Artykuły - Wiadomości


 
PlanRadar: Hybrydowe, zrównoważone i biofilne – takie właśnie będą domy i mieszkania przyszłości - zdjęcie

PlanRadar: Hybrydowe, zrównoważone i biofilne – takie właśnie będą domy i mieszkania przyszłości

29-11-2022

Na przestrzeni ostatnich lat wizja idealnych domów i mieszkań wyraźnie ewoluuje.

Czytaj więcej

 
Biel zatrzyma światło we wnętrzach - zdjęcie

Biel zatrzyma światło we wnętrzach

29-11-2022

W krótkie i szare dni szczególnie doceniamy blask, który wnosi do wnętrza nieskazitelna biel ścian.

Czytaj więcej

 
ArchFilmFest we Wrocławiu. 2 dni pokazów oraz dyskusji. - zdjęcie

ArchFilmFest we Wrocławiu. 2 dni pokazów oraz dyskusji.

29-11-2022

Festiwal Filmów o Architekturze ArchFilmFest zawita tym razem do Wrocławia. Program pokazów i dyskusji dotyczyć będzie m.in. wyzwań środowiskowych, które są jednym z najważniejszych zagadnień z jakim musi mierzyć się współczesna architektura i budownictwo. Poruszymy również temat japońskiej architektury, która niesie ze sobą inspiracje tradycyjnym, japońskim budownictwem drewnianym oraz prostotę. Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2022, start godz. 17:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym, ul. Piłsudskiego 64a.

Czytaj więcej

 
Jaką wybrać kolejność prac przy super inwestycji? Najpierw ocieplenie, potem wymiana pieca - zdjęcie

Jaką wybrać kolejność prac przy super inwestycji? Najpierw ocieplenie, potem wymiana pieca

28-11-2022

Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy.  Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.

Czytaj więcej

 
Jesteśmy na dobrej drodze do dekarbonizacji naszych zakładów – rozmawiamy o roli stłuczki szklanej w procesie produkcji szkła - zdjęcie

Jesteśmy na dobrej drodze do dekarbonizacji naszych zakładów – rozmawiamy o roli stłuczki szklanej w procesie produkcji szkła

28-11-2022

W czasach gdy zmiany klimatu są odczuwalne w niemal każdym obszarze naszego życia, obowiązek troski o jakość powietrza i zasoby naturalne spoczywa w dużej mierze na barkach branży budowlanej, odpowiedzialnej za niemal 40% globalnej emisji dwutlenku węgla[1].

Czytaj więcej

 
Jak ograniczyć koszty związane z położeniem dachu? - zdjęcie

Jak ograniczyć koszty związane z położeniem dachu?

28-11-2022

Na koszt położenia dachu składa się wiele czynników. Kluczowe znaczenie ma powierzchnia połaci oraz stopień skomplikowania architektury budynku. Równie istotny jest wybór konkretnych produktów i akcesoriów, a przede wszystkim pokrycia. Choć wydatki związane z położeniem dachu da się ograniczyć, to jednak nigdy nie wolno robić tego kosztem jego jakości i funkcjonalności. Gdzie więc należy szukać potencjalnych oszczędności?

Czytaj więcej

 
Ciepło czy jasno? Z odpowiednimi oknami nie musisz wybierać - zdjęcie

Ciepło czy jasno? Z odpowiednimi oknami nie musisz wybierać

28-11-2022

Ocieplenie budynku zwykle wiąże się z koniecznością zastosowania dodatkowej warstwy na ścianach.

Czytaj więcej

 
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 24 V GREENWORKS - zdjęcie

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa 24 V GREENWORKS

28-11-2022

To najczęściej stosowane urządzenie, wszędzie tam gdzie remontujemy, wykańczamy, zmieniamy przestrzeń w domu, jak i w jego najbliższej okolicy.

Czytaj więcej

 
Szczęśliwa trzynastka Targów Energetycznych ENERGETICS - zdjęcie

Szczęśliwa trzynastka Targów Energetycznych ENERGETICS

28-11-2022

Targi Energetyczne ENERGETICS wróciły do czołówki wiodących wydarzeń dedykowanych branży energetycznej po ponad dwuletniej przerwie.  W dniach 15-17 listopada odbyła się już XIII edycja tego wydarzenia. Rekordowe zainteresowanie wydarzeniem pokazało, że dla branż o kluczowym znaczeniu gospodarczym bezpośrednie rozmowy B2B są fundamentalnym aspektem działalności oraz budowania relacji biznesowych.

Czytaj więcej

 
Klapy żaluzjowe - jakie jest ich zastosowanie w przemyśle? - zdjęcie

Klapy żaluzjowe - jakie jest ich zastosowanie w przemyśle?

25-11-2022

W wielu pomieszczeniach gospodarczych oraz warsztatach czy halach produkcyjnych są montowane naturalne wywietrzniki, które chronią tym sposobem zarówno trzymane tam produkty, jak i pracowników. Warto dodać, że klapy żaluzjowe mają podobne zastosowanie, dlatego dobrze jest poznać bliżej ich właściwości.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23435

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.