Artykuł Dodaj artykuł

Ogrodzenie na każdą kieszeń

Decydując się z wybór ogrodzenia wokół naszych posesji warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Logo Legi

Decydując się z wybór ogrodzenia wokół naszych posesji warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Dzięki nim będziemy mogli poznać wady i zalety wielu rozwiązań dostępnych na rynku.

Po pierwsze: jakie ogrodzenie?

Ogrodzenie na każdą kieszeń Legi

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa, ponieważ zależy od tego bardzo dużo czynników. Istotną rolę odgrywa tu nie tylko powierzchnia jaką mamy zamiar ogrodzić, ale także rodzaj i materiał, z którego jest wykonane ogrodzenie. Nie wspominając już o najważniejszym aspekcie jakim jest zasobność naszego portfela. Jeżeli zależy nam na solidności oraz estetyce w rozsądnej cenie warto zastanowić się nad ogrodzeniem panelowym firmy Legi.

Po drugie: jaki materiał?

Drewno, kamień, stal, drut powlekany PCV to najpopularniejsze obecnie materiały, z których wykonane są nasze ogrodzenia. Każde z nich są inne i w różnych miejscach mają swoje zastosowanie. Dobry przykładem może tu być ogrodzenie kute. Jest piękne i potrafi podkreślić styl każdej posiadłości, od zwykłego domku po historyczne pałacyki. Oczywiście jest to jedna strona medalu, ponieważ koszt takiego ogrodzenia jest bardzo wysoki, nie wspominając już o wymagającej konserwacji. Co zatem wybrać, aby ograniczyć koszty, a  przy tym nie rezygnować z estetyki?

W przypadku gdy mamy dosyć sporą działkę optymalnym rozwiązaniem dla naszej kieszeni będzie wybór metalowego ogrodzenia z panelami 3D. Podstawowym wyróżnikiem tego ogrodzenia jest jego niezawodna konstrukcja, jak i estetyczny wygląd. Cały system został specjalnie wzmocniony poprzez dodatkowy grubszy pręt o średnicy 6mm na końcu kraty. Daje to gwarancję dużej stabilności i bezpieczeństwa. Ogrodzenie to z jednej strony idealnie współgra z otoczeniem, nie przytłaczając go swoim ciężarem, zaś z drugiej wyznacza granicę naszej działki.

Po trzecie: jakie mocowanie?

Ogrodzenie na każdą kieszeń Legi

Wiele ogrodzeń panelowych montowanych jest w tradycyjny sposób za pomocą tzw. obejmy po bokach słupka. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie, lecz nie zawsze daje gwarancję trwałości. Cały ciężar takiej kraty spoczywa bowiem na pojedynczych prętach, które są bardzo obciążone i podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W przypadku ogrodzeń Legi jest nieco inaczej. Panele montowane są od czoła słupka za pomocą nakładek zaciskowych, które łączą dwie kraty ze słupkiem. Taki sposób montażu pozwala scalić wszystko w harmonijną całość.

Wybór wcale nie jest łatwy i zależy przede wszystkim od naszych preferencji.  Dlatego tak ważne jest, aby ogrodzenie wokół naszej posesji spełniało swoją określoną rolę. Warto więc zastanowić się dokonując ostatecznego wyboru.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.