Artykuł Dodaj artykuł

Moda na warstwy – anatomia płyt warstwowych

Płyty warstwowe ścienne i dachowe, wykonywane według nowoczesnej technologii, są niezwykle wytrzymałe i mają szerokie zastosowanie – nic dziwnego, że cieszą się dużą popularnością wśród Klientów.

Płyty warstwowe ścienne i dachowe, wykonywane według nowoczesnej technologii, są niezwykle wytrzymałe i mają szerokie zastosowanie – nic dziwnego, że cieszą się dużą popularnością wśród Klientów.

Fot. Blachy Pruszyński PWS-W (płyta warstwowa ścienna z wypełnieniem z wełny mineralnej)
Fot. Blachy Pruszyński
PWS-W (płyta warstwowa
ścienna z wypełnieniem z wełny
mineralnej)
Fot. Blachy Pruszyński Przekrój zamka typu „pióro – wpust”
Fot. Blachy Pruszyński
Przekrój zamka typu
„pióro – wpust”

Płyty warstwowe ścienne i dachowe to uznane na całym świecie elementy, cenione przez inżynierów i wykorzystywane głównie w budownictwie halowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej. Minął kolejny udany rok od rozpoczęcia produkcji przez firmę Blachy Pruszyński  płyt warstwowych: z rdzeniem z wełny mineralnej oraz z rdzeniem styropianowym.

Płyty warstwowe ścienne i dachowe

Wysoka jakość i łatwość montażu płyt warstwowych pozwala na zastosowanie ich zarówno w dużych obiektach: centra handlowe, magazyny czy hale sportowe, jak i w przypadku mniejszych inwestycji.

Płyty ścienne można wykorzystywać jako ściany osłonowe, działowe, sufity podwieszane lub jako elementy nośne m.in. w chłodniach, budynkach zapleczy budów oraz obiektach gospodarczych.

Produkt firmy Blachy Pruszyński można dopasować wyglądem do innych elementów konstrukcji. Gwarantuje to między innymi szeroka paleta barw oraz zróżnicowany kształt profilowań (np. mikro trapez lub mikro – fala).

Kolejne zalety produktu to przede wszystkim duża szczelność oraz ogniotrwałość, którą zapewnia m.in. optymalna geometria zamku typu „pióro – wpust”.

Warto podkreślić, że obecnie płyty głównie mocuje się do podłoża (konstrukcja nośna stalowa) za pomocą specjalnych łączników przelotowych (samowiercących) co w znaczący sposób skraca czas montażu.

Budowa płyty

Płyty warstwowe składają się z dwóch okładzin z blachy stalowej o grubości od 0,5 mm, pokrytych powłokami metalicznymi i organicznymi oraz rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego wykonanego ze styropianu samogasnącego klasy PS-E-FS-15 o gęstości 16,2kg/m3 lub wełny mineralnej o gęstości 120 kg/m3.

Fot. Blachy Pruszyński Przekrój zamka typu „pióro – wpust”
Fot. Blachy Pruszyński PWD-S
(płyta warstwowa dachowa z
wypełnieniem styropianowym)

Całość łączy się w cyklu produkcyjnym za pomocą kleju poliuretanowego dwuskładnikowego. Dodatkowo, łączenia pomiędzy płytami są frezowane. Dzięki temu następuje ich zazębienie, co zwiększa sztywność płyty oraz uszczelnienie zamków. Płyty wykonane są zgodnie z najnowszą technologią na nowoczesnej i w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

Firma Blachy Pruszyński posiada również w swojej ofercie płyty z jednostronną okładziną z blachy powlekanej (rdzeń styropianowy), która może być stosowana np. do docieplenia obiektów oraz płyty ścienne z rdzeniem z wełny mineralnej z wew. okładziną perforowaną, które mogą być stosowane np. jako ekrany akustyczne.

Główne zalety płyt warstwowych od firmy Blachy Pruszyński:

- mała masa jednostkowa
- powierzchnie płyt łatwo jest utrzymywać w  czystości
- szybki i łatwy montaż (zamki typu „pióro wpust” oraz łączenia przelotowe)
- szerokość krycia 1150 mm
- bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego
- dobra izolacyjność termiczna i akustyczna
- możliwość montażu płyt w układzie pionowym i poziomym
- praktyczne uniezależnienie robót montażowych od warunków atmosferycznych
- montaż bez ciężkiego sprzętu (dźwigi o niewielkiej nośności)
- zminimalizowanie robót wykończeniowych
- możliwość szybkiego demontażu w przypadku np. zmiany technologii w obiekcie z tą zabudową
- możliwość stosowania przy obiektach z innymi rozwiązaniami elewacji
- możliwość wykorzystania powtórnie po demontażu znaczącej części elementów

Artykuł został dodany przez firmę

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Firma Blachy Pruszyński, największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji, dostosowując swoją ofertę do wymogów architektów oraz oczekiwań klientów, każdego roku rozszerza asortyment oferowanych produktów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.