Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Lampy LED – optymalne oświetlenie dla wszystkich

Odpowiednie oświetlenie mieszkania czy biura zapewnia lepsze samopoczucie oraz większą efektywność i skupienie podczas wykonywania codziennych czynności w domu i w pracy.

Lampy LED – optymalne oświetlenie dla wszystkich

Odpowiednie oświetlenie mieszkania czy biura zapewnia lepsze samopoczucie oraz większą efektywność i skupienie podczas wykonywania codziennych czynności w domu i w pracy. Prawidłowe oświetlenie sprzyja także zdrowiu, jeśli podczas pracy, lektury czy odpoczynku zapewnimy sobie właściwe natężenie światła. Przy wyborze źródła światła do naszych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę na ich energooszczędność oraz efektywność.

Zalety oświetlenia ledowego

Główną zaletą oświetlenia LED jest jego energooszczędność w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Wynika to ze zdecydowanie wyższej sprawności diody LED, która potrafi zamienić znacznie więcej energii elektrycznej na światło. W praktyce oznacza to, że lampy LED zużywają nawet 8 razy mniej energii elektrycznej niż dotychczas stosowane tradycyjne żarówki. Poza tym oświetlenie przy pomocy technologii LED wyróżnia się wysoką trwałością, czyli żarówki LED mogą świecić nawet do 50 000 godzin. Oznacza to wielokrotnie dłuższy czas użytkowania żarówek LED w odniesieniu do zwykłych żarówek czy lamp halogenowych. Lampy LED osiągają pełny strumień świetlny natychmiast po włączeniu – podobnie jak żarówki zwykłe i halogenowe, natomiast inaczej niż świetlówki. Ponadto wyróżniają się wysoką odpornością na wstrząsy, dlatego doskonale spisują się jako oświetlenie stosowane w pojazdach, maszynach oraz na taśmach produkcyjnych, a także w innych miejscach, gdzie występują drgania.

Lampy LEDowe – wszechstronne zastosowanie

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne i jest używane zarówno w domach, jak również w biurach i miejscach użyteczności publicznej. Początkowo lampy ledowe stosowane były jako dodatkowe źródło światła lub jako oświetlenie punktowe. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są jako podstawowe źródło światła ze względu na swoje parametry oraz znacznie niższy koszt podczas eksploatacji.

Parametry diod LED

W zależności od rodzaju diody, dany typ lampy LED emituje rozproszoną lub skupioną wiązkę światła. Do najważniejszych parametrów każdej lampy należy barwa światła oraz kąt świecenia. Lampy LED mogą emitować białe o ciepłej lub zimnej barwie, a ich kąt świecenia może wynosić 15, 30 lub 60 stopni. Taki strumień światła ma zastosowanie jedynie przy oświetleniu punktowym, a jeśli chcemy wykorzystać lampy LED jako oświetlenie ogólne, możemy połączyć poszczególne diody tak, żeby uzyskać większy kąt ich świecenia – nawet do 180 stopni.

Oświetlenie ledowe w domu

Taśmy ledowe stosuje się do oświetlenia różnych pomieszczeń w domu. Mogą stanowić ogólne oświetlenie w salonie, a także kameralne światło w sypialni lub punktowe – w garderobie lub w kuchni, gdzie są szczególnie przydatne do oświetlenia płyt grzewczych i blatów. Wykorzystuje się je także jako oświetlenie stołu w jadalni czy salonie oraz dekoracji, np. witryn czy obrazów. W sklepie internetowym https://gomarplus.pl/sklep/c,16,lampy-przemyslowe-led.html znajdziemy wiele różnych  rodzajów lamp do rozmaitych zastosowań.

Podobne artykuły