Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Intrygujące ścienne bukiety – naklejki z kwiatami w różnych wnętrzach

Naklejki ścienne w motywami florystycznymi szturmem zdobywają salony i wnętrza komercyjne.

Naklejki ścienne w motywami florystycznymi szturmem zdobywają salony i wnętrza komercyjne. Kwiaty sprawiają sensualną przyjemność, inspirują i zachwycają, a motywy roślinne są hitem tego sezonu. Trójwymiarowe, fluorescencyjne, biżuteryjne (np. z kryształami Swarovskiego), minimalistyczne, fotograficzne i dizajnerskie. Wybór naklejek jest naprawdę ogromny. Jednak nie w każdym wnętrzu taki dodatek będzie prezentował się korzystnie. Niektóre style np. minimalistyczny czy klasyczny raczej nie korespondują z tego rodzaju ściennymi ozdobami. Do jakich wnętrz pasują florystyczne i roślinne naklejki na ścianę? Kwiaty kojarzą się z romantyzmem i wrażliwością, ale czy tylko… Zapytaliśmy o radę eksperta Redro.pl.

Intrygujące ścienne bukiety – naklejki z kwiatami w różnych wnętrzach

Niezwykle ukwiecony salon

Naklejki ścienne kwiaty prezentują się korzystnie w salonie i w przedpokoju. Są to miejsca strategiczne – świadczące od charakterze oraz zmyśle estetycznym właściciela domu. Aranżując salon lub przedpokój, warto wykazać się kreatywnością.

Jeśli chcemy zaskoczyć naszych gości, możemy połączyć naklejki ścienne ze sztukaterią i stworzyć kompozycję przypominającą obraz. Dobrym rozwiązaniem będzie też zestawienie naklejki z modnymi ostatnio dodatkami takimi jak makatki lub makramy. Tego rodzaju ozdoby są unikalne i przypominają wodne rośliny zaskakujące kształtami oraz kolorami. Naturalne materiały, a także barwne kwiaty, które przywodzą na myśl piękne zapachy stworzą niezwykle przytulną atmosferę – sugeruje ekspert.

Lansowanym aktualnie trendem jest aranżacja wnętrz w stylu boho chic, do którego pasują florystyczne naklejki. Kwiaty w towarzystwie naturalnych materiałów oraz dodatków w klimacie DIY (np. lamp i świeczników wykonanych z minerałów) prezentują się bardzo efektownie.

Naklejki w pokoju młodej kobiety lub nastolatki

Intrygujące ścienne bukiety – naklejki z kwiatami w różnych wnętrzach

Róże, wrzosy czy konwalie kojarzą się z romantyzmem i miłością. Naklejki z tymi kwiatami sprawdzą się we wnętrzu należącym do młodej marzycielki, wielbicielki komedii romantycznych czy też klasycznych powieści autorstwa Jane Austen lub Margaret Mitchell. Tego typu dekoracje z pozoru mogą wydawać się tendencyjne i sztampowe, jednak nic bardziej mylnego. Przyklejając naklejki fotograficzne (np. z różami) warto wykazać się pomysłowością. Oryginalnym rozwiązaniem jest naklejenie ich np. do góry nogami lub na styku dwóch ścian. Wtedy wnętrze wyda się bardziej przytulne i mniej „kanciaste”. Tego typu dekoracja będzie dobrym uzupełnieniem pomieszczenia, w którym dominującymi kolorami są biały lub kremowy a uzupełniającymi np. złoty, srebrny lub miętowy.

Hitem są obecnie szklane lub plastikowe wazony przyczepiane do ściany. Przypominają one małe akwaria lub muszle i dodają lekkości wnętrzu. Inne dodatki i elementy wystroju, które pasują do „ukwieconego” dzięki naklejkom ściennym pokoju młodej romantyczki to: szklane ścianki działowe, ozdoby z mchu lub wiszące kule z małymi roślinkami. Ozdoby z jasnymi kwiatami  mogą nie tylko ożywić, ale i rozjaśnić pokój z niewielkim oknem, jak również wnętrze, w którym dominują ciemne barwny – radzi ekspert Redro.pl.

Naklejki kwiaty w domowym biurze

Intrygujące ścienne bukiety – naklejki z kwiatami w różnych wnętrzach

Odpowiednia aranżacja domowego biura jest ważna, ponieważ przestrzeń do pracy powinna pobudzać kreatywność i uspokajać w sytuacjach stresowych. Wykorzystując naklejki kwiaty, możemy wpłynąć nie tylko na własne dobre samopoczucie, ale i na opinię odwiedzających nas osób. Pamiętajmy jednak o tym, by ozdoby ścienne stosowane do dekoracji domowego biura były minimalistyczne w swej formie. W tym celu można wykorzystać jednobarwne naklejki trójwymiarowe albo graficzne.

Dekoracje ścienne w mieszkaniu, w którym znajduje się przestrzeń do pracy lub gabinet mogą pełnić dodatkową funkcję. Oddzielają one sferę do pracy od tej służącej wypoczynkowi oraz rozrywce. Należy pamiętać jednak, że dom powinien być spójny pod względem stylu aranżacji. W związku z tym wybierajmy naklejki korespondujące ze stylem dominującym w mieszkaniu

Wielobarwny ogród w pokoju dziecięcym

Intrygujące ścienne bukiety – naklejki z kwiatami w różnych wnętrzach

Zaskakujące trójwymiarowe naklejki, graficzne dekoracje ścienne z różami, konwaliami czy stokrotkami w sam raz dla małej księżniczki to ciekawe rozwiązania do wprowadzenia w pokoju malucha. Widok kwiatów uspokaja, a zarazem pobudza wyobraźnię dziecka, które, dzięki odpowiednim ozdobom i dodatkom (takim jak żywe i sztuczne rośliny, figurki zwierzątek i ptaków), poczuje się we wnętrzu, jak w tajemniczym ogrodzie. Mały namiot, podwieszane zabawki (np. w kształcie chmurek), kolorowe lampiony i delikatne mieniące się łańcuszki sprawią, że pokój dziecięcy przemieni się w magiczny zakątek – azyl, do którego maluch będzie wracać z przyjemnością. Dekorując wnętrze dla najmłodszego członka rodziny, pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością kolorów i dodatków. Nagromadzenie bibelotów może bowiem źle wpłynąć na koncentrację.

Podobne artykuły