Artykuł Dodaj artykuł

Nowoczesny aquapark w Świeradowie Zdroju

Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE przygotowuje się do rozbudowy swojego górskiego hotelu „Malachit” w Świeradowie Zdroju. Inwestycja polegać będzie na wzniesieniu nowego skrzydła, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną oraz kawiarnię z tarasem na dachu. Z wodnych atrakcji będą mogli korzystać nie tylko hotelowi goście, ale również mieszkańcy oraz przebywający w Świeradowie turyści.

Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE przygotowuje się do rozbudowy swojego górskiego hotelu „Malachit” w Świeradowie Zdroju.

Inwestycja polegać będzie na wzniesieniu nowego skrzydła, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną oraz kawiarnię z tarasem na dachu.

Z wodnych atrakcji będą mogli korzystać nie tylko hotelowi goście, ale również mieszkańcy oraz przebywający w Świeradowie turyści.

Na początku lutego rada nadzorcza INTERFERII pozytywnie zaopiniowała wniosek o modernizację elewacji hotelu „Malachit” oraz rozbudowę obiektu o część rekreacyjną – mini aquapark. Ma ona na celu podniesienie standardu obiektu i rozszerzenie jego oferty poprzez uzupełnienie istniejącej już części basenowej o zupełnie nową jakość i formę, ale nie jest to jedyny powód.

- Chcemy również w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców. Od dłuższego już czasu czekają oni na aquapark, który miał powstać z prywatnej inicjatywy. Jestem przekonany, że nasza inwestycja wzbogaci propozycje wypoczynku i rekreacji oferowane w Świeradowie-Zdroju. Wiemy też, że popiera ją burmistrz miasta, widząc w tym szansę na rozwój gminy – podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE.

Wizualizacje

Koncepcja architektoniczna – przygotowana przez biuro projektowe K2-SYSTEM ze Stargardu Szczecińskiego, specjalizujące się w tego typu obiektach użyteczności publicznej – zakłada wykorzystanie istniejącego przy „Malachicie” spadku terenu do lokalizacji najniższego basenu. Będą do niego schodzić trzy tarasy, podzielone w bryle budynku na dwie duże strefy: część relaksacyjną oraz czynnego wypoczynku.

W przyziemiu oprócz głównego basenu rekreacyjnego zlokalizowane zostaną również stanowiska kasowe i bramki wejściowe, kompleks szatniowo-prysznicowy, toalety – w tym także toaleta z szatnią dla osób niepełnosprawnych – oraz pomieszczenia gospodarcze.

Do obiektu o powierzchni użytkowej 1322 mkw. (z czego 720 mkw. przeznaczona będzie na powierzchnię rekreacyjną) można będzie się dostać zarówno głównym wejściem zewnętrznym dla gości przyjezdnych, jak i poprzez łącznik prowadzący do istniejącej już części „Malachitu”. Z poziomu holu wejściowego goście aquaparku będą mieli dostęp do głównego basenu z lądowiskami dwóch zjeżdżalni. To właśnie wodne ślizgawki – jedna „turbo” do szybkiego zjazdu, a druga pontonowa – będą stanowiły główną atrakcję obiektu.

Klatka schodowa wież startowych prowadzić będzie dodatkowo na wyższe poziomy budynku, podobnie jak schody poszczególnych tarasów wypoczynkowych. W strefie relaksacyjnej (połączonej bezpośrednio z już istniejącą częścią hotelu) znajdzie się basen wypoczynkowy, a także kilka mniejszych basenów, w których w zależności od wielkości relaksować się będzie mogło od dwóch do ośmiu osób. Nie zabraknie też wanny z masażem wodnym, sauny, stanowisk do masażu oraz leżanek i leżaków. Do strefy aktywnego wypoczynku można będzie się dostać z pierwszego i ostatniego tarasu strefy relaksacyjnej.

To nie koniec atrakcji w zaplanowanym obiekcie. Powstanie również całoroczna kawiarnia z zewnętrznym sezonowym tarasem, mieszczącym się na dachu istniejącej sali gimnastycznej. Dodatkowo kawiarnia scalona będzie łącznikiem z wewnętrznym tarasem na najwyższej kondygnacji hali basenowej. W ten sposób goście odpoczywający przy kawiarnianych stolikach będą mogli obserwować atrakcje wodnego kompleksu.

Cała powierzchnia zabudowy wyniesie 903 mkw., a zaplanowany obiekt będzie miał wysokość prawie 20 metrów i długość ponad 64 metrów. Aquapark w „Malachicie” będzie mógł przyjąć około 150 osób.

- Przyjęty przez spółkę projekt, oprócz realizacji aquaparku wraz z przyległymi pomieszczeniami, obejmuje także wykonanie termomodernizacji istniejącego budynku hotelowego oraz remont balkonów. Nie mamy jeszcze określonej dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji, ale planujemy, że stanie się to w bieżącym roku, a całość zakończymy w przyszłym roku – mówi prezes Adam Milanowski.

Zarząd INTERFERII nie ujawnia w tej chwili kosztów inwestycji w Świeradowie-Zdroju.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.