Artykuł Dodaj artykuł

Innowacja Roku 2019 dla firmy PETECKI

Udział w WYSTAWIE INNOWACJI zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała branża stolarki podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki, które odbyło się 3 października.

Udział w WYSTAWIE INNOWACJI zaowocował zdobyciem statuetki Innowacja Roku 2019. Nagrodę przyznała branża stolarki podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki, które odbyło się 3 października.

Innowacja Roku 2019 dla firmy PETECKI
Fot. PETECKI

 

Event skierowany był do producentów stolarki otworowej i ich kontrahentów biznesowych. Każdy dzień zadedykowany był określonej branży. Dzięki temu deweloperzy, inwestorzy, architekci oraz projektanci mogli zapoznać się z nowościami na rynku, a także zgłębić temat innowacyjności poszczególnych produktów.

Zaprezentowaliśmy prototyp okna z szybą fotowoltaiczną: FUTURE ENERGY LINE. To innowacyjna technologia transparentnych szyb z powłoką z kropek kwantowych. Kropki kwantowe absorbują więcej i w szerszym zakresie niż najbardziej popularny półprzewodnik w fotowoltaice – krzem. Ponadto nie tracą właściwości z upływem czasu oraz są odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu kropek kwantowych możliwe jest całkowite wycięcie szkodliwego promieniowania UV oraz ograniczenie ilości promieniowania IR docierającego do pomieszczenia. Jest to pierwsze okno z przezierną szybą fotowoltaiczną, które produkuje prąd dla domów. Idealnie zatem wpisuje się w budownictwo pasywne, energooszczędne.

FUTURE ENERGY LINE
FUTURE ENERGY LINE
Fot. PETECKI

Cechy innowacyjne:

  • Produkcja energii przy pełnej przezierności szyby
  • Wycięcie promieniowania UV
  • Kompatybilność z istniejącymi elementami konstrukcyjnymi

Charakterystyka szyby fotowoltaicznej:

  • Transmisja światła widzialnego powyżej 85%
  • Zakres absorbcji promieniowania podczerwonego powyżej 40%
  • 100% absorbcji promieniowania ultrafioletowego
  • Wydajność szyby: ~2%
  • Szkło bezpieczne
  • Wymiary: 825x1308 mm
  • Żywotność: powyżej 15 lat

Okna w systemie MB 104 (na którym powstało również FUTURE ENERGY LINE) posiadają  certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero. Ponadto cechują je ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne oraz szeroki zakres szklenia do 81 mm.

Doskonała izolacja termiczna, bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze czy też wysoka wytrzymałość konstrukcji, to kolejne atuty wpływające na atrakcyjność produktu.

Ten dowód uznania jest wynikiem naszego nieustającego rozwoju i ciekawości świata, który ewoluuje bardzo dynamicznie, a wraz z nim wszystkie dziedziny życia. Wyznaczanie nowych trendów napawa nas dumą, optymizmem oraz niebywałą satysfakcją. Kolejne etapy testowania przed nami.

Jedno wiemy dziś na pewno, to rozwiązanie przyszłości w trosce o środowisko naturalne, ochronę klimatu oraz optymalizację procesów zarządzających ogrzewaniem.

Artykuł został dodany przez firmę

PETECKI

Firma PETECKI jest wiodącym producentem stolarki otworowej klasy premium. Jako nieliczni oferujemy okna PCV, okna aluminiowe i drzwi z profili pięciu systemodawców tj.: Veka, Brügmann/Salamander, Rehau, Aluprof oraz YAWAL.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły