Artykuł Dodaj artykuł

Kolorowe trendy i inspiracje w kolekcji farb Śnieżki

Powrót do Natury, Wspomnienia z Wakacji, Tętniące Życiem Miasto oraz Barwne i Energetyczne lata XX wieku - to najnowsze inspiracje przedstawione przez producenta farb FFiL Śnieżka SA.

Logo ŚnieżkaPowrót do Natury, Wspomnienia z Wakacji, Tętniące Życiem Miasto oraz Barwne i Energetyczne lata XX wieku - to najnowsze inspiracje przedstawione przez producenta farb FFiL Śnieżka SA.

Te nowe trendy na sezon 2009-2010 zostały opracowane przez Zespół Designerów Koloru oraz ekspertów wzornictwa i psychologii koloru. Szeroki wachlarz barw Systemu kolorowania Śnieżka KOLOR umożliwi tworzenie własnych kompozycji kolorystycznych w wybranym klimacie. 

Trend  „Powrót do Natury”

Trend „Powrót do natury” wiąże się z ciepłem i bezpieczeństwem jakie daje domowe ognisko, a wnętrze urządzone w tym stylu pełne jest rodzinnej atmosfery. Inspiracją jest tu natura i wszystko to, co z nią związane. Dominują barwy Matki Ziemi, czyli ochry, sepie, beże i oranże. Uzupełnieniem są wysmakowane brązy. Wnętrza wypełniają meble wykonane z drewna i otulone naturalnymi tkaninami, takimi  jak len i bawełna.

Trend  „Powrót do Natury” Magnat
Trend  „Powrót do Natury” Magnat

Trend  „Wspomnienia z Podróży”

Trend  „Wspomnienia z Podróży” to wnętrza będące wielokulturową mieszanką. Podczas podróży docieramy do dalekich miejsc, mamy okazję zobaczyć i zachwycić się tamtejszymi kolorami oraz motywami i te doznania przenieść do swojego wnętrza. Paleta kolorów zawiera w sobie róż japońskiej wiśni oraz turkus oceanów.

Dopełnieniem wnętrza są kolorowe figurki, etniczne maski i bambusowe żaluzje. Całość uzupełniają dodatki wykonane z egzotycznego drewna, mosiądzu, czy masy perłowej. Elementy w połączeniu z kolekcją kolorów tworzą niepowtarzalny efekt, jakim jest wnętrze podróżnika.

Trend  „Wspomnienia z Podróży” Magnat
Trend  „Wspomnienia z Podróży” Magnat

Trend „Design Miasta”

Inspiracją tego trendu jest wielkomiejski styl życia. Wnętrza są tu minimalistyczne, uporządkowane i bardzo designerskie. Ważne jest oświetlenie, które podkreśla charakter wnętrza. Meble są funkcjonalne, mają proste formy, wykonane najczęściej z chromu, metalu lub inoxu.

Rzadko znajdujemy tu tkaniny, ewentualnie pojawia się prosty dywan pasujący do całości. W tym trendzie liczy się struktura i faktura, dominuje tu szkło w różnych połączeniach. Kolor jest nieco skromniejszy, króluje elegancka czerń i szarości. Trend „Design Miasta” to mieszanka surowców w uporządkowanym świecie perfekcjonisty. 

Trend „Design Miasta” Magnat
Trend „Design Miasta” Magnat

Trend „Kolor Design”

Barwny dekoracyjny trend przypominający najwspanialsze lata XX wieku oraz jego wzornictwo. To koncepcja wnętrz, w której kolor odgrywa bardzo ważną rolę, kształtuje i organizuje przestrzeń. Jest to trend oparty na kontraście wielu barw: czerwieni z zielenią, fioletu z żółcią i pomarańczu z błękitem.

Barwy łączą się tutaj z wnętrzem i jego architekturą, tworząc niepowtarzalny design. Pomieszczenia emanują nowoczesnością. Materiały inspirowane są sztuką współczesną, ale również nauką i technologią. Występują tu takie surowce jak plastik, metal oraz różne tworzywa, które znakomicie przyjmują kolor, nadając mu nowe znaczenie. Elementem dopełniającym całość jest piękne czyste światło, które podkreśla wyjątkowy koloryt tego trendu.

Trend „Kolor Design” Magnat
Trend „Kolor Design” Magnat

 

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.