Wynik wyszukiwania

 
Wpływ środków używanych w izolacjach na korozję rur zdjęcie

Wpływ środków używanych w izolacjach na korozję rur

Jedno z najważniejszych zastosowań pianek syntetycznych dotyczy izolacji termicznej. Ma ona minimalizować straty przy przepływie, dystrybucji czy magazynowaniu ciepła i zimna, a także zapobiegać kondensacji. Do tego typu zastosowań opracowano więc pianki sztywne takie jak poliuretan, półsztywne jak polistyren czy polipropylen, a także elastyczne - polietylen czy elastomery gumowe. Które ze środków porotwórczych do spieniania tego typu materiałów będą najbardziej odporne na korozję? Na to pytanie odpowiada dr Agnieszka Grala, Inżynier R&D w firmie Thermaflex.

Czytaj więcej

 
Zgrzewarka HeatPlate od Thermaflex  – ekologiczne łączenie izolacji w kilka sekund!  zdjęcie

Zgrzewarka HeatPlate od Thermaflex – ekologiczne łączenie izolacji w kilka sekund!

HeatPlate z oferty Thermaflex to zgrzewarka umożliwiająca korzystanie z techniki zgrzewania metodą „na gorąco”. Urządzenie służy do samodzielnego i szybkiego łączenia kształtek, w tym na przykład ThermaSmart PRO. HeatPlate zapewnia natychmiastową, jednolitą oraz wyjątkowo ekologiczną metodę łączenia izolacji na budowie w trakcie przeprowadzania izolacji rur lub w warsztacie, poza miejscem montażu

Czytaj więcej

 
Precyzja każdego szlifu zdjęcie

Precyzja każdego szlifu

Nowe szlifierki BLACK+DECKER™ przydadzą się zwłaszcza miłośnikom renowacji mebli oraz osobom lubiącym co jakiś czas odświeżyć swoje wnętrza. Oscylacyjna KA450 o kwadratowej stopie pozwoli z łatwością wyszlifować powierzchnie drewniane, a mimośrodowa KA199 także plastikowe, metalowe oraz malowane.  

Czytaj więcej

 
Kredyt hipoteczny w mBanku - radzimy, na co zwrócić uwagę zdjęcie

Kredyt hipoteczny w mBanku - radzimy, na co zwrócić uwagę

Oferta mBanku w kontekście kredytów hipotecznych jest wyjątkowo korzystna dla osób, które chcą związać się na wiele długich lat z bankiem.

Czytaj więcej

 
Innowacyjne narzędzia – moc ukrywa w materiałach zdjęcie

Innowacyjne narzędzia – moc ukrywa w materiałach

Innowacyjne, odporne i przyjazne środowisku – za materiałami wykorzystywanymi przez producentów narzędzi kryje się jakość. 

Czytaj więcej

 
Silnik bezszczotkowy STANLEY FATMAX - i pozamiatane zdjęcie

Silnik bezszczotkowy STANLEY FATMAX - i pozamiatane

STANLEY FATMAX® wprowadził na rynek trzy nowe kompaktowe elektronarzędzia z mocnymi silnikami bezszczotkowymi. Wiertarko-wkrętarka z udarem lub bez oraz zakrętarka udarowa dostarczą konkretną moc do fachowej pracy.

Czytaj więcej

 
Co oznacza dziś „inteligentny budynek”? zdjęcie

Co oznacza dziś „inteligentny budynek”?

Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku na rok, a tego typu rozwiązania upowszechniają się w naszym kraju. Co dziś oznacza termin „smart home”? Czy możemy spodziewać się, że koncepcja ta będzie wdrażana na masową skalę?

Czytaj więcej

 
Gdy kota nie ma… majsterkowicze szlifują - Mouse powraca! zdjęcie

Gdy kota nie ma… majsterkowicze szlifują - Mouse powraca!

Teraz, gdy chcemy przywrócić blask starym meblom, właściwie możemy robić to na okrągło. Z przyjazną użytkownikowi szlifierką Mouse od BLACK+DECKER®, jedyną szlifierką inspirowaną myszą komputerową, możemy oddać się idei upcyklingu i odnawiać, odnawiać, odnawiać…

Czytaj więcej

 
NA TARGI GRUPY SBS przyjechała cała instalacyjna Polska zdjęcie

NA TARGI GRUPY SBS przyjechała cała instalacyjna Polska

Przeciekające dachy namiotów, zakopujące się samochody, brodzenie po kostki w błocie, protesty grup AA, fizjoterapeuci bijący na alarm z powodu ciężaru toreb z gadżetami, kolejki do dentystów po zjedzeniu kilogramów krówek, a do tego pękające paski w spodniach po wielogodzinnych wizytach w strefie gastronomicznej – taki jest nieoficjalny bilans szóstych Targów Grupy SBS, które odbyły się w Strykowie w dniach 25-26 kwietnia 2017 r.

Czytaj więcej

 
Aluprof wspiera tenisowe mistrzostwa architektów zdjęcie

Aluprof wspiera tenisowe mistrzostwa architektów

Dopiero co opadł pył na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, a przed nami kolejna porcja sportowych emocji. W oczekiwaniu na turniej Wimbledon nasi rodzimi architekci zmierzą się w XXIII Mistrzostwach Polski Architektów w tenisie.

Czytaj więcej

 
Rynny z Tytan Cynku od Pruszyńskiego zdjęcie

Rynny z Tytan Cynku od Pruszyńskiego

Podczas zadaszania dachu oprócz wyboru właściwego pokrycia bardzo istotne jest odpowiednie dobranie systemu rynnowego. Wszędzie tam gdzie zależy nam na klasycznym, eleganckim wyglądzie jak i ponadprzeciętnej trwałości firma Blachy Pruszyński proponuje orynnowanie wykonane z tytan cynku.

Czytaj więcej

 

Jak tanio i sprawnie zrobić remont mieszkania lub domu?

Remont mieszkania lub domu praktycznie zawsze wiąże się z poniesieniem sporych nakładów czasu, pracy, a przede wszystkim finansowych. Odpowiednie przygotowanie do odnowienia lokum może nam pomóc jednak w znacznym stopniu zminimalizować wydatki związane z remontem. Kluczem do oszczędności jest sporządzenie szczegółowego planu działania, korzystanie z okazji i promocji oraz wybór odpowiedniego źródła sfinansowania remontu.

Czytaj więcej

 
RIVERGRIP dachy spadziste zdjęcie

RIVERGRIP dachy spadziste

Dzięki swojemu zasadniczemu kształtowi, estetyce, wysokiej ekonomiczności i wspaniałym właściwościom technicznym, RIVERGRIP® jest doskonałym połączeniem technologii i efektu wizualnego.

Czytaj więcej

 
Rintal Polska prezentuje nowy model schodów dywanowych zdjęcie

Rintal Polska prezentuje nowy model schodów dywanowych

Delikatna, wręcz minimalistyczna forma połączona z niespotykaną do tej pory konstrukcją - Rintal Polska przedstawia nowy model schodów dywanowych. Otto to propozycja oparta na stylowym wzornictwie oraz finezyjnym wykonaniu sprawiającym, że schody stają się niezwykle efektownym elementem każdego wnętrza.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać buty ochronne? zdjęcie

Jak wybrać buty ochronne?

Specjalistyczne buty robocze muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa, szczególnie, jeśli pracujemy w miejscach, w których mamy do czynienia z ciężkimi narzędziami, olejami czy rozpuszczalnikami.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 22