Rosnące koszty energii i ogrzewania domów oraz mieszkań zimą spędzają sen z powiek wielu Polaków. Jeszcze bardziej na znaczeniu zyskują więc energooszczędne rozwiązania pozwalające na ograniczenie strat cennego ciepła z budynków. O tym, jak zadbać o ciepły dom, a jednocześnie o planetę mówi nowa edycja organizowanej przez Związek POiD ogólnopolskiej kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – Zadbaj o ciepły dom”. Partnerami akcji są wiodące marki z rodzimej branży stolarki budowlanej.
Grupa Górażdże, jeden z europejskich liderów w obszarze produkcji cementu i betonu oraz spółka należąca do koncernu HeidelbergCement, wprowadza na rynek innowacyjną linię produktów EcoCrete – nowy rodzaj betonu o znacząco obniżonej emisji dwutlenku węgla.
Kongres Energi@21 otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski z Prezesami: Enei Mirosławem Kowalikiem oraz PGKEE Henrykiem Baranowskim. Podczas pięciu paneli dyskusyjnych rozmawiano o warunkach i kierunkach rozwoju sektora energetycznego.
Kongres Energi@21, który 10 maja b.r. rozpocznie się w Poznaniu, wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Jego atutem jest międzynarodowy charakter, który zawdzięcza kilkudziesięciu prelegentom przyjeżdżającym z całego świata.
Przyszłość węgla, klienci firm energetycznych, samochody elektryczne, sposoby finansowania inwestycji i współpraca z uczelniami – to tematy wokół których koncentrowały się dyskusje drugiego dnia Kongresu Energi@21 w Poznaniu.
Debata o innowacjach Forum InnoPower oraz kongres Energi@21 z udziałem wszystkich grup energetycznych – to dwa najważniejsze wydarzenia zakończonych niedawno w Poznaniu Międzynarodowych Targów Energii EXPOPOWER 2015. Nie przemijają echa odbytych dyskusji i zadanych pytań odnoście przyszłości branży oraz kierunków jej rozwoju.
O roli kobiet w światowej energetyce oraz ich mocy w biznesie debatować będą 11 maja 2016 r. w Poznaniu menedżerki polskich i zagranicznych firm oraz organizacji.
Tegoroczne poznańskie targi EXPOPOWER odbędą w dniach 10 -12 maja 2016 r. Towarzyszyć im będzie cykl wydarzeń skierowanych dla szeroko rozumianej branży energetycznej – od energii konwencjonalnej i innowacje z rynku, poprzez gaz, po energię odnawialną.
Przed jakimi wyzwaniami staną firmy energetyczne lada dzień? Jakie są oczekiwania rynku i Klientów? Które światowe trendy niedługo staną się standardem w Polsce?
Po raz pierwszy w Polsce, o niespotykanej dotąd skali, w Poznaniu zostaną zaprezentowane trendy i innowacje adresowane dla branży energetycznej. Obok wystawy przemysłowej odbędzie się kilkadziesiąt paneli z udziałem międzynarodowych gości i ekspertów, którzy na co dzień zajmują się energetyką.
99 procent – tyle wynosi skuteczność odczytów danych z liczników do zdalnego odczytu energii elektrycznej, wdrożonych w pierwszym etapie budowy systemu inteligentnego opomiarowania w Enerdze Operator S.A.
Idziemy w dobrą stronę, ale przed nami wciąż jeszcze daleka droga- tak jednym zdaniem można by podsumować II Coroczny Kongres Handlu Gwarancjami Pochodzenia i Zielonymi Certyfikatami, który odbył się 12 czerwca 2014 w warszawskim hotelu Marriott.
Dania od dawna propaguje czystą energię oraz zrównoważony rozwój. Celem Duńczyków jest pokazanie innym krajom, że ekologia nie stoi w sprzeczności z dynamicznym wzrostem gospodarczym. Co więcej, może być jego źródłem i motorem napędowym.
Już po raz trzeci Towarzystwo Elektrowni Wodnych wraz z Instytutem Maszyn Przepływowych PAN i organizatorem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland zapraszają na konferencję: "Energia Wodna w Polsce - Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej".
Koszt ciepła potrzebnego do ogrzania budynku ma największy udział w opłatach eksploatacyjnych domu czy mieszkania.