Proces inwestycyjny to nie tylko prace wykonawcze na placu budowy.
Za branżą budowlaną bardzo trudnych 12 miesięcy. Ograniczona dostępność pracowników, inflacja, spadek liczby zamówień, a do tego rekordowe ceny materiałów budowlanych, energii i paliw – to tylko kilka z szeregu wyzwań, którym musiały stawić czoła firmy z tego sektora. Co przyniesie ze sobą 2023 rok? Ekspert PlanRadar odpowiada: branża musi się przygotować na stagnację i cięcia kosztów.
WHO alarmuje, że praca powyżej 55. godzin tygodniowo prowadzi do utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego coraz popularniejsza staje się koncepcja „work-life balance”, która polega na utrzymaniu równowagi pomiędzy życiem zawodowym, a życiem osobistym. Ekspert PlanRadar tłumaczy, dlaczego trend ten jest istotny także z punktu widzenia budownictwa i branży nieruchomości.
W dobie rekordowej inflacji i wysokich stóp procentowych Polacy przestali budować domy i kupować mieszkania. Rynek nieruchomości zwolnił, przez co coraz więcej firm budowlanych mierzy się dziś z brakiem zleceń. Jakby tego było mało, w branżę uderzają braki surowców oraz rekordowe ceny materiałów. Przedstawiciele sektora intensywnie szukają obszarów, w których mogą zoptymalizować koszty. Ekspert PlanRadar przekonuje, że znajdą je w cyfrowych technologiach.
PlanRadar, jedna z wiodących europejskich platform cyfrowych do zarządzania projektami budowlanymi, nieruchomościami i obiektami, wzbogaciła swój kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania cyfrowego o nową funkcję zarządzania dokumentami. Od teraz prowadzenie dokumentacji inwestycyjnej będzie jeszcze łatwiejsze.
Gdy wydawało się, że po pandemii branża budowlana będzie stopniowo i konsekwentnie wychodzić na prostą, optymistyczne prognozy stłumiła wojna i inflacja.
Polskie budownictwo systematycznie poprawia poziom bezpieczeństwa na budowach.
Inflacja, problem z dostępnością i rekordowe ceny materiałów budowlanych, zadłużenia, a przy tym zatory płatnicze, brak rąk do pracy oraz gwałtowny odpływ ukraińskich pracowników – oto z czym musiała się zmierzyć branża budowlana w pierwszej połowie 2022 roku.
Nowa funkcja planowania wspomaga nadzór nad zespołem i przyczynia się do terminowej realizacji projektów budowlanych
Szalejąca inflacja, przerwane łańcuchy dostaw i brak rąk do pracy spędzają sen z powiek inwestorów i wykonawców.
Co drugi dzień w Polsce ktoś traci życie w pracy. Z danych PIP wynika, że najwięcej wypadków śmiertelnych ma miejsce na budowach. Mimo że w ostatnich latach warunki bezpieczeństwa uległy poprawie, to kontrole BHP nadal pokazują, że przed branżą jeszcze dużo pracy. Ekspert PlanRadar przekonuje, że skutecznym wsparciem w tym obszarze są nowoczesne technologie.
W środę 12 stycznia 2022 roku o godzinie 10:00 Panasonic organizuje webinar dotyczący zdalnego sterowania i monitoringu pracy pompy ciepła. Podczas szkolenia zostaną przedstawione praktyczne informacje, które pozwolą w pełni zrozumieć to zagadnienie.
System Budowy H+H to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do prac murarskich podczas wznoszenia domu. Obejmuje zarówno bloczki silikatowe, elementy z betonu komórkowego, nadproża, zaprawy, jak i niezbędne akcesoria. Wszystkie materiały powstają z naturalnych surowców, nie uwalniają szkodliwych substancji i mogą być poddawane recyklingowi. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach budowy z betonu komórkowego i z silikatów - pozwoli to na powstanie ścian o najlepszych parametrach i właściwościach.
System Budowy H+H to sposób na sprawną i szybką budowę, a co za tym idzie optymalizację kosztów. Dzięki szerokiej gamie innowacyjnych produktów i licznym udogodnieniom ułatwiającym prace pozwala postawić ściany bez zbędnych docinek czy tworzenia szalunków. Co jednak równie istotne, rozwiązania są przyjazne dla środowiska – w całym cyklu życia produktów.
Podjęcie się budowy, remontu lub termomodernizacji domu nie należy do łatwych zadań. W ich trakcie trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, w tym wygląd, możliwości, a także komfort i funkcjonalność projektowanych przestrzeni. Nawet jeżeli plan i przeprowadzenie modernizacji lub budowy domu zlecimy profesjonalistom, nadal potrzebne są konkretne wytyczne, aby ich praca zmierzała w odpowiednim kierunku, a efekt końcowy spełnił oczekiwania lokatorów. Gdzie szukać wiedzy i inspiracji?