Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych i c.w.u, która pozwala zredukować straty energetyczne na przesyle aż do 90%. Odznacza się też niskim poziomem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne co zostało potwierdzone niezależnymi ekspertyzami i wykazane w kartach zgodności z certyfikatami BREEAM i LEED.
W ramach izolacji termicznej rurociągów często bagatelizuje się niepozorne – zdawałoby się – elementy armatury. A
Mówi się, że co dwie głowy to nie jedna. A zatem czy dwie warstwy izolacji na rurociągu są lepsze niż tylko jedna? I tak, i nie.
Ekstremalnie wysokie temperatury, zróżnicowane konstrukcje, problemy związane z korozją stalowych elementów – to główne czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę, dobierając rozwiązania izolacyjne kotłów energetycznych. Jak dokonać optymalnego wyboru?
Targi Energetyczne ENERGETICS już po raz XIII zgromadzą przedstawicieli polskiej energetyki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 – 17 listopada 2022 roku w Lublinie.
Targi Energetyczne ENERGETICS już po raz XIII zgromadzą przedstawicieli polskiej energetyki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 – 17 listopada 2022 roku w Lublinie.
Jak ograniczyć straty energii cieplnej w budynku?
Podstawowym zadaniem systemów izolacyjnych jest minimalizowanie kosztownych strat energii. Redukując zużycie energii cieplnej, jednocześnie zmniejszamy emitowanie szkodliwych substancji do atmosfery. Jakie materiały izolacyjne wybrać, by przyczynić się do ograniczenia kosztów utrzymania domu, jak i mieć korzystny wpływ na ekologię? Na co szczególnie trzeba uważać? Na te pytania odpowiada Karolina Król, ekspertka firmy Thermaflex.
Wysokie temperatury, jakie towarzyszą wytwarzaniu energii, niosą konieczność prawidłowej izolacji elementów, bez których nie mogłaby się obejść żadna elektrownia czy zakład produkcyjny.
Zimą rachunki za ogrzewanie mogą stanowić największy wydatek w domowym budżecie.
Efektywność zakładów przemysłowych w sporej mierze zależy od rurociągów, w których krąży gorąca para, woda lub inne substancje.
Zaplanowane na listopad b.r. Targi Energetyczne ENERGETICS zostały przełożone na przyszły rok.
Jak zatrzymać ciepło wewnątrz budynku? Pomoże eliminacja mostków termicznych i skuteczna warstwa termoizolacji
Skraca się czas zwrotu z inwestycji w instalacje podnoszące efektywność energetyczną. Jeszcze rok temu szacowany był na 3-5 lat. Przy obecnych cenach energii i gazu zwraca się po roku, bo wzrost cen nośników energii jest rekordowy – we wrześniu wg GUS o 44,3 proc. Rosnące koszty powodują duże zainteresowanie firm rozwiązaniami takimi jak odzysk poprodukcyjnego ciepła odpadowego - z 1 kilowata mocy elektrycznej można uzyskać 3-4 kilowaty mocy cieplnej. Ekspert podaje konkretne instalacje, które da się efektywnie zoptymalizować – to np. sprężarkownie czy laserowe zespoły tnące.
Najnowsze dane Eurostatu wskazują, że co dziesiątego mieszkańca UE nie stać na odpowiednie ogrzanie swojego lokum. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili sytuację z poszczególnych krajów.