Artykuły - Wiadomości


 
G-U dla Politechniki Poznańskiej – precyzyjne rozwiązania dla bezpieczeństwa i komfortu studentów oraz pracowników - zdjęcie

G-U dla Politechniki Poznańskiej – precyzyjne rozwiązania dla bezpieczeństwa i komfortu studentów oraz pracowników

25-01-2022

Politechnika Poznańska, jedna z najchętniej wybieranych przez studentów uczelni tego typu w Polsce, to miejsce, w którym od przeszło 10 lat znajdują zastosowanie rozwiązania G-U. W 2020 roku na Kampusie Piotrowo, gdzie mieszczą się uczelniane obiekty, powstał nowy budynek Wydziału Architektury i Inżynierii Zarządzania. Zastosowano tam nowoczesny, bezpieczny i komfortowy sposób zamykania oparty na systemie klucza BKS.

Czytaj więcej

 
PlanRadar włącza kolejny bieg: 2022 rok pod znakiem przyspieszenia cyfrowej ekspansji - zdjęcie

PlanRadar włącza kolejny bieg: 2022 rok pod znakiem przyspieszenia cyfrowej ekspansji

25-01-2022

Mimo pandemicznego trzęsienia ziemi fundamenty nie tylko polskiej, ale i globalnej branży budowlanej okazują się być zaskakująco mocne. Przedsiębiorcy wchodzą w 2022 rok z umiarkowanym optymizmem, jednocześnie stale szukając możliwości optymalizacji swoich działań. Coraz więcej z nich decyduje się na aplikacje wspierające budowę i zarządzanie nieruchomościami. Do najpopularniejszych należy PlanRadar, a skokowo rosnące zainteresowanie platformą austriackiej spółki poskutkowało m.in. uzyskaniem rekordowego finansowania inwestorów.

Czytaj więcej

 
Fabryka Norblina w systemach Aluprof – muzeum czy biura? - zdjęcie

Fabryka Norblina w systemach Aluprof – muzeum czy biura?

25-01-2022

Mało jest miejsc, nawet w mieście tak przesiąkniętym historią jak Warszawa, które byłoby aż tak zrośnięte z tradycyjną tkanką miasta jak Fabryka Norblina. Gdy po całych dekadach zaniedbania i degradacji pojawia się szansa na rewitalizację, pytanie nie brzmi „Czy?”, ale „Jak szybko?” i „Jak dobrze?”. Na szczęście udało się i szybko, i świetnie. Fabryka Norblina stanowi modelowy przykład tego, jak ze wsparciem nowoczesnego wzornictwa oraz innowacyjnych technologii można ratować obiekty.

Czytaj więcej

 
KRISPOL: Gwarantujemy dostępność automatycznych bram garażowych i rolet - zdjęcie

KRISPOL: Gwarantujemy dostępność automatycznych bram garażowych i rolet

25-01-2022

Ułatwiamy Inwestorom podjęcie decyzji technologicznych oferując napędy STARCUS z wysokim rabatem detalicznym i dilerskim.

Czytaj więcej

 
Pozyskiwanie pracowników w branży budowlanej – firmy czeka rewolucja? - zdjęcie

Pozyskiwanie pracowników w branży budowlanej – firmy czeka rewolucja?

25-01-2022

Jak wynika z raportu PARP, na rynku pracy w branży budowlanej szykuje się prawdziwa rewolucja. Zdaniem 59% pracodawców, główny problem to starzenie się kadr. Do tego dochodzi brak zainteresowania młodzieży karierą w tym sektorze, zbyt wysokie oczekiwania płacowe młodych pracowników i odpływ zagranicznej siły roboczej z polskiego rynku. Tymczasem pozyskiwanie pracowników ma decydujący wpływ na rozwój firm. Bez nich realizowanie zleceń budowlanych jest po prostu niemożliwe.

Czytaj więcej

 

Powstaną żłobki i przedszkola z drewna. PDD zaprasza samorządy do współpracy

25-01-2022

Strategicznym celem PDD na 2022 rok jest podjęcie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w Polsce. Współpraca rozpocznie się od programu pilotażowego, który zakłada budowę 10 przedszkoli i żłobków w technologii drewnianej prefabrykowanej. Nowe energooszczędne budynki zostaną przekazane gminom na zasadach najmu długoterminowego z prawem dojścia do własności.

Czytaj więcej

 
Osuszanie podposadzkowe - zdjęcie

Osuszanie podposadzkowe

25-01-2022

Gdy dochodzi do zalania mieszkania czy domu i przedostania się dużej ilości wody pod betonową szlichtę mamy do czynienia z zalaniem podposadzkowym.

Czytaj więcej

 
Xypex - co warto wiedzieć o tej technologii i produktach? - zdjęcie

Xypex - co warto wiedzieć o tej technologii i produktach?

25-01-2022

Xypex to unikalny chemiczny sposób skutecznego i trwałego uszczelniania betonu oraz zabezpieczania go przed szkodliwym działaniem wody i innych płynów, łącznie z substancjami o dużej agresywności chemicznej.

Czytaj więcej

 
Przydomowa przepompownia ścieków. Na co zwrócić uwagę? - zdjęcie

Przydomowa przepompownia ścieków. Na co zwrócić uwagę?

25-01-2022

W Polsce buduje się coraz więcej domów jednorodzinnych, niejednokrotnie na terenach oddalonych od systemów kanalizacyjnych.

Czytaj więcej

 
Monitorowanie pyłu i aerozoli - zdjęcie

Monitorowanie pyłu i aerozoli

24-01-2022

Ocena narażenia pracowników na niebezpieczne elementy w środowisku pracy wymaga danych. Rozwiązania TSI pozwalające na monitorowanie pyłu i aerozoli umożliwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa i higieny pracy uzyskiwanie informacji na temat narażenia dla pracowników.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 22438

Najpopularniejsze tagi