Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Remont łazienki – zadbaj o oświetlenie

Niezależnie od tego czy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, czy dużym domu – łazienka jest miejscem strategicznym. Również osoby dopiero planujące zakup mieszkania, powinny przywiązać szczególną uwagę do tego pomieszczenia. W łazience należy szczególnie pamiętać o oświetleniu, zwłaszcza, że nie w każdej jest dostęp do światła naturalnego. 

GTV oświetlenie

Niezależnie od tego czy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, czy dużym domu – łazienka jest miejscem strategicznym. Również osoby dopiero planujące zakup mieszkania, powinny przywiązać szczególną uwagę do tego pomieszczenia. W łazience należy szczególnie pamiętać o oświetleniu, zwłaszcza, że nie w każdej jest dostęp do światła naturalnego. Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań takich jak profile do taśm LED montowane w płytach kartonowo gipsowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również efektownie wyglądają.

W czasach, gdy w cenie są niestandardowe projekty, które podkreślają nowoczesność pomieszczenia, klienci często decydują się na rozwiązania, które wyróżniającym się designem przyciągną wzrok i sprawią, że łazienka nabierze nowego charakteru. Istotna w tym miejscu jest również gra świateł, która nawet z niepozornego pomieszczenia wydobędzie to, co najlepsze.

Linie świetlne nowym trendem

Najnowsze trendy w branży oświetleniowej dają dużo większe możliwości niż kiedyś - zwłaszcza jeśli chodzi o aspekty dekoracyjne. – Bardzo ciekawą nowością są profile podtynkowe, które można montować wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy karton-gipsy. Dzięki nim możemy komponować linie biegnące wzdłuż sufitu lub ściany, które wyglądają efektownie i nadają łazience nowoczesnego wyglądu – mówi Piotr Mazurek, Product Technical Manager z firmy GTV, zajmującej się dystrybucją oświetlenia i akcesoriów meblowych. – Decydując się na tego typu rozwiązanie pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to, jak profile podtynkowe będą wpływać na karton-gips w trakcie montażu. Perforacje na brzegach, wykorzystane w profilach Glax, sprawią, że unikniemy pęknięć na płycie – dodaje. Linie możemy poprowadzić zarówno przez środek ściany lub sufitu, jak i na ich krawędziach, co podkreśli bryłę pomieszczenia.

GTV oświetlenie

Nie tylko wygląd

Komponując oświetlenie w łazience, pamiętajmy również o funkcjonalności i kwestiach technicznych.

Poza głównym źródłem światła, powinniśmy też pomyśleć o doświetleniu innych miejsc, takich jak lustro czy krawędzie wanny i umywalki. – Przydatne okażą się taśmy LED, które są łatwe w montażu i pełnią zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Pamiętajmy, aby dobrać taśmy z wyższym stopniem odporności IP, aby uniknąć zalania – mówi Piotr Mazurek. – Ciekawym rozwiązaniem są też wysięgniki LED, które można zamontować nad lustrem, aby oświetlić przestrzeń, w której zazwyczaj się golimy lub malujemy – dodaje.

Podobne artykuły