Artykuł Dodaj artykuł

Docieplić budynek

Niskie temperatury nie sprzyjają pracom ociepleniowym. Gdy jednak termoizolacja wymaga poprawy właśnie zimą, należy stosować środki odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Niskie temperatury nie sprzyjają pracom ociepleniowym. Gdy jednak termoizolacja wymaga poprawy właśnie zimą, należy stosować środki odporne na trudne warunki atmosferyczne.

Klej Bolix UZB pozwala przyklejać płyty styropianowe do podłoża i wykonywać na nich warstwę zbrojoną (siatką z włókna szklanego) nawet przy niskich temperaturach otoczenia. Skuteczna aplikacja preparatu możliwa jest już przy +3°C, a po upływie 8 godzin temperatura może spaść do 5 stopni poniżej zera, bez szkodzenia termoizolacji. Wzbogacony mikrowłóknami klej stosuje się więc przy docieplaniu ścian zewnętrznych budynków oraz przy naprawach i renowacjach już ocieplonych elewacji. Sprawdza się również przy wyrównywaniu i wygładzaniu podłoży mineralnych przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych.

Bolix UZB wykazuje wysoką elastyczność i przyczepność do pokrywanej powierzchni, a przez zastosowanie mikrowłókien jest odporny na zarysowania i pęknięcia. Stanowi element systemu ociepleń Bolix HD, przyczyniając się do jego zwiększonej odporności na szkodliwe czynniki oraz ponadprzeciętnej trwałości.

Klej: BOLIX UZB
Producent: Bolix
Zastosowanie: system ocieplenia na styropianie, system renowacji elewacji
 
Temperatura stosowania: od +3°C do +25°C
Temperatura podłoża: od + 3°C do + 25°C
Proporcje mieszania: 5,25-5,75l wody na 25 kg kleju
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: biały
Średnie zużycie: przy klejeniu płyt styropianowych na odpowiednio przygotowanym podłożu i przy wykonywaniu warstwy zbrojonej wynosi ok. 4,0 kg/m2
Opakowanie: 25 kg
Cena: 2,36 zł/kg;
59 zł/opakowanie – 25 kg