Artykuł Dodaj artykuł

Dzień Ziemi

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, dnia 21 kwietnia 2016 mieliśmy niebywałą przyjemność zorganizować wraz z firmą TORUS Konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Frekwencja był imponująca, co przełożyło się na doskonałą atmosferę oraz sprzyjało nawiązywaniu wartościowych kontaktów.

Dzień Ziemi

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, dnia 21 kwietnia 2016 PLGBC miało niebywałą przyjemność zorganizować wraz z firmą TORUS Konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Portal Budownictwo.org był jej Patronem Medialnym. Frekwencja była imponująca, co przełożyło się na doskonałą atmosferę oraz sprzyjało nawiązywaniu wartościowych kontaktów.

Wydarzenie cieszyło się dużyPodczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, dnia 21 kwietnia 2016 PLGBC miało niebywałą przyjemność zorganizować wraz z firmą TORUS Konferencję GREEN BUILDINGS = SMART CITIES. Portal ………….. był jej Patronem Medialnym. Frekwencja była imponująca, co przełożyło się na doskonałą atmosferę oraz sprzyjało nawiązywaniu wartościowych kontaktów.m zainteresowaniem branży budowlanej oraz samorządów z Pomorza, Wielkopolski, Śląska, a nawet… Stanów Zjednoczonych! Przybyło około 150 osób reprezentujących największe biura projektowe, firmy budowlane oraz liczna grupa deweloperów i inwestorów z całej Polski.

Gdańska Alchemia zamieniła się w centrum rozmów o przyszłości miast. Z jednej strony konferencja przedstawiała przegląd możliwości, jakie niesie zielone budownictwo, jak również potwierdzenie zastosowanych rozwiązań w procesie certyfikacji, a z drugiej – pozwalała poznać sposób na to, jak budować dobrze i ekologicznie – przy wsparciu nowoczesnych technologii, oraz dedykowanych do tych celów funduszy.

Dzień ZiemiW ramach wydarzenia odbyło się szkolenie z certyfikacji wielokryterialnych BREEAM & LEED, po którym Rafał Schurma, Prezydent PLGBC (Polish Green Building Council), uroczyście zainaugurował konferencję oraz przedstawił koncepcję inteligentnego miasta, kierunki jej rozwoju oraz miejsce budynków w smart city. Następnie wysłuchaliśmy wykładów ekspertów, prezentujących możliwości zastosowania zrównoważonych rozwiązań dla budynków w inteligentnych miastach. Miejsce wystąpień otaczała niesamowita panorama Gdańska, będąca wyjątkową inspiracją do dalszych rozmów w kuluarach.

Przybyli goście mieli możliwość uczestniczenia w Green Building Tour, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z praktycznymi zastosowaniami rozwiązań, które miały duże znaczenie w procesie uzyskania certyfikatu LEED Platinum dla obiektu Alchemia. Pogoda podczas wycieczki zdecydowanie zachęcała do podziwiania kwitnących zielonych dachów na budynku.

 
Dzień Ziemi

Forum wymiany myśli i poglądów na temat wizji obiektów, w których funkcjonujemy, zakończył panel dyskusyjny. Żywa dyskusja pomiędzy panelistami, a także zgromadzonymi gośćmi okazała się konfrontacją opinii na temat funkcjonowania oraz roli zielonych budynków w inteligentnych miastach.Obchody Dnia Ziemi zakończyły się wraz z zachodem słońca, ciepło żegnając licznie przybyłych gości. Uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i miłe słowa o naszej konferencji, a wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na kolejne organizowane przez PLGBC wydarzenia.

Galeria:

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Podobne artykuły