Choć szklana podłoga to dość nieoczywisty element aranżacji wnętrza, coraz częściej stosuje się ją w zwykłych domach. Szkło w podłodze sprawia, że pomieszczenia stają się doświetlone, a cały dom zyskuje w kontekście estetyki, akustyki czy termoizolacji. Dobór odpowiedniego szkła pozwala osiągnąć taki efekt, na jakim najbardziej nam zależy, jednak w każdym wypadku musi gwarantować absolutne bezpieczeństwo. Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo.
Wcale nie tak dawno temu szkło jako materiał budowlany funkcjonowało niemal wyłącznie w futurystycznych wizjach nowatorów architektury, z rzadka realizowanych w rzeczywistości. Mnogość zalet szklanych tafli sprawiła jednak, że przeszklenia XXL odważnie wdarły się na architektoniczne salony. W przenośni i dosłownie.
Oświetlenie we wnętrzu może być funkcjonalną dekoracją. Udowadnia to nowa oprawa polskiej marki AQForm, która jest odpowiedzią na wnętrzarskie trendy tego sezonu. Poznaj oświetlenie, które łączy delikatne krągłe kształty z kontrastowymi liniami!
„Higiena, wygoda, absolutna czystość. Praca, spokój, zadowolenie wewnętrzne, wesołość” – tak Seweryn Baryka przedstawiał swojemu synowi wizję szklanych domów w „Przedwiośniu” Stefana Żeromskiego.
Zmiany klimatu odciskają coraz większe piętno na naszym życiu.
W czasach gdy zmiany klimatu są odczuwalne w niemal każdym obszarze naszego życia, obowiązek troski o jakość powietrza i zasoby naturalne spoczywa w dużej mierze na barkach branży budowlanej, odpowiedzialnej za niemal 40% globalnej emisji dwutlenku węgla[1].
Szklane balustrady to uniwersalny element architektury, coraz częściej stosowany w budownictwie. Wysoka estetyka i swoboda formowania szkła przemawia na jego korzyść, jednak architekci bardziej cenią sobie możliwość łączenia tych cech z wyjątkowo szeroką funkcjonalnością. Umiejętne wykorzystanie jednego i drugiego sprawia, że balustrada staje się czymś więcej niż tylko przegrodą zabezpieczającą przed wypadnięciem.
Polacy pokochali styl barn house. Nic w tym dziwnego. Domy typu stodoła, zarówno wznoszone od podstaw, jak i powstające na bazie istniejących już obiektów, wyróżniają się funkcjonalnością i umożliwiają bliski kontakt z naturą. Duża w tym zasługa imponujących, szklanych fasad, które są istotnym elementem budynków utrzymanych w tej estetyce. W stworzeniu wielkogabarytowych przeszkleń, wpisujących się w stylistykę barn house, pomóc mogą nowoczesne systemy wielkogabarytowych drzwi przesuwnych, za sprawą których inwestycje zyskują atrakcyjny wygląd i prestiżowy charakter.
Rolą architektury jest projektować budynki i przestrzenie, w których ludzie będą czuć się komfortowo i bezpiecznie.
Efektywna i trwała izolacja termiczna oraz akustyczna to nie wszystkie zalety nowej rodziny wełen ISOVER PRO - nowe produkty Super-Mata Plus PRO i Super-Mata PRO, zostały wzmocnione welonem szklanym. To innowacyjne rozwiązanie opracowano z myślą o wykonawcach i komforcie ich pracy, przy zachowaniu najwyższych parametrów termoizolacyjnych, dzięki technologii ThermiStarTM.
Nowoczesne ściany osłonowe wykonane z systemów profili aluminiowych i szkła pozwalają na tworzenie efektownych, przeszklonych fasad w budynkach biurowych, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, a coraz częściej też domach jednorodzinnych. Wielkoformatowe powierzchnie elewacji wymagają jednak odpowiedniego uszczelnienia. Jakie rozwiązania zapewniają skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych i stratami ciepła?
Światło słoneczne ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, ponieważ w naturalny sposób wyznacza cykl dnia i nocy, ponadto jest istotne dla naszego zdrowia. Światło naturalne najlepiej wpuścić do domu przez duże okna. Odpowiednia ilość światła, jaką powinniśmy otrzymać w ciągu dnia, wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz pozwala utrzymać skupienie i koncentrację, co automatycznie przekłada się na naszą produktywność.
Wielkie przeszklenia w domach nie muszą być tworzone wyłącznie za pomocą systemów przesuwnych czy okienno-drzwiowych. Istnieje cała gama innych rozwiązań, które będą się prezentować równie spektakularnie, zachowując równocześnie takie same parametry dotyczące wytrzymałości czy izolacyjności termicznej całej konstrukcji.
Wyższy komfort użytkowania budynku, niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, czystsze powietrze…
W budownictwie wielorodzinnym i użyteczności publicznej duże znaczenie ma izolacja termiczna między pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, jak korytarze i klatki schodowe.