Artykuł Dodaj artykuł

Baumit wspiera uczniów z Pobiedzisk

Uczniowie Zespołu Szkół z Pobiedzisk biorą udział w programie edukacyjnym „Bridges”. Projekt zakłada integrację młodych Europejczyków z południa, północy, wschodu i zachodu kontynentu.

Uczniowie Zespołu Szkół z Pobiedzisk biorą udział w programie edukacyjnym „Bridges”. Projekt zakłada integrację młodych Europejczyków z południa, północy, wschodu i zachodu kontynentu. Firma Baumit, która w Pobiedziskach posiada jeden z trzech zakładów produkcyjnych, sfinansuje druk materiałów informacyjnych, które będą promować nasz kraj, kulturę, historię, religię i gospodarkę wśród młodzieży z całej Europy.

Uczniowie z gimnazjum w
Pobiedziskach, fot. Baumit

Uczennice i uczniowie gimnazjum z Pobiedzisk będą prezentować tożsamość narodową, uczyć się tolerancji wobec innych kultur oraz nabywać niezbędne umiejętności do życia w zjednoczonej, wielokulturowej Europie. Firma Baumit wesprze młodzież z Pobiedzisk i sfinansuje druk materiałów promocyjnych – broszur o naszym kraju, regionie i gminie oraz koszulek. Dzięki temu uczniowie będą mogli podarować drobne upominki swoim kolegom z odwiedzanych krajów oraz przekazywać im wiedzę o naszej ojczyźnie. Warto zaznaczyć, że Baumit kilka miesięcy wcześniej otworzył na terenie Pobiedzisk kolejny zakład produkcyjny, jest obecny biznesowo na terenie gminy, a teraz chce również uczestniczyć w życiu mieszkańców. „Cieszę się, że uczniowie z Pobiedzisk biorą udział w tego typu programie. To pokazuje, że nasza młodzież chce jak najlepiej promować nasz kraj w Europie, a firma Baumit, jako międzynarodowe konsorcjum nie mogła odmówić im pomocy. Co więcej, chcemy, by zapoczątkowana przed kilkoma miesiącami owocna współpraca z mieszkańcami i lokalnymi władzami była kontynuowana” – wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

Projekt edukacyjny „Bridges” będzie realizowany przez uczniów z Pobiedzisk w latach 2011 – 2013 wraz z partnerami z Turcji, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Czech oraz Niemiec. Firma Baumit zobowiązała się sfinansować druk materiałów informacyjnych, promujących Polskę wśród uczniów z całej Europy. Dzięki temu wychowankowie z Pobiedzisk poznają kulturę i zwyczaje innych mieszkańców kontynentu, ale także będą prezentować walory naszego kraju.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.