pleśnie, czy sadza mogą powodować podrażnienia układu oddechowego.

Czytaj więcej

 
Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje? zdjęcie

Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje?

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny oraz często wykorzystywany przy budowie domu przez architektów, specjalistów i klientów.

Czytaj więcej

 
Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje? zdjęcie

Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje?

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków.

Czytaj więcej

 
Jak pozbyć się azbestu? zdjęcie

Jak pozbyć się azbestu?

W ubiegłym wieku azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych nie tylko przy budowie dachów. Odkrycie jego rakotwórczych właściwości wymusiło potrzebę znalezienia innego wytrzymałego surowca. Bezpieczną alternatywą jest włókno-cement,  zachowujący najlepsze cechy azbestu bez szkody dla środowiska i zdrowia użytkowników. Zanim go jednak położymy, musimy najpierw usunąć szkodliwe pokrycie dachowe, co nie jest wcale takim prostym zadaniem.

Czytaj więcej

 
Przygotuj kominek do zimy zdjęcie

Przygotuj kominek do zimy

Choinka, kolorowe światełka i gwiazda betlejemska są nieodłącznymi elementami wystroju domu podczas świąt. Nic jednak tak nie kreuje rodzinnej atmosfery w salonie, jak rozpalony kominek. Uszczelniacz do pieców firmy Soudal pomoże nam zadbać o jego bezpieczne użytkowanie.

Czytaj więcej

 
Zadbaj o dobry klimat! O wymianie starych pokryć dachowych zdjęcie

Zadbaj o dobry klimat! O wymianie starych pokryć dachowych

Zima – czas, w którym smog dokuczał nam najbardziej – już minęła. Nie oznacza to jednak, że powietrze w naszym najbliższym otoczeniu nie jest narażone na innego rodzaju zanieczyszczenia. 

Czytaj więcej

 
USZCZELNIANIE KOMINKÓW I PIECÓW zdjęcie

USZCZELNIANIE KOMINKÓW I PIECÓW

Przyszedł grudzień, a wraz z nim oficjalnie rozpoczął się sezon zimowy. Pogoda za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu w domu, w którym dobre samopoczucie zapewni nam komfortowa temperatura. Jeżeli oprócz tradycyjnych grzejników korzystamy ze źródeł ciepła w postaci pieców lub kominków, to nie zapominajmy o ich prawidłowej konserwacji.

Czytaj więcej

 
BDS z kolejnym wygranym przetargiem zdjęcie

BDS z kolejnym wygranym przetargiem

Podpoznańska gmina Czerwonak rozstrzygnęła przetarg na wykonanie rekultywacji składowiska odpadów w Owińskach. Prace wykona firma Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o. o.

Czytaj więcej

 
Jakie odpady wrzucać do zamówionego kontenera na odpady zdjęcie

Jakie odpady wrzucać do zamówionego kontenera na odpady

Mówiąc „remont”, wielu z nas w pierwszej kolejności myśli o śmieciach, które w ogromnych czasem ilościach powstają w jego trakcie. 

Czytaj więcej

 
Armstrong realizuje pionierski program recyklingu sufitów zdjęcie

Armstrong realizuje pionierski program recyklingu sufitów

Wraz z rozwojem idei zrównoważonego budownictwa producenci materiałów budowlanych wprowadzają zaawansowane programy służące ochronie środowiska. Firma Armstrong, światowy lider segmentu sufitów podwieszanych, jako pierwsza wprowadziła recykling płyt sufitowych. Działania prowadzone są także w Polsce.

Czytaj więcej

 
Blachodachówka: Polecane rozwiązanie na dach remontowany zdjęcie

Blachodachówka: Polecane rozwiązanie na dach remontowany

Powody wymiany pokrycia dachowego bywają różne. Do najczęstszych należą m.in. fatalny stan obecnego dachu, chęć podniesienia wartości domu i jego walorów estetycznych, niedostateczna izolacja oraz konieczność usunięcia niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji lekka i wygodna w montażu blachodachówka.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 36