Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Szafka RTV na wysoki połysk – plusy i minusy

Szafka RTV połysk to najlepszy sposób, by dodać wnętrzu luksusowego charakteru. Nic więc dziwnego, że często można ją znaleźć w salonach w stylu glamour czy modnym w ostatnim czasie stylu nowojorskim. Choć tego typu szafki RTV posiadają wiele zalet, nie brakuje im również wad. Czy warto zatem postawić na szafkę RTV połysk?

Szafka RTV połysk to najlepszy sposób, by dodać wnętrzu luksusowego charakteru. Nic więc dziwnego, że często można ją znaleźć w salonach w stylu glamour czy modnym w ostatnim czasie stylu nowojorskim. Choć tego typu szafki RTV posiadają wiele zalet, nie brakuje im również wad. Czy warto zatem postawić na szafkę RTV połysk?

Szafka RTV na wysoki połysk – plusy i minusy

 

Szafki RTV wysoki połysk to idealne rozwiązanie do wnętrz, których właściciele cenią nietuzinkowy styl, szyk i blask. Takie meble dodają pomieszczeniom elegancji i wręcz luksusowego charakteru. Dlatego też są chętnie wprowadzane do wnętrz utrzymanych w stylu nowojorskiego blichtru czy glamour. Sprawdź więc, czy szafka RTV z połyskiem będzie dla ciebie dobrym wyborem.

Szafki RTV wysoki połysk – podnoszą prestiż wnętrz

Meble, dodatki, ściany czy podłogi, które posiadają połyskliwe powierzchnie, są stylowe i sprawiają wrażenie drogich. W końcu z błyskiem i „połyskliwością” kojarzą się również dobra luksusowe – kryształowe żyrandole, biżuteria, czy wysokiej klasy samochody. Dlatego też szafki RTV wysoki połysk stanowią centralne miejsce każdego salonu urządzonego w stylu glamour. To właśnie ich odbijające światło powierzchnie dodają wytworności, a także podnoszą prestiż pomieszczenia, w którym się znajdują.

Szafka RTV biała połysk – powiększa przestrzeń

Kolejną zaletą szafek na wysoki połysk jest ich zdolność do optycznego powiększania przestrzeni; to możliwe dzięki ich odbijającym światło powierzchniom. Ten efekt jeszcze bardziej potęguje wybór mebla w kolorze ścian. Jeśli w pokoju dziennym postawisz szafkę RTV z połyskiem i położysz dodatkowo jasne marmurowe płytki, zyska on na wytworności i szyku.

Jeśli zależy Ci na efekcie przestronności i lekkości, dobrym wyborem będzie dla ciebie szafka RTV wisząca. Jej zastosowanie ułatwi również robienie porządków – w końcu możesz pod nią łatwo odkurzyć i zmyć podłogę.

Szafka RTV biała połysk 200 cm – praktyczny mebel

Szafka RTV pozwala ustawić telewizor na takiej wysokości, która umożliwi komfortowe oglądanie telewizji i filmów. Dzięki temu, nie będziesz już musiał nadwyrężać karku czy kręgosłupa poprzez przybieranie niewygodnych pozycji. Szafka ukryje też wszystkie akcesoria i rzeczy, które chcesz mieć zawsze pod ręką, jednak niekoniecznie na widoku. Co więcej, zasłoni również kable szpecące przestrzeń.

Nie dla każdego standardowe wymiary szafek są jednak wystarczające. Jeśli zaliczasz się do tego grona, znajdź sklep meblowy, który oferuje szafkę o długości około 200 cm. Dzięki niej będziesz mógł z łatwością przechowywać płyty DVD, książki czy potrzebne akcesoria. Pozwoli ci również, w razie na przykład niespodziewanej wizyty gości, szybko schować wszystkie niepotrzebne piloty, gazety i inne przedmioty.

Szafki RTV czarny połysk – uwaga na ślady palców

Jeśli chodzi o minusy szafek RTV z połyskiem, najważniejszym jest pozostawianie na ich powierzchni śladów po palcach; najbardziej widoczne są one oczywiście na czarnych meblach. Co prawda, jeśli nie masz potrzeby ciągłego zaglądania do szuflad swojego mebla, ten problem nie musi być tak dokuczliwy. Jeśli jednak masz dzieci, najprawdopodobniej będą one regularnie pozostawiać po sobie setki małych odcisków, psując tym samym efekt estetycznej, połyskliwej powierzchni. W takim przypadku, lepiej postaw na szafkę pod RTV biały połysk, na której ewentualne ślady będą widoczne dopiero z bliskiej odległości.

Szafka RTV połysk – trudna w pielęgnacji?

Utarło się przekonanie, że meble na wysoki połysk są trudne w pielęgnacji. Na wielu stronach możesz znaleźć informację o specjalnych produktach do czyszczenia tego rodzaju powierzchni. Prawda jest jednak taka, że wystarczy zwykła ściereczka, którą wypolerujesz tłuste plamy czy ślady po palcach. W przypadku zaschniętych zabrudzeń po jedzeniu lub piciu możesz użyć dodatkowo niewielkiej ilości delikatnego płynu do naczyń. Niezależnie, czy jest to szafka RTV szara połysk, czy też biała lub czarna, samo jej czyszczenie jest proste, ale wymaga ona systematycznego przecierania, tak, by nie utraciła swojego lustrzanego połysku.

 

Źródło zdjęcia: stock.adobe.com
Autor: mmphotographie.de

Podobne artykuły