Artykuły - Wiadomości


 
Badania nie potwierdzają, aby stosowanie pasów z wełny mineralnej wpływało na poprawę bezpieczeństwa pożarowego ociepleń  - zdjęcie

Badania nie potwierdzają, aby stosowanie pasów z wełny mineralnej wpływało na poprawę bezpieczeństwa pożarowego ociepleń

07-03-2021

Opublikowane właśnie wyniki badań przeprowadzonych przez Łukasiewicz – Instytut Szkła i Ceramiki Materiałów Budowlanych, Odział w Krakowie dowodzą, że pasy z wełny mineralnej promowane jako tzw. „bariery ogniowe”, mogą stanowić krytyczny punkt ocieplenia, nie tylko w zakresie wpływu na trwałość, ale również na (wskazywane dotychczas jako zaleta tego rozwiązania) bezpieczeństwo pożarowe tak wykonanych ociepleń.

Czytaj więcej

 
Linearstone – kolekcja płytek ceramicznych inspirowana skałami wybrzeża Portugalii  - zdjęcie

Linearstone – kolekcja płytek ceramicznych inspirowana skałami wybrzeża Portugalii

07-03-2021

W trendach wnętrzarskich jeszcze mocniej widać tęsknotę za przyrodą i podróżami, która przejawia się w stale rosnącej popularności materiałów inspirowanych kamieniem występującym w naturalnym środowisku. Doskonale w ten klimat wpisuje się nowa kolekcja Linearstone Ceramiki Paradyż, która wprowadzi do pomieszczenia unikalną atmosferę rodem z Półwyspu Iberyjskiego.

Czytaj więcej

 
Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać? - zdjęcie

Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

07-03-2021

Dobre drzwi zewnętrzne powinny skutecznie chronić przed chłodem, hałasem oraz zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, przy okazji doskonale wpisując się w ogólną estetykę całej nieruchomości. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model drzwi do domu? O najważniejszych kryteriach, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, opowiada Rafał Buczek - ekspert firmy AWILUX.

Czytaj więcej

 
Trwały, bezpieczny i energooszczędny – dom ze stali - zdjęcie

Trwały, bezpieczny i energooszczędny – dom ze stali

07-03-2021

Solidna konstrukcja i co najważniejsze szybki czas realizacji – to główne cechy budownictwa w technologii stalowej, która jest alternatywą dla domów z drewna czy cegły. Podlaska firma Stalovers, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu hal i magazynów, jako jedna z pierwszych w kraju wprowadziła do swojej oferty jednorodzinne domy ze stali.

Czytaj więcej

 
Perły Ceramiki UE 2020 dla płytek Opoczno.  Aż siedem nagród w prestiżowym konkursie - zdjęcie

Perły Ceramiki UE 2020 dla płytek Opoczno. Aż siedem nagród w prestiżowym konkursie

07-03-2021

Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 roku przez redakcję kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”. Nagrodzone w tym plebiscycie kolekcje docenione są za wyjątkowe wzornictwo oraz jakość. Od 2012 r. partnerem konkursu jest firma CAD Projekt K&A, a tegoroczna edycja odbywała się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP).

Czytaj więcej

 
Komfort akustyczny na home office  - zdjęcie

Komfort akustyczny na home office

07-03-2021

Przez wybuch pandemii, nową normalnością stała się praca zdalna z domu. Dla niektórych był to powód do radości, dla innych wręcz przeciwnie. Jednak można zgodzić się w jednej kwestii ー możliwość wykonywania zadań, nie opuszczając przytulnego mieszkania, jest dużą wygodą. Należy jednak zastanowić się, czy nasz pokój przystosowany jest do pracy, szczególnie pod względem akustyki.

Czytaj więcej

 
5 rzeczy, o których warto pamiętać urządzając poddasze! - zdjęcie

5 rzeczy, o których warto pamiętać urządzając poddasze!

07-03-2021

Przestrzeń pod dachem daje spore możliwości aranżacyjne. W urządzaniu poddasza musimy jednak uwzględnić specyficzne cechy wnętrza, które wymagają przemyślanych rozwiązań, chociażby w kwestii izolacji termicznej czy oświetlenia. Sprawdź nasze wskazówki!

Czytaj więcej

 
Dni Budownictwa i Architektury 2021 - zdjęcie

Dni Budownictwa i Architektury 2021

07-03-2021

4 dni debat i prezentacji tworzących Dni Budownictwa i Architektury 2021, obejrzało łącznie niemal 2000 osób, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się z nimi ponad 50 prelegentów i gości specjalnych. Organizatorzy nie kryją satysfakcji z dużej frekwencji oraz ilości pozytywnych komentarzy.

Czytaj więcej

 
Jak dobrać uszczelki do okien? - zdjęcie

Jak dobrać uszczelki do okien?

07-03-2021

Tegoroczna zima nie odpuszcza – żeby zapewnić sobie ciepło domowego ogniska, odkręcamy więc mocniej grzejniki i ubieramy kolejne warstwy odzieży. Jeśli jednak okna w naszym domu są nieszczelne, to mimo wszystko szybko odczujemy nieprzyjemny chłód. Przyczyną może być uszkodzona uszczelka. To niepozorny, a bardzo ważny element niezastąpiony nie tylko w stolarce okiennej, lecz również w kranach, nowoczesnych samolotach, samochodach, a nawet promach kosmicznych. Jak dobrze dobrać uszczelki do różnego rodzaju okien, wykonanych z PVC i drewna?

Czytaj więcej

 
KRISPOL z promocją #LASTMINUTE i 20 proc. rabatem na okna - zdjęcie

KRISPOL z promocją #LASTMINUTE i 20 proc. rabatem na okna

05-03-2021

Inwestorzy, którzy są właśnie na etapie wyboru okien i poszukują stolarki okiennej wysokiej jakości, mają ostatnią szansę na zakup okien marki KRISPOL na preferencyjnych warunkach z 2020 roku.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 21277

Najpopularniejsze tagi