Artykuł Dodaj artykuł

"...for a powerful green future" in Poland "... budujemy mosty i otwieramy drzwi…"

Druga edycja międzynarodowych targόw i konferencji o odnawialnej energii oraz efektywności energetycznej RENEXPO® Poland odbędzie się w dniach 17-18 października w Warszawie.

Druga edycja międzynarodowych targόw i konferencji o odnawialnej energii oraz efektywności energetycznej RENEXPO® Poland odbędzie się w dniach 17-18 października w Warszawie.

W warszawskim centrum wystawowym EXPOXXI spodziewani są krajowi i zagraniczni eksperci branży oraz zainteresowani odbiorcy trudniący się daną dziedziną. Po premierze w roku 2011, ktόra była sukcesem, także w tym roku zostaną zaprezentowane ważne tematy takie jak biogaz, energia wodna, biomasa, pompy ciepła i energia słoneczna. To innowacyjne spotkanie branżowe ma na celu, wspόlnie z decydentami polityki gospodarczej stworzyć najważniejszą w Polsce platformę branżową dla nowej energii.

Polskie ministerstwo gospodarki planuje, ze z dniem 1 stycznia 2013r. wejdzie w życie ustawa o energii odnawialnej. Nowe prawo energetyczne stworzy nowe warunki dla dalszego rozwoju energii odnawialnej w Polsce oraz atrakcyjne szanse dla krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw. Projekt ustawy dąży do zmiany obecnego systemu udzielania pomocy z funduszy, a tym samym ma zapewnić inwestorom a także konsumentom stabilność. Technologie takie jak np. fotowoltaika i inne źrόdła energii, ktόre mają wysoką rentowność, powinny być bardziej wspierane w przeciwieństwie do mniej korzystnych zasobόw takich jak np. wiatr, woda i spalanie odpadów.

Jako kolejny środek wspierający rozwόj rynku energii odnawialnych w  Polsce, RENEXPO® Poland oferuje zarόwno dla krajowych jak i zagranicznych firm optymalną platformę biznesową.

RENEXPO® Poland staje się tradycją polskiej stolicy. W 2011 roku około 82 wystawcόw, ponad 3000 odwiedzających i około 700 uczestnikόw konferencji przyczyniło się do jej powodzenia. Najważniejszym punktem targόw jest energia drzewna, biogaz, energia słoneczna, wodna, pompy cieplne, jak rόwnież efektywność energetyczna. Impreza nie jest tylko pokazem dla konsumenta, lecz także spotkaniem branżowym, na ktόrym eksperci gospodarki i polityki dyskutują o aktualnych tematach, problemach i trendach energii alternatywnej.

Na targach oczekiwani są wystawcy, odwiedzający i uczestincy z zagranicy. Spotkanie biznesowe to okazja dla przedsiębiorstw do niezobowiązującego poznania odpowiedniego wspólnika na neutralnym terenie. Dużą wagę przywiazuję się do profesionalnych i jakościowych organizacji spotkań B2B. Także wspόlne stoiska poświęcają się międzynarodowemu transferowi technologicznemu. Na niemieckim, austryjackim i czeskim stoisku grupowym kraje sąsiadujące przedstawią swoje produkty oraz usługi. Dla firm międzynarodowych, ktόre szukają międzynarodowych kontaktόw i możliwości na nowych rynkach będzie organizowane forum IBEF® - International Business Exchange.

Jednocześnie do targόw organizowne będą po raz drugi we wspόłpracy z polskimi stowarzyszeniami branżowymi innowacyjno-wartościowe konferencje. Konferencje na tematy takie jak energia wodna, pompy ciepła i bioenergia będą prowadzone przez polskie Towarzystwo Elektrowni Wodnych, przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i przez Polską Izbę Biomasy. Obędzie się dyskusja poparta argumentami o teraźniejszości i przyszłości nowych zasobów energii, a eksperci będą wymieniali swoje doświadczenia. Także w zakresie technologii słonecznej planowana jest  konferencja z punktem ciężkości na fotowaltaikę. Głόwnym tematem tej imprezy jest prawo dotyczące energii odnawialnej- zmiany, skutki, rozwój rynku oraz nowe szanse.

RENEXPO® Poland  odbędzie się od 17–18.10.2012 w warszawskim centrum wystawom EXPO XXI. Centrum otwarte jest w środę od 9.30 do 17.00 oraz w czwartek od 9.30 do 16.30.

Dalsze informacje dotyczące targów znajdą Państwo na www.renexpo-warsaw.com.

Podobne artykuły