Artykuł Dodaj artykuł

Hörmann na targach BAU 2015. Nowe modele bram segmentowych i drzwi wejściowych

Nowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2015, które odbyły się w styczniu w Monachium.

Logo HörmannNowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2015, które odbyły się w styczniu w Monachium.

Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² ten renomowany niemiecki producent pokazał także m.in. zamki i napędy do drzwi i bram oraz bogatą ofertę nowości dla przemysłu i logistyki. Uwagę zwracały bardzo ciepłe eleganckie aluminiowe bramy segmentowe z dużą płaszczyzną przeszklenia, a także przeciwpożarowe i dymoszczelne bramy przesuwne. 

Hörmann na targach BAU 2015
Przez sześć targowych dni stoisko firmy Hörmann odwiedziły tysiące gości

Nowe wzory bram i drzwi

Sporą część stoiska Hörmanna zajmowały pokazywane tu po raz pierwszy nowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych. Hitem ekspozycji okazały się bramy segmentowe z zupełnie nowymi rodzajami przetłoczeń i dekorów. Najbardziej jednak uwagę zwracały bramy z intarsjami imitującymi stal szlachetną i drewno. Niezwykle elegancko prezentowały się zarówno te z intarsjami umieszczonymi na całej szerokości bramy, jak i jej części czy jedynie krawędziach. Wystawie bram towarzyszyła ekspozycja drzwi wejściowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się aluminiowe drzwi ThermoSafe prezentowane w sześciu nowych motywach idealnie dopasowanych do wzorów bram segmentowych. Ale wzrok przyciągały także stalowe drzwi ThermoPro i ThermoPro Plus z nowymi eleganckimi motywami: listwami ze stali szlachetnej umieszczonymi w przetłoczeniach oraz  kwadratowymi przeszkleniami w ramkach ze stali szlachetnej.

Hitem na stoisku Hörmanna były nowe rodzaje przetłoczeń i dekorów bram segmentowyc Hitem na stoisku Hörmanna były nowe rodzaje przetłoczeń i dekorów bram segmentowyc
Hitem na stoisku Hörmanna były nowe rodzaje przetłoczeń i dekorów bram segmentowych

Komfortowo, bez klucza

Ważną częścią ekspozycji firmy Hörmann były rozmaite elektroniczne rozwiązania podnoszące komfort użytkowania drzwi i bram. Pokazano tu m.in. jak przyjazne w użytkowaniu mogą być stalowe drzwi ThermoPro Plus wyposażone w nowy zamek Komfort. Wielopunktowe ryglowanie obsługiwane może być tu za pomocy pilota lub czytnika linii papilarnych. Nowością jest zamek otwierany za pomocą transponderów. Również aluminiowe drzwi ThermoSafe zaprezentowane zostały z nowym, opcjonalnym, elegancko zintegrowanym z uchwytem czytnikiem linii papilarnych. Na stoisku Hörmanna zapoznać się też można było z najnowszymi udogodnieniami ułatwiającymi obsługę napędów i innych odbiorników działających w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur.

Prezentacji bram towarzyszyła wystawa aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych z nowymi motywami, Hörmann Prezentacji bram towarzyszyła wystawa aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych z nowymi motywami, Hörmann
Prezentacji bram towarzyszyła wystawa aluminiowych i stalowych
drzwi wejściowych z nowymi motywami

Napęd przegubowy VersaMatic P

Nowością firmy Hörmann po raz pierwszy pokazaną na targach BAU 2015 jest napęd do dwuskrzydłowej bramy wjazdowej - VersaMatic P. To napęd, który pracuje w sposób bardzo jednostajny, a jednocześnie umożliwia otwarcie skrzydła bramy nawet pod kątem 120 °. Co ważne, w stanie czuwania pobór prądu przez ten napęd nie przekracza jednego wata. Na polskim rynku dostępny będzie on od jesieni tego roku.

Bramy ALR 67 Thermo, Hörmann Bramy ALR 67 Thermo, Hörmann
Bramy ALR 67 Thermo o dużej płaszczyźnie przeszklenia i znakomitym współczynniku izolacyjności cieplnej wyposażone w drzwi przejściowe zapewniają prawdziwy komfort

Dla przemysłu, dla logistyki

Wśród szerokiej oferty dla przemysłu, jaką zaprezentował Hörmann na monachijskich targach uwagę zwracały bardzo eleganckie bramy ALR 67 Thermo, o dużej płaszczyźnie przeszklenia, a jednocześnie znakomitym współczynniku izolacyjności cieplnej. Te bramy o grubości 67 mm, w których zastosowano aluminiowe profile z przegrodą termiczną pokazano jako doskonałe rozwiązanie w obiektach z koniecznym dostępem naturalnego światła i o podwyższonych wymaganiach w zakresie izolacyjności cieplnej. Uwagę zwiedzających w tej części stoiska zwracały też przeciwpożarowe i dymoszczelne bramy przesuwne, nowa generacja bram i krat rolowanych oraz szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu techniki przeładunku.  

Podobne artykuły