Artykuł Dodaj artykuł

Dante, Vienna, Kendal marki Optiflame – elektryczne kominki do wnętrza z klasą

Dante, Vienna i Kendal to wyjątkowo dostojne modele w ofercie firmy Glen Dimplex. Gdyby je upersonifikować, zyskały by miano arystokratów wśród kominków elektrycznych.

Optiflame logo

Dante, Vienna i Kendal to wyjątkowo dostojne modele w ofercie firmy Glen Dimplex. Gdyby je upersonifikować, zyskały by miano arystokratów wśród kominków elektrycznych. Imponujących rozmiarów, wytworne, eleganckie i kunsztownie wykonane, wpiszą się w wystrój przestronnych bibliotek, eleganckich salonów i przytulnych sypialni, których urok podkreśli niezwykle realistyczny efekt płomienia Optiflame.

Kominek Kendal marki Optiflame Fot. Optiflame
Kominek Kendal marki
Optiflame
Fot. Optiflame
Dante marki Optiflame – bardzo dostojny kominek Fot .Optiflame
Dante marki Optiflame –
bardzo dostojny kominek
Fot .Optiflame

Są takie wnętrza, które swoją powierzchnią oraz aranżacją wzbudzają podziw i szacunek, a także skłaniają do tego, żeby w nich dumać, wypoczywać i czytać książki. Piękne meble i dopełniające wystrój dodatki to zaledwie połowa sukcesu w osiągnięciu takiego efektu. Całą aranżację dopełni wyposażenie mieszkania, bądź domu w kominki Dante, Vienna lub Kendal, które budują nastrój zarówno swoim majestatycznym designem, jak i niezwykle realistycznym efektem płomienia Optiflame. Każdy z kominków wyposażony został w największy w ofercie firmy Glen Dimplex, 32’calowy wkład kominkowy, który zakupić można również jako osobny produkt.

Aranżacja w wielkim stylu

Opisywane modele marki Optiflame oprócz niestandardowego rozmiaru poszczycić się mogą nieszablonową stylistyką. Kominki Dante oraz Vienna idealnie wpisują się we wnętrza w stylu retro, dopełniając klasyczną i gustowną aranżację swoim eleganckim wyglądem. Ich fornirowane obudowy w kolorze orzecha cechuje precyzja wykonania, bogata ornamentyka oraz ręcznie wykonane detale. Kominki będą się zatem pięknie komponować z meblami stylizowanymi na stare, zwłaszcza gdy urok rzeźbionych dekoracji pokreśli rozchodzący się po pomieszczeniu blask płomieni. Z kolei kominek Kendal wykonany jest w stylu prowansalskim. Cechą, która nadaje mu sielankowego i finezyjnego wyrazu, charakterystycznego dla stylu prowansalskiego jest z pewnością pergaminowy kolor obudowy. Kominek Kendal spełni swoją rolę wkomponowany w przytulną, sielską aranżację, na którą składałyby się drewniane podłogi, ozdoby wykonane z kamienia, bujna roślinność oraz stylizowane meble, w tym obowiązkowy kredens z szufladkami.

Funkcje dla wymagających

Vienna marki Optiflame Fot. Optiflame
Vienna marki Optiflame
Fot. Optiflame

Wnętrza w stylu retro bądź prowansalskim pomimo, iż kojarzą się z przedmiotami starymi bądź na takie stylizowanymi wbrew pozorom mogą być bardzo współczesne. Najlepszym dowodem na to, że klasyka nie wyklucza zastosowania nowoczesnych technologii są kominki elektryczne Dante, Kendal i Vienna marki Optiflame. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie brudzą sadzą, popiołem, nie generują spalin, a także nie wymagają skomplikowanego montażu. Wystarczy podłączyć je do prądu, aby bez względu na porę roku cieszyć się efektem płonących polan i przyjemnym ciepłem. Każdy z modeli wyposażony został w termowentylator o mocy 1,6 kW, dzięki któremu swobodnie uruchomić można funkcję grzania z możliwością regulacji jego natężenia za pomocą pilota zdalnego sterowania. Natomiast w czasie letnich miesięcy możemy wyłączyć funkcję grzewczą i korzystać jedynie z efektu płomienia. Zainteresowanych kosztem ekspoatacji z pewnością ucieszy fakt, iż pobór energii przez efekt optyczny wynosi 300 W, co oznacza około 18 gr/h. Ukłonem w stronę alergików jest dodatkowa funkcja, w którą wyposażone zostały kominki, a mianowicie możliwość oczyszczania powietrza z alergenów, zanieczyszczeń i pyłków. Funkcja Sleep - ustawienie automatycznego czasu wyłączenia dodatkowo wpływa na komfort użytkowania modeli marki Optiflame.

Wolnostojące kominki elektryczne Dante, Vienna i Kendall marki Optiflame to sposób na zaaranżowanie przestrzeni w komfortowy i gustowny sposób. Modele będą się ciekawie prezentowały się w przestronnych pomieszczeniach - wytwornych gabinetach, eleganckich salonach, przytulnych przydomowych bibliotekach, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi w domowym zaciszu.

Nowości w ofercie firmy Glen Dimpex:

Kominek elektryczny Dante:

 • Efekt płonących polan Optiflame
 • Typ: Kominek + Obudowa
 • Kolor obudowy/ramy: orzech
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1250x1380x500 mm
 • Moc grzewcza: 1, 6 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
 • Cena brutto: 5390, 00 zł


Kominek elektryczny Vienna:

 • Efekt płonących polan Optiflame
 • Typ: kominek elektryczny z obudową
 • Kolor obudowy/ramy: orzech
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1200 x 1534 x 565 mm
 • Moc grzewcza: 1, 6 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
 • Cena brutto: 5390, 00 zł


Kominek elektryczny Kendal

 • Efekt płonących polan Optiflame
 • Typ: kominek elektryczny z obudową
 • Kolor obudowy/ramy: pergamin
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1264 x 1600 x 512 mm
 • Moc grzewcza: 1, 6 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
 • Cena brutto: 5 690, 00 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.