Artykuł Dodaj artykuł

TOP DESIGN AWARD 2013 – PROJEKTOWANIE WIZERUNKU MARKI

Do 17 styczna można zgłaszać swój udział w TOP DESIGN award - konkursie, towarzyszącym wydarzeniu arena DESIGN, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-8 marca 2013.

Do 17 styczna można zgłaszać swój udział w TOP DESIGN award - konkursie, towarzyszącym wydarzeniu arena DESIGN, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-8 marca 2013.

Produkty do konkursu można zgłaszać w obrębie 14 grup tematycznych, obejmujących praktycznie wszystkie sfery kultury materialnej: przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka i wellness, biuro, przestrzeń publiczna i ogrody, oświetlenie, media i sprzęt elektroniczny, motoryzacja i transport publiczny, nauka i  medycyna, przemysł i rzemiosło, rozrywka i sport, tekstylia domowe i artykuły dekoracyjne, wyposażenie wnętrz, moda i akcesoria. W konkursie mogą wziąć udział zarówno producenci, jak i projektanci z seryjnie produkowanymi wzorami, które są na rynku nie dłużej niż dwa lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w roku 2013.

DLACZEGO TO SIĘ OPŁACA?

Celem konkursu jest wyróżnienie producentów, którzy w poszukiwaniu swojej drogi do sukcesu, dostrzegają potrzebę inwestowania w dobre, ergonomiczne wzornictwo. Wychodząc z założenia, że design to wszystko, co zostało zaprojektowane z myślą o człowieku i podniesieniu jakości jego życia, organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie, chcą zwrócić uwagę na potrzebę współpracy producenta z projektantem. Taka kooperacja pozwala na stworzenie przedmiotów o optymalnych parametrach, pozwalających w pełni zaspokoić oczekiwania odbiorców przy jednoczesnym uwzględnieniu tak kluczowych kwestii, jak choćby opłacalność zastosowania konkretnych technologii czy materiałów.

  

INWESTYCJA W DESIGN INWESTYCJĄ W FIRMĘ

Wzrost świadomości konsumenckiej i konkurencyjności na rynku zmusza przedsiębiorców do produkowania wysokojakościowych, a przy tym produkowanych w sposób ekonomiczny i dostępnych szerokiemu gronu odbiorców produktów. Przyglądając się liście laureatów TOP DESIGN award, łatwo jest stwierdzić, że dobry projekt może dziś stanowić receptę na osiągnięcie wysokiej pozycji na rynku i na wyróżnienie się wśród konkurencji.

Nagrodzone produkty są dowodem na to, że dobre wzornictwo to większa sprzedaż, a co za tym idzie - większy zysk. Sukces, który osiągnęły pokazuje, że dobre wzornictwo się sprzedaje.

Wśród firm, których produkty mogą poszczycić się znakiem TOP DESIGN award, są Hansgrohe, Thonet, Balma Design, Zelmer, Vox Industrie, PROFIm, Bymorritz, Fun Factory, Schattdecor, Marmorin, Manufaktura Ceramiczna Krystyna Kaszuba-Wacławek, Flügger, Kettal, Grohe, Klafs czy Solaris Bus & Coach.

Szczegółowe informacje o warunkach udziału, kryteriach oceny i procedurach zgłoszenia produktu do konkursu znaleźć można na stronie: www.arenadesign.pl.