Artykuł Dodaj artykuł

Masa szpachlowa do drewna - do napraw i renowacji

Nawet największa dbałość nie zapewni drewnianym elementom wykończeniowym i dekoracyjnym nieśmiertelności. Materiały z naturalnego surowca prędzej czy później staną się ofiarami upływającego czasu i intensywności eksploatacji.

Nawet największa dbałość nie zapewni drewnianym elementom wykończeniowym i dekoracyjnym nieśmiertelności. Materiały z naturalnego surowca prędzej czy później staną się ofiarami upływającego czasu i intensywności eksploatacji. Ubytków, pęknięć, odbarwień czy rys na powierzchniach drewnianych często samym szlifowaniem wyeliminować się nie da, ale jest na nie sposób...

Masa szpachlowa do drewna - do napraw i renowacjiAkrylowa masa szpachlowa marki Dragon to produkt, który powstał z myślą o naprawie i renowacji: parkietu, mozaiki parkietowej, listew przypodłogowych, boazerii, mebli, drzwi oraz okien. W swoim składzie zawiera 85% drewna naturalnego. Odporne na kurczenie i pękanie spoiwo charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, a dodatkowo łatwo się nakłada. Przy jego aplikacji pomocna będzie szpachelka, która pomoże w dokładnym rozprowadzeniu preparatu.

Warunkiem prawidłowego związania składników jest odpowiednio przygotowane podłoże -suche i nielakierowane. Czas schnięcia w temperaturze pokojowej wynosi około 2h przy ubytkach o głębokości poniżej 5mm. Proces ten wydłuża się, gdy głębokość szczeliny jest większa, wtedy trzeba ją wypełniać warstwami. Po wyschnięciu masa szpachlowa imituje strukturę drewna, dlatego można ją z łatwością piłować, szlifować, lakierować i malować. Jest dostępna w dziesięciu wariantach kolorystycznych (biała, dąb ciemny, dąb jasny, heban, jesion, mahoń, modrzew, orzech, sosna, świerk).

INFORMACJE TECHNICZNE:

Produkt: Masa szpachlowa do drewna
Producent: Dragon Poland
Temperatura nakładania: >10ºC
Czas schnięcia: ok. 2h przy grubości <5mm, pełne schnięcie 24h
Wydajność: 1,4 m2/kg przy grubości warstwy 1mm
Zastosowanie: drewno, parkiet, mozaika parkietowa, listwy przypodłogowe, meble, drzwi, okna
Opakowanie: 250 gr
Dostępne kolory: biała, dąb ciemny, dąb jasny, heban, jesion, mahoń, modrzew, orzech, sosna, świerk
Cena brutto: ok. 9,00 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły