Artykuł Dodaj artykuł

Rdzawe struktury i kamienne szarości. Nadchodzące trendy w branży płytek ceramicznych

Nowe, rdzawe oblicze stylu industrialnego oraz wyraziste kamienne wzory w odcieniach głębokiej szarości to trendy królujące na tegorocznych targach płytek ceramicznych w Bolonii.

Nowe, rdzawe oblicze stylu industrialnego oraz wyraziste kamienne wzory w odcieniach głębokiej szarości to trendy królujące na tegorocznych targach płytek ceramicznych w Bolonii. Na polskim rynku już pojawiają się glazury i gresy będące odzwierciedleniem najnowszych światowych nurtów aranżacyjnych.

Kolekcja Structural marki Ceramstic
Kolekcja Structural marki Ceramstic

Kojarząca się nierozerwalnie ze stylem industrialnym szarość zyskuje poważnego konkurenta. Do loftowych wnętrz wkraczają rdzawe barwy, przetarcia i „skorodowane” struktury. Podczas tegorocznych targów Cersaie w Bolonii wyraźnym trendem były rudobrązowe płytki ceramiczne imitujące zardzewiały metal czy zaśniedziałą miedź. W nurt ten wpisuje się kolekcja Structural marki Ceramstic.

Glazura w wymiarze 60x30 cm o misternej strukturze i błyszczącym wykończeniu dostępna jest w dwóch kolorach: beżowym i brązowym, przywodzącym na myśl skorodowaną pofalowaną blachę. Kolekcję uzupełnia gładka płytka Structural Beige Plain oraz mozaiki ceramiczne w dwóch wersjach kolorystycznych. Rudości i brązy to doskonały sposób na industrialne wnętrze w nieco cieplejszym wydaniu. Doskonale komponują się z drewnem lub płytkami drewnopodobnymi takimi jak gres szkliwiony Drevo Brąz.

Gres Moonrise marki Ceramstic
Gres Moonrise marki Ceramstic

Szarość z wnętrz loftowych przeniosła się na kamień. Najmodniejsze „kamienne” gresy to wyraziste rysunki i smugi w odcieniach głębokiej szarości. Dobrze komponują się z drewnem lub płytkami drewnopodobnymi. Odzwierciedleniem tego trendu jest gres Moonrise w formacie 60x60 cm. Barwa kamiennego wzoru nawiązuje do skał księżycowych, których wiek datuje się na 3-4 miliardy lat.

Rysunek zróżnicowano na poszczególnych płytkach, dzięki czemu układając je – zarówno na podłodze, jak i na ścianie – uzyskujemy bardzo naturalny efekt. Płytka Moonrise dostępna jest w wersji matowej oraz polerowanej. Dla jeszcze ciekawszego wykończenia, warto łączyć płytki błyszczące oraz matowe w obrębie jednej powierzchni. Dobrym pomysłem jest również odwracanie wzoru o 90 lub 180 stopni względem siebie lub pocięcie gresu 60×60 cm na mniejsze elementy, np. 60×30 czy 30×30 cm i zaaranżowanie ich razem. Uzyskamy w ten sposób bardzo modny efekt multiformatu na jednej powierzchni.

Dossier:

  • Glazura Structural Beige, 60x30 cm, cena: ok. 84 zł/ m2
  • Glazura Structural Brown 60x30 cm, cena: ok. 84 zł/ m2
  • Glazura Structural Beige Plain 60x30 cm, cena: ok. 84 zł/ m2
  • Dekoracja Structural Square Brown 30x30cm, cena: 42 zł/szt.
  • Dekoracja Structural Square Mix 30x30cm, cena: 42 zł/szt.
  • Gres szkliwiony Moonrise, 60x60 cm, cena: ok. 83 zł/m2
  • Gres szkliwiony Moonrise Poler, 60x60 cm, cena: ok. 95 zł/m2
  • Gres szkliwiony Drevo Brąz, 90x15 cm, cena: ok. 176 zł/m2

Podobne artykuły