Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
YAWAL S.A.	Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o. Test-Therm Sp. z o.o.

Artykuły - Wiadomości


 
Spienione tworzywa przyszłością samochodów elektrycznych? - zdjęcie

Spienione tworzywa przyszłością samochodów elektrycznych?

15-11-2019

Branża motoryzacyjna przechodzi dziś proces elektryfikacji. W pokonaniu niektórych ograniczeń w rozwoju rynku samochodów elektrycznych mogą pomóc części z nowoczesnych spienionych tworzyw sztucznych, które pozwalają na poprawę szeregu ich parametrów.

Czytaj więcej

 
ISOVER z tytułem Superbrands 2020 - zdjęcie

ISOVER z tytułem Superbrands 2020

15-11-2019

Marka ISOVER została laureatem tegorocznej edycji Superbrands, w ramach największego konsumenckiego badania marek w Polsce. Wyróżnienie przyznane zostało firmie po raz pierwszy. Łącznie w badaniu udział wzięło ponad dwa tysiące marek. Tytuł Superbrands to kolejne wyróżnienie jakim w ostatnim czasie może pochwalić się producent materiałów izolacyjnych.

Czytaj więcej

 
Styropianowe panele dekoracyjne 3D. Stara cegła. - zdjęcie

Styropianowe panele dekoracyjne 3D. Stara cegła.

15-11-2019

Popularnym elementem wykończenia wnętrz są lica cegieł często malowane na biały kolor. Zwykle są to cegły rozbiórkowe lub imitacja wykonana z gipsu. Na rynku dostępne są także lżejsze i szybsze w montażu styropianowe panele ścienne 3D imitujące starą cegłę firmy DECORTENA.

Czytaj więcej

 
Wodny Park Tychy w systemach Aluprof w finale prestiżowego konkursu - zdjęcie

Wodny Park Tychy w systemach Aluprof w finale prestiżowego konkursu

15-11-2019

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019, w kategorii „Produkcja energii i recycling”. Tyski obiekt powalczy z 14 budynkami z całego świata. W 33 kategoriach konkursu wyróżniono łącznie ponad pół tysiąca budynków.

Czytaj więcej

 
7,4 miliarda złotych – tyle zaoszczędziliby Polacy dzięki termomodernizacji - zdjęcie

7,4 miliarda złotych – tyle zaoszczędziliby Polacy dzięki termomodernizacji

15-11-2019

Jak pokazują wyliczenia przeprowadzone przez ROCKWOOL Polska, roczne oszczędności pozyskane z kompleksowego ocieplenia domów są imponujące zarówno pod względem energii, jak i pieniędzy. Gdybyśmy poddali termomodernizacji wszystkie domy w Polsce, które tego wymagają, zmniejszylibyśmy smog niemal o połowę, a rocznie zaoszczędzili 180 PJ energii i 7,4 miliarda złotych.

Czytaj więcej

 
Balustrady wewnętrzne - zdjęcie

Balustrady wewnętrzne

15-11-2019

Balustrady wewnętrzne mają być nie tylko funkcjonalne na lata, ale także stanowić element dekoracyjny twojego domu czy mieszkania. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że ich wyborowi chcesz poświęcić sporo czasu. Ostatnio dość popularne stały się balustrady systemowe - oznacza to, że kupione elementy balustrad montujesz, niemal finalizując wykończenie. Nie mamy wątpliwości, że będziesz potrafił je złożyć. Niemniej wybór jest tak ogromny, że musisz poważnie zastanowić się, jakie elementy balustrady są ci potrzebne.

Czytaj więcej

 
Jak prawidłowo ściągnąć izolację z kabla - zdjęcie

Jak prawidłowo ściągnąć izolację z kabla

14-11-2019

Łączenie kabli czy podłączanie ich do rozmaitych urządzeń zwykle wymaga zdjęcia osłony na końcówkach. Ważne, by przy tej okazji nie uszkodzić metalowych przewodów, bo to mogłoby doprowadzić do poważnej awarii. By temu zapobiec, trzeba korzystać z precyzyjnie dobranych, profesjonalnych ściągaczy izolacji.

Czytaj więcej

 
Targi FASTENER POLAND® zwierciadłem branży - zdjęcie

Targi FASTENER POLAND® zwierciadłem branży

14-11-2019

Na Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® warto czekać przez cały rok. Tegoroczna edycja, która odbyła się w dniach 8-9 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, pokazała siłę branży.

Czytaj więcej

 
W listopadzie branża energetyczna spotyka się w Lublinie - zdjęcie

W listopadzie branża energetyczna spotyka się w Lublinie

14-11-2019

Rozwiązania, produkty i usługi dla energetyki, konferencje poświęcone m.in.: elektromobilności, OZE czy niezawodności dostaw energii elektrycznej, pokazy prac pod napięciem, premiery produktów firm polskich i zagranicznych oraz oferta niemal 200 wystawców – tak zapowiadają się Targi Energetyczne ENERGETICS, które odbędą się już 19-21 listopada b.r. w Lublinie (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).

Czytaj więcej

 

Jak zarządzać energetyką i ciepłownictwem w firmie? O tym już w grudniu w Chorzowie

14-11-2019

Szykuje się inspirujący koniec drugiego półrocza Konferencji Technicznych. Na sam koniec spotkamy się w Chorzowie. Omówimy tam tematykę efektywnych i nowoczesnych rozwiązań oraz aspektów technologicznych związanych ze zużyciem energii i ciepła w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 19833

Najpopularniejsze tagi