Artykuł Dodaj artykuł

Luksusowy hotel Narvil - wnętrza z doskonałą akustyką dzięki sufitom Rockfon

Narvil, jeden z najnowszych luksusowych obiektów na polskiej mapie hoteli, zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz, ale także rozwiązaniami technicznymi. 

Narvil, jeden z najnowszych luksusowych obiektów na polskiej mapie hoteli, zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz, ale także rozwiązaniami technicznymi.  W konstrukcji sufitu zatosowano panele marki Rockfon, które dzięki doskonałym parametrom w zakresie pochłaniania dźwięku oraz unikalnym właściwościom, zapewniają  doskonały klimat wnętrz w otoczeniu natury. A klientom biznesowym zadowolenie z sal konferencyjnych.

Prestiżowy obiekt oddany został do użytku zaledwie kilka miesięcy temu, a już dziś postrzegany jest jako jeden z najciekawszych i najbardziej nowoczesnych hoteli w Polsce. W każdym elemencie można tu odnaleźć inspiracje czerpane z natury i przyrody. Jego nazwa, Narvil, to bezpośrednie nawiązanie do położenia obiektu nad rzeką Narew, 40 km od Warszawy. Koncepcja bryły budynku, jak wyjaśnia projektant z pracowni KM rubaszkiewicz, oparta jest na otaczających drzewach. Motywem głównym jest ściana organiczna - połączenie szklanej elewacji z elementami murowanymi, wykonanej w dynamicznej, krzyżującej się formie.

Ta swoboda formy to także nawiązanie do natury wokół hotelu. Zgeometryzowana fasada, przywodząca na myśl konary i korzenie drzew, przenika przez obiekt, zapewniając we wnętrzach interesującą grę światłocienia. Koronę budowli wieńczy naturalna zieleń, a całość bryły odbija się w wodzie lub wtapia się w park w zależności od kierunku patrzenia.

Komfort odpoczynku

Hotel tworzy ponad 330 pokoi, restauracja i bary, oraz bogate zaplecze z basenem, salą fitness, kręgielnią, salą do squasha i bilardu, saunami i łaźniami. Wszystkie te wnętrza wystrojem i wyposażeniem przypominać mają gościom o tym, jak blisko natury wypoczywają. Wokół lasy, stare lipy i woda Narwi. Projektanci i właściciel obiektu zadbali jednak nie tylko o odpowiednią atmosferę i klimat wnętrz. Każdy luksusowy obiekt, szczególnie ten, w którym się wypoczywa, musi zapewnić odpowiednią ciszę i spokój gościom. By osiągnąć ten efekt zastosowano akustyczne sufity podwieszane marki Rockfon. – Podwieszane sufity z wełny mineralnej to najbardziej efektywny sposób, by osiągnąć odpowiednią akustykę wnętrz. Pochłaniają nadmierny hałas, obniżają czas pogłosu, i poprawiają zrozumienie mowy – mówi Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży w Rockfon. 

Modułowe sufity Rockfon zastosowano więc m.in. w częściach ogólnodostępnych, wszędzie tam, gdzie przebywać może wiele osób jednocześnie, jak ciągi komunikacyjne, hole oraz toalety. Wykorzystana w tych wnętrzach linia Tropic charakteryzuje się najwyższymi parametrami w zakresie pochłaniania dźwięku (klasa A, współczynnik αw 1,00). W efekcie osoby przebywające tu nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a odgłosy przemierzania korytarzy, czy pracy recepcji nie są uciążliwe dla innych gości. Spokój zapewnia więc atmosferę luksusu i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Doskonała koncepcja przestrzenna części wspólnych obiektu to zaledwie jednak połowa sukcesu. O samopoczuciu klientów decyduje również jakość obsługi, komfort i cisza w pokojach. Inwestor zdecydował się więc na zastosowanie akustycznych sufitów podwieszanych także w poszczególnych apartamentach hotelowych.

