Artykuł Dodaj artykuł

Moc kolorów, pomysłów i inspiracji

W realizacji noworocznych postanowień nic tak nie pomaga, jak odpowiednio energetyzujące tło. Nie od dziś bowiem wiadomo, że także z otaczających nas barw możemy czerpać energię i dobry nastrój.

Aranżacja wnętrz - salon, MalfarbW realizacji noworocznych postanowień nic tak nie pomaga, jak odpowiednio energetyzujące tło. Nie od dziś bowiem wiadomo, że także z otaczających nas barw możemy czerpać energię i dobry nastrój.

Jaką „terapię” kolorystyczną proponuje marka Malfarb?

Powrót do natury

Naturalność to motyw przewodni tegorocznych wnętrzarskich trendów. W palecie odcieni farby Pastel Color marki Malfarb bez trudu znajdziemy propozycje kolorystyczne przywodzące na myśl wspomnienie letnich pól i spacerów brzegiem morza. Już za pomocą jednego, pastelowego odcienia możemy nadać naszemu mieszkaniu klimat łagodzący zmysły. Alabastrowa Verona to doskonały wybór, jeśli chodzi o aranżację salonu. Jasny i ciepły odcień, graniczący z tak modną bielą, będzie efektowanie odbijać światło, optycznie powiększając wnętrze.

Alabastrowa Verona, nawiązująca do uroku piaszczystych plaż, doskonale komponuje się z dodatkami z naturalnych materiałów. Masywna drewniana skrzynia spełniająca funkcję ławy, lniane rolety – oto dopełnienie koloru nadmorskiego piasku – mówi Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

Kwieciste poduszki, miękkie pledy i koce oraz graficzny dywan dodadzą wnętrzu charakteru i przytulności. Salon urządzony w zgodzie z estetycznymi prawami natury będzie z pewnością służył wyciszeniu każdego dnia.

Aranżacja wnętrz - jadalnia, MalfarbFeeria pastelowych barw

Tym, którzy z kolorów czerpią siłę i energię do gustu powinna przypaść propozycja aranżacji wnętrz w myśl pastelowej feerii barw. Wybierając pastele na ściany nie musimy ograniczać naszej wyobraźni. Waniliowa Martynika, Miętowy Cejlon i Biszkoptowa Malaga – oto misz - masz kolorów, pochodzący z palety odcieni farby Pastel Color, który nada tradycyjnej jadalni nowoczesnego i zabawnego charakteru. Kluczem do efektownego połączenia wyrazistych barw są aranżacje graficzne i odpowiednio zaplanowane strefy kolorystyczne.

Waniliowa Martynika stanowi w zaproponowanej aranżacji kolor podstawowy będący zarówno tłem dla barwnych lamperii jaki i kontrapunktem dla wnęki wymalowanej radosnym Miętowym Cejlonem. Dzięki swojemu ciepłemu i jasnemu odcieniowi Waniliowa Martynika doskonale odbija światło i pogłębia tym samym efektowność dwóch pozostałych barw – wyjaśnia Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

Aranżacja wnętrz - kuchnia, MalfarbMiętowy Cejlon w parze z Biszkoptową Malagą umiejscowione na tle Waniliowej Martyniki stanowią delikatny, ale nowoczesny kontrast. Z pomocą pozornie krzykliwych barw tradycyjna jadalnia zyskuje nowy, świeży i radosny wyraz. Półokrągła wnęka wymalowana Miętowym Cejlonem jest kolejnym dowodem na to, jak niestandardowe i nieco odważne wykorzystanie koloru odmienia tzw. stare budownictwo.

Aranżacje z wykorzystaniem kilku pastelowych barw sprawdzą się nie tylko w przypadku odświeżania pomieszczeń o wyrazistej architekturze. Jasne i wesołe kolory ożywią każde wnętrze, szczególnie takie, gdzie naturalnego oświetlenia zdecydowanie brakuje. Z pomocą Limonkowego Tobago i Bananowej Margarity, z palety odcieni farby Pastel Color, standardowa kuchnia nabiera życia i zachęca do przesiadywania. Wyrazisty charakter kolorów dodaje energii na cały dzień. Kwiaty w wazonach a także świeże zioła i drewniane akcesoria dopełniają wystrój jasnego, radosnego wnętrza.