Artykuł Dodaj artykuł

Czym są modułowe hale stalowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Modułowe hale stalowe cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Dzieje się tak dlatego, że ich konstrukcja, która znacząco odbiega od obiektów budowanych w sposób klasyczny, pozwala zarówno na szybką budowę, jak i ewentualną rozbudowę, jeśli zaistnieje taka potrzeba. 

Modułowe hale stalowe cieszą się rosnącą popularnością wśród inwestorów w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Dzieje się tak dlatego, że ich konstrukcja, która znacząco odbiega od obiektów budowanych w sposób klasyczny, pozwala zarówno na szybką budowę, jak i ewentualną rozbudowę, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Współczesne czasy niejednokrotnie zmuszają przedsiębiorstwa do podejmowania szybkich zmian. Nowoczesne konstrukcje stalowe dotrzymują im kroku w tych zmianach i pozwalają na skuteczne przeprowadzanie niezbędnych modyfikacji w krótkim czasie.

Hale modułowe - Borga

Prefabrykacja kluczem do sukcesu

Dobrze przemyślany system prefabrykacji nie daje miejsca na przypadek i improwizacje. Dlatego wybierając partnera do współpracy przy budowie hali stalowej, warto zwrócić uwagę na to, jaki zakres usług może nam zaproponować. Zdecydowanie najlepiej dla inwestora, kiedy całością prac od stworzenia projektu, poprzez produkcję prefabrykatów oraz innych niezbędnych elementów na montażu hali kończąc, zajmuje się jeden wykonawca. Taki wybór znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wykonania hali w terminie oraz pozwala na jej idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb biznesu inwestora.

Doskonałym przykładem takiego kompleksowego wykonawcy jest producent konstrukcji stalowych szwedzka firma Borga, która oferuje własne produkty i rozwiązania w zakresie prefabrykacji. Ich system składa się z idealnie zaprojektowanych wyprodukowanych we własnych fabrykach zestawach gotowych do montażu. Tak więc na placu budowy nic nie trzeba już spawać ani ciąć. Takie podejście oszczędza pieniądze, energię oraz czas niezbędny do wykonania hali. Gwarantuje również zastosowanie innowacyjnych rozwiązań idealnie dopasowanych do konkretnego projektu i klienta.

Hale modułowe - Borga

Hale modułowe w handlu

Nowoczesna sprzedaż to dynamiczny sektor współczesnej gospodarki gdzie zmiany odbywają się każdego dnia. Dlatego też podstawą jest zapewnienie optymalnej przestrzeni do magazynowania oraz wysyłania dużych ilości towarów. Hale magazynowe oparte o modułowe hale stalowe sprawdzają się doskonale niezależnie od tego, czy przechowujemy w nich maszyny, samochody, meble, artykuły gospodarstwa domowego czy produkty spożywcze. W tego rodzaju hali każdy towar będzie idealnie zabezpieczony przed zgubnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych, o które w naszej szerokości geograficznej nie jest trudno. Możliwość zaprojektowania hali na podstawie indywidualnych potrzeb konkretnej branży to duży plus, który odróżnia te obiekty od budowanych w sposób murowany.

Hale modułowe - Borga

Hale modułowe w rolnictwie

W branży rolnej ergonomia hal stanowi absolutną podstawę. Bierze się to z faktu, iż na wsi jedna hala może spełniać różne role zależne od pory roku i trzeba ją na te różnorodne zadania skutecznie przygotować. Modułowe konstrukcje stalowe znacznie prościej dostosować do oczekiwanych rezultatów niż obiekty budowane z pomocą innych technologii. Pewnie dlatego są one coraz chętniej wykorzystywane w mniejszych oraz większych przedsiębiorstwach rolnych.

Hale modułowe w przemyśle

Produkcja towarów wymaga doskonale zaprojektowanej przestrzeni, w której ulokujemy zarówno samo wytwórstwo, jak i magazynowanie oraz logistykę, a także transport. Konstrukcje stalowe pozwalają nie tylko dopasować budynek do potrzeb, ale również w prosty sposób rozbudować go, jeśli firma się rozwinie albo zmieni profil swojej działalności. Zastosowanie systemów modułowych pozwala na dokonywanie zmian znacznie mniejszym kosztem niż w przypadku budynków klasycznie murowanych.

Artykuł został dodany przez firmę

Borga Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.