Artykuły - Wiadomości


 
infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference ROAD / RAILWAY / BRIDGE Day - zdjęcie

infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference ROAD / RAILWAY / BRIDGE Day

11-06-2021

Okres pandemii nie sprzyjał organizacji targów i konferencji. Jednak mimo tej trudnej sytuacji, w Arena Gliwice odbyło się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie infrastrukturalne roku, czyli infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference. Dwa lata temu na infraMOST spotkaliśmy się w Wiśle w Hotelu Gołębiewski.

Czytaj więcej

 
Minimalizm z industrialną nutą w podwarszawskim Józefosławiu - zdjęcie

Minimalizm z industrialną nutą w podwarszawskim Józefosławiu

11-06-2021

Nowoczesny, loftowy, pełen odważnych rozwiązań… Tak można opisać dom w Józefosławiu, w którym zamieszkała rodzina z dwójką dorastających synów. Za realizację odpowiedzialna była pracownia Decoroom. Projekt wnętrz przygotowała architekt Małgorzata Kasperek, natomiast stylizację stworzyła architekt Sylwia Palczewska. W efekcie powstała przestrzeń pełna charakteru i dobrego wzornictwa.

Czytaj więcej

 
Membrany uszczelniające na dach – EPDM jako najlepsze rozwiązanie - zdjęcie

Membrany uszczelniające na dach – EPDM jako najlepsze rozwiązanie

11-06-2021

Pokrycia dachowe to temat spędzający sen z powiek wielu profesjonalistom. Często się niszczą, potrzebują konserwacji, która przeważnie jest równie droga jak samo tworzywo. Każdy chce, aby uszczelniające pokrycia dachowe stanowiły inwestycję na długie lata i były skutecznym oraz efektywnym rozwiązaniem.

Czytaj więcej

 
Wielokondygnacyjne budynki drewniane coraz popularniejsze - zdjęcie

Wielokondygnacyjne budynki drewniane coraz popularniejsze

11-06-2021

Wielokondygnacyjne drewniane konstrukcje szkieletowe to rozwiązanie znane na świecie, które także w Polsce zyskuje na popularności. Więcej. Możemy pochwalić się autorskimi technologiami, które sprawdzają się przy tego typu inwestycjach.

Czytaj więcej

 
Klimas Wkręt-Met partnerem XI Kongresu Stolarki Polskiej - zdjęcie

Klimas Wkręt-Met partnerem XI Kongresu Stolarki Polskiej

11-06-2021

Firma Klimas Wkręt-Met, wiodący producent wysokiej jakości technik zamocowań w Polsce i Europie środkowo-wschodniej, objął rolę partnera XI Kongresu Stolarki Polskiej, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi.

Czytaj więcej

 
Bliskość natury w domu pełnym przeszkleń - zdjęcie

Bliskość natury w domu pełnym przeszkleń

11-06-2021

Szklane płaszczyzny pełnią bardzo ważne funkcje w projektach architektonicznych współczesnych domów. Przede wszystkich zapewniają dostęp do naturalnego światła, a także umożliwiają kontakt z otaczającą budynek przyrodą, dzięki czemupozwalają niejako zatrzeć granicę między tym, co naturalne a stworzone ludzką ręką. Dlatego trend na wielkoformatowe okna i drzwi przybiera na sile. Jakie rozwiązania tego typu sprawdzą się najlepiej?

Czytaj więcej

 
Wpływ hałasu na rozwój dziecka - zdjęcie

Wpływ hałasu na rozwój dziecka

11-06-2021

Głośni sąsiedzi, ruchliwe ulice, hałas panujący na korytarzach szkolnych podczas przerw - to tylko niektóre z intensywnych dźwięków, na które codziennie narażone są dzieci. Jakie mogą być skutki długotrwałego przebywania młodzieży w głośnych miejscach i czy możemy im jakoś zapobiec?

Czytaj więcej

 
Na urlop do… ogrodu! 5 pomysłów na organizację wypoczynku marzeń - zdjęcie

Na urlop do… ogrodu! 5 pomysłów na organizację wypoczynku marzeń

11-06-2021

Nie tylko pandemia sprawiła, że Polacy zapragnęli mieć własne ogródki. Powodem tego trendu jest także zmiana naszego stylu życia – po prostu chcemy być bliżej natury. I to nie tylko podczas urlopu. Co więcej, okazuje się, że wakacje spędzone we własnym ogrodzie mogą być nie tylko udane, ale naprawdę fantastyczne. Wystarczy trochę kreatywności. Sprawdź 5 naszych pomysłów na stworzenie idealnego miejsca tuż obok domu, w którym poczujesz się zupełnie tak, jakbyś był z dala od domu.

Czytaj więcej

 
NCBR wpuszcza czyste powietrze do szkół i mieszkań. Rusza nabór w przedsięwzięciu „Wentylacja dla szkół i domów” - zdjęcie

NCBR wpuszcza czyste powietrze do szkół i mieszkań. Rusza nabór w przedsięwzięciu „Wentylacja dla szkół i domów”

11-06-2021

Zdecydowana większość starych budynków w Polsce, zwłaszcza zabudowy wielorodzinnej oraz szkół, wyposażona jest w archaiczny i mało wydajny system wentylacji grawitacyjnej. Jego podstawowy mankament to bardzo niska skuteczność wymiany powietrza, co negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie człowieka. Drugi problem to brak odzysku ciepła z powietrza usuwanego z budynków – w takich warunkach zużycie zwiększa się nawet o 40% całkowitej energii zużywanej przez budynek.

Czytaj więcej

 
Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral - zdjęcie

Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

11-06-2021

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Wykonana według nowatorskiej technologii HybriQ+, dowodzi zaangażowania marki w zrównoważony rozwój i podkreśla wyjątkową dbałość o środowisko, z której Cosentino słynie od lat. Pięć nowych odcieni ma szansę, by nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 21594

Najpopularniejsze tagi