– To nowe podejście do aranżacji wnętrz w pokojach. Dotychczas nie stosowano tu sufitów modułowych, a jedynie wykończenia z twardych materiałów jak np. gips. Jednak użycie takich technologii przyczynia się do wysokiego poziomu pogłosu w pomieszczeniu,
i przenikaniu dźwięków między pokojami –
zauważa Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży firmy Rockfon. 

Udane spotkanie biznesowe

Odpowiedni komfort akustyczny potrzebny jest jednak nie tylko do relaksu. Nie trudno sobie wyobrazić, jak hałas, dźwięki dobiegające z sąsiedniej sali, czy zbyt duży pogłos w pomieszczeniu, który powoduje, że nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć co mówi druga osoba, mogą wpłynąć na wynik spotkania biznesowego. Im więcej elementów zakłócających, tym gorszy efekt spotkania. Także ten element wzięto pod uwagę w hotelu Narvil. W salach konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audio-video nie zabrakło też sufitów podwieszanych regulujących akustykę pomieszczeń. Tu zastosowano moduły Sonar. Ta linia Rockfon cechuje się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku i zapewnia optymalny klimat wewnętrzny. Przestrzeń konferencyjna hotelu to w sumie blisko 4 tys. m kw. A nazewnictwo poszczególnych sal przywodzi skojarzenia z naturą i wodą: Nil, Kongo, Missisipi.

W hotelu Narvil dużo jest przeszkleń, obiekt jest więc doskonale doświetlony. Dodatkowym efektem jaki uzyskali projektanci jest kolejne odwołanie do otaczającej natury – w dużych, szklanych powierzchniach widzimy odbicie lasu. Poziom doświetlenia ważny jest zarówno w trakcie biznesowych spotkań i eventów, jak i w pokojach. Wpływ na to mają również gładkie, białe powierzchnie sufitów. W tych miejscach, gdzie zastosowano moduły Rockfon poziom odbicia światła wynosi ponad 80 proc.

Architekci wybierają gładkie powierzchnie

Luksusowe obiekty charakteryzuje elegancka przestrzeń. Uzyskanie tego efektu w hotelu Narvil możliwe było m.in. poprzez zastosowanie gładkich powierzchni. Projektując sufity architekci często sięgają po monolityczne, twarde płyty, rezygnując z wygodniejszych w montażu i eksploatacji sufitów modularnych. Stawiają na estetykę jednolitych powierzchni. Tymczasem ten sam efekt można uzyskać także przy odpowiednim doborze płyt modularnych. Projektanci w budynku Narvil zastosowali sufity Rockfon z krawędzią D, której konstrukcja jest niewidoczna. Wnętrza nabrały wysmakowanego charakteru. Jednocześnie zarządzający obiektem mogą bez problemu w razie potrzeby dostać się do instalacji ukrytych
w przestrzeni sufitowej.    

Wygodnym rozwiązaniem było również skorzystanie z różnych rozmiarów modułów. Zainstalowano zarówno standardowe płyty o wymiarach 600x600 mm, ale także większe 1200x600 mm. Te prostokątne formy użyte zostały m.in. w łazienkach, gdzie doskonale współgrają z identycznymi wymiarowo płytkami na ścianach.
W salach restauracyjnych i holach zainstalowano produkt Sonar w ciekawym module 1200x1200 mm. Większe wymiary płyt pasują do kubatury pomieszczeń, a dodatkowo podkreślają reprezentacyjność.

Obie płyty sufitowe, które znalazły się w hotelu Narvil cechuje klasa reakcji na ogień: A1, co jest ważne przy doborze rozwiązań do wnętrz użyteczności publicznej. A wełna skalna, z której wykonane są płyty, nie zawiera żadnych substancji odżywczych, dzięki czemu nie rozwijają się w niej mikroorganizmy, co wpływa na higienę pomieszczeń. Te ostatnie właściwości powodują, że produkty Rockfon mogą być z sukcesem stosowane w branży hotelarskiej, której stawia się zaostrzone wymagania związane z bezpieczeństwem pożarowym i sanitarnym oraz wysoką trwałością produktów wykończeniowych.

Galeria:

galeria_160  

 

Galeria zdjęć do artykułu

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.