Artykuł Dodaj artykuł

Pracuj z przyjemnością! Domowe biuro i miejsce do nauki!

Urządzając domowe biuro bądź kącik do nauki, w równym stopniu powinniśmy zadbać o jego funkcjonalność, jak i estetykę aranżacji.

Urządzając domowe biuro bądź kącik do nauki, w równym stopniu powinniśmy zadbać o jego funkcjonalność, jak i estetykę aranżacji. Takie miejsce, wyposażone w użyteczne meble i stylowe dodatki, wypełnione pięknymi, odpowiednio dobranymi barwami, pomoże w koncentracji, a jednocześnie sprawi, że praca czy nauka staną się prawdziwą przyjemnością. Jakie kolory stosować zatem w aranżacjach domowego biura bądź miejsca do nauki? W tej dziedzinie warto skorzystać z inspiracji Tikkurila.

Pierwszym etapem w urządzaniu miejsca do pracy umysłowej jest wybór odpowiedniej dla niego lokalizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przeznaczenie na ten cel osobnego pokoju. Jeśli nie mamy takiej możliwości pamiętajmy, iż kącik taki można wyodrębnić w niemal każdym pomieszczeniu – w pokoju dziennym, w większej kuchni czy nawet w holu. Ważne, byśmy mogli w tym miejscu wyciszyć się i skupić uwagę.

Kolejnym ważnym punktem jest nadanie tej przestrzeni ciekawego, indywidualnego charakteru. Zrezygnujmy z bezosobowych, typowo biurowych mebli. Zwykłe biurko możemy zastąpić dużo oryginalniejszym sekretarzykiem czy nawet toaletką, bądź dizajnerskim stolikiem. Pamiętajmy o przegródkach, dodatkowych szafkach czy półeczkach, które przy większej liczbie dokumentów czy segregatorów są niezbędne do utrzymania porządku. Zadbajmy o wysmakowane dodatki – to one w dużej mierze wyznaczają styl aranżacji. Unikajmy jednak zbytniego ich nagromadzenia, może to bowiem rozpraszać uwagę.

Nie zapominajmy, jak ważne znaczenie mają otaczające nas barwy. Bogaty wybór kolorów dostępnych w kolekcji farb Tikkurila Optiva, pozwoli każdemu znaleźć odcień idealny do stworzenia wymarzonej aranżacji domowego biura. Odpowiednio dobrane barwy, będą korzystnie oddziaływać na nasze samopoczucie, pozytywnie wpłyną na motywację i poprawią komfort pracy. Przykładowo: żółcienie sprzyjają wysiłkowi umysłowemu, logicznemu myśleniu, poprawiają koncentrację; niebieskości i zielenie – uspokajają i inspirują; czerwienie – dodają energii;  odcień pomarańczowy – pobudza do pracy twórczej. Nie kierujmy się jednak wyłącznie oddziaływaniem koloru – wsłuchajmy się również w głos naszej intuicji. Wybierajmy te barwy, w otoczeniu których czujemy się komfortowo. Nie zapominajmy też, by kolorystyczny styl miejsca do pracy współgrał z wystrojem całego mieszkania.

Oto kilka propozycji Tikkurila, inspirujących do stworzenia własnych aranżacji:

Pastelowe wyciszenie

Aranżując miejsce do nauki w pokoju dziecięcym, postawmy na proste, lecz ciekawe formy oraz zrównoważone kolory. Pastelowe, spokojne odcienie pomogą w ostudzeniu codziennych emocji i w skupieniu uwagi. Aranżację urozmaicono dzięki zastosowaniu na ścianie dwóch odcieni oraz wykonaniu – przy pomocy szablonu - wzoru.
   
Seledynowe inspiracje

Świeży odcień seledynu, przeniesiony na ścianę, niesie poczucie spokoju i harmonii. Sprzyja niezbędnemu do nauki wyciszeniu. Wysmakowane dodatki dodają temu miejscu urzekającego stylu i współtworzą pozytywny klimat. W tak zaaranżowanym kąciku rozkocha się każda romantyczna nastolatka.
   
Oranżowa energia

Urządzając miejsce do pracy możemy postawić również na intensywne kolory. Żywy odcień pomarańczowy w zestawieniu z soczystą zielenią, tworzą kompozycję, która doskonale inspiruje do pracy twórczej. Niebanalny wzór na ścianie nadaje całości aranżacji dizajnerskiego charakteru.
   
Oryginalność ponad wszystko

To aranżacja dopracowana w każdym szczególe. Jej nietuzinkowy styl opiera się na surowej, przykuwającej uwagę ścianie z cegieł i oryginalnych dodatkach. Doskonałą oprawą kolorystyczną tych wyjątkowych elementów aranżacji będą stonowane kolory na pozostałych ścianach. Punktowe oświetlenie wydobywa pełnię wizualnych walorów  pracowni.
   
Biała delikatność

Kącik do pracy można stworzyć nawet w holu - wystarczy odrobina chęci i twórczej inwencji. Oryginalny kształt mebli, wysmakowane dodatki, biel ścian - tworzą aranżację urzekającą delikatnością i lekkością stylu. Nawet krótki czas tu spędzony pozwoli otworzyć się na nowe plany i pomysły.