Artykuł Dodaj artykuł

Dom przyszłości - komfortowy, bezpieczny i w zgodzie z naturą

Dom to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Powinien stwarzać odpowiednie warunki, będąc gwarantem komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Przyjazny mieszkańcom, funkcjonujący w harmonii z przyrodą, a do tego tani w utrzymaniu - taki jest ISOVER Multi-Comfort House, który pozwala zrealizować budowlane marzenia.

Dom to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Powinien stwarzać odpowiednie warunki, będąc gwarantem komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Przyjazny mieszkańcom, funkcjonujący w harmonii z przyrodą, a do tego tani w utrzymaniu - taki jest ISOVER Multi-Comfort House, który pozwala zrealizować budowlane marzenia.

ISOVER Saint-Gobain Multi
Comfort House

Charakteru domu stwarzającego odpowiednie warunki do życia nie określa jego wygląd zewnętrzny. Budynek może mieć różną wielkość, typ i technologię wykonania. Bez względu na to, czy jest to dom jednorodzinny, czy nieruchomość komercyjna, liczy się jego wnętrze. Dopływ świeżego powietrza, możliwość stałej kontroli temperatury, niski poziom hałasu - to tylko niektóre elementy, wpływające na samopoczucie człowieka. Najbliższe ideałowi są rozwiązania pasywne, dlatego budynek powinien mieć prostą, zwartą bryłę, czerpiącą jak najwięcej energii słonecznej z zewnątrz, mało skomplikowany rozkład pomieszczeń czy niewielką ilość ścianek działowych, dzięki czemu ciepło będzie się rozchodziło równomiernie. Podstawą jest także dobrze zaizolowana bryła budynku, ograniczająca do minimum występowanie tzw. mostków termicznych i nieszczelności, wyposażona w odpowiedni system wentylacyjny, który rozprowadza powietrze, oczyszcza je i nawilża. Zimą pozwoli utrzymać ciepło, a latem dostarczy przyjemnego chłodu. W efektywnym wykorzystaniu ciepła w obrębie domu pomaga także odpowiednie rozmieszczenie instalacji wodnej. Straty energii w tym przypadku można ograniczyć poprzez skrócenie transportu wody, uwzględniając np. położenie kuchni i łazienki w najbliższym sąsiedztwie.

- W obliczu rosnących cen nośników energii inwestycja w rozwiązania o niskim zużyciu energii ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływają one na tańsze utrzymanie domu. - mówi Olga Mazurek, Kierownik Marki i Komunikacji ISOVER - O rozwiązaniach skupionych wokół Multi-Comfort House traktuje kwietniowe spotkanie dla partnerów biznesowych marki ISOVER pt. „Tworzymy komfortowy klimat”, na którym zaprezentujemy materiały i rozwiązania technologiczne "budownictwa przyszłości" - dodaje Mazurek

Budownictwo oparte o rozwiązania przyjazne środowisku, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania, wpływa na klimat i środowisko naturalne. Budynek energetycznie stabilny, w którym temperatura w ciągu roku utrzymana jest na stałym poziomie 20 – 23 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza na poziomie 30-50 procent, pozytywnie wpływa ludzki organizm. Na co dzień staramy się zdrowo funkcjonować - dobrze się odżywiać, uprawiać sport, czy przebywać na świeżym powietrzu. Nie możemy jednak zapominać o odpowiednich warunkach we własnym domu. Miejsca, w których mieszkamy, powinny stwarzać odpowiednie warunki do życia. W domu spędzamy przecież sporo czasu w ciągu doby: pracujemy, uczymy się, bawimy z dziećmi, wykonujemy codzienne obowiązki, czy w końcu regenerujemy siły. To, co niewidoczne dla oka, ma ogromny wpływ na warunki, w których funkcjonujemy