Artykuł Dodaj artykuł

Stolarka budowlana polską specjalnością eksportową

Equipbaie Metalexpo w Paryżu, styczniowych targach BAU w Monachium czy też poznańskich targach BUDMA.

Equipbaie Metalexpo w Paryżu, styczniowych targach BAU w Monachium czy też poznańskich targach BUDMA. Działania promocyjne przewidziane na ten rok obejmują także obecność na targach BATIMAT w Paryżu, IBF w Brnie, Made Expo w Mediolanie, a także misje gospodarcze w Rzymie w maju br. i w Kolonii we wrześniu br.

Skuteczna promocja warunkiem sukcesu

Potwierdzeniem skuteczności działań Branżowego Programu Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI” są protesty, z jakimi spotyka się on ze strony organizacji zrzeszających producentów okien i drzwi z Niemiec, Czech, a ostatnio także Francji i Włoch. Niemiecki związek producentów okien skierował pismo do Komisji Europejskiej, w którym próbował podważyć system dotacji polskiego programu. Na zarzuty strony niemieckiej odpowiedziały Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Gospodarki, wykazując ich bezzasadność.

Z zarzutami nie zgadza się również Elżbieta Tęsna, Prezes ELTAR: – Jest to pomoc te minimis, która nie narusza zasad konkurencji, zaakceptowana przez Komisję Europejską – wyjaśnia.

Podjęcie takich działań ze strony zagranicznych producentów świadczy o ich obawach względem polskiej stolarki budowlanej, która może dla nich stanowić poważną konkurencję.

Branżowy Program Promocji realizowany dla polskiej branży stolarki budowlanej jest również jednym z najlepiej ocenianych wśród 15 projektów Branżowych Programów Promocji. Ministerstwo Gospodarki ogłosiło kontynuację naboru wniosków do udziału w programie i – doceniając aktywne działania promocyjne – przyznało mu kolejne dofinansowanie w wysokości 6 mln złotych.
 

Podobne artykuły