Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Równo wszędzie, gładko wszędzie – Baumit rozszerza ofertę gładzi

Aktualne standardy wykończenia pomieszczeń zarówno nowych, jak i remontowanych najczęściej przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi gipsowych jako bazy pod dalsze prace dekoracyjne – malowanie bądź tapetowanie.

logo BaumitAktualne standardy wykończenia pomieszczeń zarówno nowych, jak i remontowanych najczęściej przewidują wykonanie na ścianach i sufitach gładzi gipsowych jako bazy pod dalsze prace dekoracyjne – malowanie bądź tapetowanie. Ważnym aspektem zastosowania produktów na bazie gipsu jest pozytywny wpływ na mikroklimat, zdrowie oraz dobre samopoczucie mieszkańców. To, jaki będzie efekt tych prac, zależy w dużej mierze od umiejętności wykonawcy oraz jakości zastosowanych przez niego materiałów.

baumit FinoFinish S 9kg
Gładzie gipsowe umożliwiają uzyskanie gładkich powierzchni ścian i sufitów,  fot. Baumit

O gładziach myślimy zazwyczaj jak o niedrogich produktach, stosowanych w budownictwie na szeroką skalę. Tymczasem bardzo często niska cena idzie w parze z niską jakością produktów. Pękająca i rozwarstwiająca się gładź z pewnością nie przyniesie wykonawcy dobrej sławy i narazi inwestora na nieplanowany wydatek związany z ponownym remontem. Aby ułatwić pracę profesjonalistom i w dalszym ciągu skutecznie przyczyniać się do tego, aby ludzie mieszkali piękniej, zdrowiej i ekonomiczniej, jeden z czołowych producentów tynków maszynowych, firma Baumit rozszerzyła  swoją ofertę o gotową gładź szpachlową Baumit FinoFinish S oraz preparat gruntujący Baumit InteriorPrimer. Tym samym wykonawcy ceniący wygodę, wydajność pracy oraz wysoką jakość wykonanych powierzchni mają teraz do dyspozycji kompletną grupę gładzi i mas szpachlowych rekomendowanych do wykańczania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.

Najmłodszym członkiem tej rodziny jest gotowa gładź szpachlowa Baumit FinoFinish S.  Nowość w ofercie wiodącego producenta tynków maszynowych znajduje zastosowanie jako warstwa start i finisz, co oznacza, że można jej użyć zarówno do przygotowania podłoża pod ostateczną warstwę gładzi – zaszpachlować drobne ubytki, wyrównać wstępnie podłoże, jak również wykorzystać do ostatecznego wygładzenia ścian i sufitów przed malowaniem lub tapetowaniem. Po pełnym wyschnięciu powierzchnia wykończona masą szpachlową FinoFinish S charakteryzuje się wysokim stopniem bieli i gładkości, stanowiąc doskonały punkt wyjścia do dalszych prac dekoracyjnych. Zawarta w składzie żywica polimerowa w znacznym stopniu poprawia parametry wytrzymałościowe produktu i decyduje o doskonałej przyczepności gładzi szpachlowej do podłoża, eliminując przy tym konieczność wcześniejszego gruntowania, w tym na przykład ponoszenia związanych z tym dodatkowych kosztów. Co więcej, duży stopień elastyczności materiału zapewnia skuteczną ochronę przed pęknięciami wynikającymi z podłoża, co mogłyby niekorzystnie wpłynąć na estetykę kolejnych warstw wykończenia.

W pomieszczeniach wymagających najwyższej gładkości powierzchni, znakomitą alternatywę, pozwalającą uzyskać białe, gładkie płaszczyzny ścian i sufitów przed finalną dekoracją wnętrz, stanowi wzmocniona nowoczesnymi polimerami gładź gipsowa Baumit FinoBello. Starannie dobrana mieszanka wysokiej jakości drobno zmielonego, białego spoiwa gipsowego, wypełniaczy mineralnych oraz dodatków modyfikujących i nowoczesnych polimerów proszkowych skutkuje wzmocnionym wiązaniem międzykrystalicznym. Produkt doskonale sprawdza się jako ostateczna warstwa na szpachlach gipsowych, tynkach, betonie i płytach g-k. Wysoka jakość mieszanki umożliwia łatwą aplikację i wygładzanie, eliminując jednocześnie ryzyko rozwarstwiania się poszczególnych warstw podczas szlifowania.

Efekt prac wykończeniowych Baumit
Efekt prac wykończeniowych zależy w dużej mierze od jakości zastosowanych materiałów,
fot. Baumit

Do korygowania większych nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów i płaszczyzn ścian oraz sufitów przed nakładaniem powłok dekoracyjnych wewnątrz pomieszczeń znakomicie posłuży wykonawcom wysokiej jakości gips szpachlowy Baumit FinoFill. Do takich zastosowań predysponują go szczególnie duża twardość i możliwość nakładania jednorazowo nawet do 10 mm gipsu. Dzięki tym właściwościom ta fabrycznie przygotowana, sucha mieszanka doskonale zdaje egzamin także w starych budynkach, gdzie ściany i sufity zdecydowanie nie trzymają pionu i poziomu. Możliwość nakładania jednorazowo grubej warstwy szpachli pozwala zniwelować nawet duże nierówności w jednym cyklu roboczym, wpływając korzystanie na czas i koszty prowadzonych prac. Baumit FinoFill rekomendowana jest również do wyrównywania podłoża przed wykonaniem gładzi, do uzupełniania połączeń płyt g-k z siatką, wypełniania ubytków i pęknięć w tynkach oraz maskowania instalacji elektrycznych. Szpachla firmy Baumit stanowi bardzo dobre podłoże pod tapety oraz powłoki malarskie. Warto pamiętać, że gipsu szpachlowego FinoFill nie należy stosować w pomieszczeniach narażonych na ciągłe zawilgocenie i kondensację pary wodnej, a także na zewnątrz.

Rodzinę gładzi i szpachli gipsowych sygnowanych marką cenionego producenta doskonale dopełnia uniwersalny środek gruntujący Baumit InteriorPrimer, przeznaczony do gruntowania wszelkich chłonnych i porowatych podłoży mineralnych przed wykonywaniem gładzi i szpachli gipsowych, malowaniem lub tapetowaniem. Tegoroczna nowość z oferty firmy Baumit bardzo dobrze wnika w podłoże, zmniejsza jego chłonność i wiąże luźne ziarna kruszywa na powierzchni, nie zwiększając przy tym parametrów wytrzymałościowych.  Co więcej, umożliwia oddychanie ścian i w znaczący sposób ułatwia nanoszenie kolejnych warstw nawierzchniowych, np. klejów czy farb, istotnie poprawiając ich przyczepność do podłoża. Bardzo istotny jest krótki czas schnięcia gruntu, który pozwala na szybkie wykonywanie kolejnych etapów prac.

Specjaliści od tynkowania, którzy najczęściej rezygnują z gładzi ze względu na to, że ich zdaniem zbyt szybko wiążą, mają zbyt krótki czas obróbki lub są oporne w szlifowaniu, będą pozytywnie zaskoczeni gładziami firmy Baumit. Są one bardzo łatwe w aplikacji i odznaczają się wysoką przyczepnością do podłoża. Wykonawcy docenią również długi czas roboczy, pozwalający na precyzyjne wyprowadzenie gładkiej i równej powierzchni, która łatwo się szlifuje. Gładzi Baumit FinoFinish S i Baumit FinoBello można nanosić zarówno ręcznie, jak i za pomocą agregatu co – szczególnie przy wykańczaniu większych obiektów – może okazać się nieocenionym atutem.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły