Artykuł Dodaj artykuł

PTB Nickel rozbuduje poznański zakład GlaxoSmithKline

Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel wygrało przetarg na rozbudowę poznańskiej fabryki firmy GlaxoSmithKline. Rozpoczęła się modernizacja tej części zakładu, w której wytwarzane są kapsułki miękkie. Kilkudziesięciomilionowa inwestycja umożliwi fir

logo.nickel.291009.webp

Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel wygrało przetarg na rozbudowę poznańskiej fabryki firmy GlaxoSmithKline.

Rozpoczęła się modernizacja tej części zakładu, w której wytwarzane są kapsułki miękkie. Kilkudziesięciomilionowa inwestycja umożliwi firmie produkcję nowego preparatu kapsułkowego.

Poznańska fabryka GlaxoSmithKline (GSK) to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji leków w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jedną z jej części stanowi wydział produkcji kapsułek miękkich, dzięki któremu GSK stała się wiodącym producentem leków w tej postaci w kraju. W ubiegłym roku spółka ogłosiła przetarg na jego dalszą rozbudowę. Planowana inwestycja umożliwi produkcję nowego preparatu kapsułkowego – kapsułki żelatynowej miękkiej.

Modernizacja, która będzie polegała na przebudowie wnętrza budynku produkcyjnego, powiększeniu kubatury, przebudowie sieci uzbrojenia terenu i układu dróg wewnętrznych oraz budowie dodatkowych obiektów pomocniczych i instalacji technologicznych, rozpoczęła się w trzeciej dekadzie lipca br. i będzie kosztować ponad 20 mln PLN. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało wybrane Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel, które złożyło najlepszą ofertę spośród sześciu firm biorących udział w przetargu. Gotowy obiekt ma zostać oddany do użytkowania w drugim kwartale 2011 r. 

Planowana rozbudowa poznańskiej fabryki i jej specjalizacja to dobra wiadomość dla naszego regionu – uważa Marian Nickel, prezes PTB Nickel - W przemyśle farmaceutycznym obowiązują szczególne procedury, stąd zdobycie tej realizacji jest też źródłem satysfakcji dla naszej firmy. PTB Nickel jest do takich realizacji świetnie przygotowane, zarówno pod względem zasobów, jak i doświadczenia.

Artykuł został dodany przez firmę