Artykuł Dodaj artykuł

Konkurs na Fasadę Roku 2014 rozpoczęty!

Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit, który nieprzerwanie od 2007 roku cieszy się popularnością wśród architektów, inwestorów, wykonawców, właścicieli oraz zarządców nieruchomości. 

Konkurs Fasada Roku jest autorskim projektem firmy Baumit, który nieprzerwanie od 2007 roku cieszy się popularnością wśród architektów, inwestorów, wykonawców, właścicieli oraz zarządców nieruchomości.

Konkurs Fasada Roku BaumitIdeą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. VIII już edycja konkursu Fasada Roku wystartowała 1. września 2014 roku, a jej zwycięzców poznamy w drugiej połowie przyszłego roku.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów oraz  biur projektowych. Obiekty mogą jednak zgłaszać równię wykonawcy, inwestorzy, właściciele i zarządcy nieruchomości. Zgłoszone realizacje powinny zostać zakończone do 31.12.2014 r., a elewacja budynku musi być w pełni ukończona, łącznie z elementami takimi, jak barierki, balustrady, tarasy, strefa cokołowa oraz zabudowane wystające kable i druty z elewacji. Zgłoszenia do konkursu można dokonywać do dnia 31.03.2015 r. poprzez stronę www.fasadaroku.pl, korzystając z elektronicznego formularza. Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzane po jego weryfikacji mailem. Co ważne, bez potwierdzenia będzie ono nieważne. Zgłaszający obiekt do konkursu zobligowany jest do dołączenia dokumentacji zdjęciowej, która przedstawiać będzie widok budynku względem okolicy, wszystkie strony ukończonego obiektu oraz detale wykończenia elewacji.

Zgłoszone realizacje zostaną przyporządkowane do 5 kategorii konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” i „Budynek po renowacji”. Nagroda główna w każdej kategorii wynosi 10 000 zł, a zwycięzców wyłoni konkursowe Jury złożone z architektów, reprezentantów mediów branżowych oraz osób zawodowo związanych z budownictwem i architekturą. Jurorzy oceniać będą walory architektoniczne i estetyczne, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, jak również prawidłowość realizacji projektu. Podobnie, jak w ubiegłym roku, laureaci konkursu Fasada Roku 2014 wezmą udział w międzynarodowej odsłonie plebiscytu, czyli Baumit Life Challenge.

Wszystkie obiekty będą prezentowane na stronie www.fasadaroku.pl. Internauci odwiedzający serwis będą mogli nie tylko oglądać zgłoszone realizacje, ale oddawać swój głos na najlepsze z nich. Każdy będzie mógł oddać głos online od 1. października 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. Internauta, którego wytypowane obiekty w trzech kategoriach pokryją się z decyzją konkursowego Jury, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit. Realizacja, która uzyska największą liczbę głosów Internautów otrzyma „Wyróżnienie Internautów” w każdej z konkursowych kategorii.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony po obradach Jury, a zwycięskie i wyróżnione obiekty będą prezentowane na łamach mediów architektonicznych, budowlanych i lokalnych.

„Do pierwszej edycji konkursu Fasada Roku przyjęliśmy 26 zgłoszeń. W każdym kolejnym roku liczba ta stale rosła, by w 2013 roku osiągnąć rekordowy poziom 211 realizacji. Wzrost ten pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się nasz plebiscyt wśród architektów, inwestorów i wykonawców. Warto podkreślić, że do wszystkich odsłon konkursu zgłoszono już niemal 1000 fasad, a Jury nagrodziło i wyróżniło kilkadziesiąt obiektów. Każda kolejna Fasada Roku to nowe wyzwania, jeszcze ciekawsze realizacje i zaskakujące rozstrzygnięcia. Mam nadzieję, że tegoroczna odsłona przyniesie wiele intersujących zgłoszeń i Jury konkursu po raz kolejny stanie przed trudnym wyborem tej najlepszej Fasady Roku 2014. Tegoroczną edycję kierujemy przede wszystkim do architektów i to ich w szczególności zapraszamy do zgłaszania swoich realizacji na www.fasadaroku.pl.”- mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.