Wynik wyszukiwania

 
Stacja wodociągowa w Sokołowie Podlaskim zostanie przebudowana - kluczowe korzyści dla mieszkańców i lokalnego przemysłu zdjęcie

Stacja wodociągowa w Sokołowie Podlaskim zostanie przebudowana - kluczowe korzyści dla mieszkańców i lokalnego przemysłu

To pierwsza tak zaawansowana modernizacja w tej stacji uzdatniania wody od 1972 roku. W I kwartale 2023 roku Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim podpisał kontrakt na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru przy inwestycji „Przebudowa stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim”. Zakład zostanie zmodernizowany, co przełoży się na jakość wody oraz zrównoważone zarządzanie tym najważniejszym zasobem.

Czytaj więcej

 
Stacja uzdatniania wody zdjęcie

Stacja uzdatniania wody

Coraz większa dbałość inwestorów o komfort życia, a także ograniczanie niekorzystnego wpływu na środowisko owocuje wyposażaniem domu w instalacje i urządzenia energooszczędne wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Czytaj więcej

 

Już wkrótce obowiązkowe stacje ładowania pojazdów w dużych budynkach niemieszkalnych

Wprowadzona przez Sejm nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083), a konkretnie art. 26 wprowadza obowiązek zainstalowania w terminie do 1 stycznia 2025 roku minimum jednego punktu ładowania oraz  osprzętu do poprowadzenia przewodów dla budynków niemieszkalnych posiadających więcej niż 20 miejsc postojowych, niebędących własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

 

Stacja mieszkaniowa w budownictwie wielorodzinnym

Nowoczesne budownictwo zmierza w kierunku energooszczędności oraz wzrostu komfortu mieszkańców. Deweloperzy, inwestorzy i projektanci coraz większą uwagę zwracają na rosnące oczekiwania i potrzeby przyszłych mieszkańców. 

Czytaj więcej

 
Jak lastryko odmienia Warszawę? zdjęcie

Jak lastryko odmienia Warszawę?

Warszawa to jedno z najszybciej zmieniających się miast w Europie.

Czytaj więcej

 
Nowe zabezpieczenia antykorozyjne remontowanego tunelu przy stacji Warszawa Zachodnia zdjęcie

Nowe zabezpieczenia antykorozyjne remontowanego tunelu przy stacji Warszawa Zachodnia

Zapobieganie powstawaniu korozji w konstrukcjach żelbetowych jest jednym z głównych czynników, który pozwala na długą, bezpieczną i niezawodną eksploatację takich obiektów.

Czytaj więcej

 
Warszawa Zachodnia osiągnęła najwyższy punkt budowy zdjęcie

Warszawa Zachodnia osiągnęła najwyższy punkt budowy

Na budowie nowej stacji Warszawa Zachodnia zawisła wiecha. To znak, że budowa osiągnęła swój najwyższy punkt nad poziomem terenu.

Czytaj więcej

 
Czy stacja za 2,8 mln zł poprawi jakość wody? zdjęcie

Czy stacja za 2,8 mln zł poprawi jakość wody?

Gmina Zakroczym to tereny atrakcyjne krajobrazowe, przyrodniczo i turystycznie. Polodowcowe wąwozy i jary, tereny leśne, szlaki wodne na Wiśle

Czytaj więcej

 
Złotem przetykane  zdjęcie

Złotem przetykane

Nowoczesne Osiedle Wilno na warszawskim Targówku, to niemalże miasto w mieście.  Kameralna architektura niskich bloków ozdobionych muralami, zieleń, place zabaw i własna stacja kolejowa sprawiają, że chętnie jest wybierane przez rodziny z dziećmi. W jednym z budynków powstała przyjazna przestrzeń mieszkalna dla małżeństwa z dwójką dzieci, zaaranżowana przez pracownię Decoroom.

Czytaj więcej

 
Stacja Kazimierz - Grupa Waryński i Polnord uzyskały pozwolenie na budowę zdjęcie

Stacja Kazimierz - Grupa Waryński i Polnord uzyskały pozwolenie na budowę

Realizacja inwestycji Stacja Kazimierz wkracza w kolejny etap. Grupa Waryński i Polnord uzyskały prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu kompleksu. Powstanie w nim 179 mieszkań, 5 lokali usługowych oraz 183 miejsca parkingowe.

Czytaj więcej

 
Dobre prognozy dla wymagających - czyli rzecz o domowych stacjach pogody zdjęcie

Dobre prognozy dla wymagających - czyli rzecz o domowych stacjach pogody

Zabłysnąć na angielskich salonach nowinką o nadchodzącym froncie atmosferycznym? Przewidzieć pogodę i zmiany własnego samopoczucia? Zaspokoić ciekawość? – powody posiadania domowej stacji pogodowej mogą być różne.

Czytaj więcej

 
MURAL DAVIDA BOWIEGO NAMALOWANY FARBAMI DULUX zdjęcie

MURAL DAVIDA BOWIEGO NAMALOWANY FARBAMI DULUX

Firma AkzoNobel w ramach akcji Dulux Let's Colour przy współpracy ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów pomalował mural Davida Bowiego na warszawskim Żoliborzu.

Czytaj więcej

 
Stacja polarna Bharati – gwarantowane zaopatrzenie w media przy temperaturze minus 40º C zdjęcie

Stacja polarna Bharati – gwarantowane zaopatrzenie w media przy temperaturze minus 40º C

Indyjska stacja badawcza Bharati we wschodniej części Antarktyki została uruchomiona po zaledwie pięciu miesiącach prac konstrukcyjnych. Przy około 2000 m² powierzchni i nawet 50 mieszkańcach funkcjonuje ona jak małe miasteczko. Oprócz własnego zasilania i zaopatrzenia w świeżą wodę stacja posiada także kotłownię, i oczyszczalnię. Ekstremalne warunki pogodowe – temperatura spada nawet do minus 40º C – stanowią prawdziwe wyzwanie dla systemów instalacyjnych. Dlatego do wody użytkowej i instalacji cieplnej zastosowano specjalnie testowane systemy firmy Viega.

Czytaj więcej

 
Stacja w Turynie otwarta po przebudowie zdjęcie

Stacja w Turynie otwarta po przebudowie

14. stycznia br. miało miejsce uroczyste otwarcie stacji Porta Susa w Turynie po przebudowie wartej 55 mln euro. Wydarzenie uhonorowali premier Włoch, Mario Monti oraz mer Turynu, Piero Fassina.

Czytaj więcej

 
Aluprof partnerem PLGBC Green Building Summit 2023 zdjęcie

Aluprof partnerem PLGBC Green Building Summit 2023

Aluprof, jeden z europejskich wiodących dostawców systemów aluminiowych dla budownictwa, jest partnerem 13. edycji PLGBC Green Building Summit, najbardziej opiniotwórczej międzynarodowej konferencji zrównoważonego budownictwa w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5–6 października 2023 r. w zrównoważonej przestrzeni Hotelu Sound Garden w Warszawie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 138