Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Styl industrialny w eleganckim wydaniu

17-03-2020, 14:05

Połączenie metalu i betonu doskonale odzwierciedla charakter współczesnej architektury. Znajduje ono zastosowanie nie tylko na fasadach nowoczesnych budynków, ale też w ich wnętrzach, nadając im unikalny, industrialny klimat. Kolekcja Metalyn marki Villeroy & Boch w nowatorski sposób łączy te dwa klasyczne materiały, prezentując efekt niespotykany dotychczas na płytkach ceramicznych – symbiozę miejskiego betonu z eleganckimi, połyskującymi zdobieniami z metalu. 

Kolekcja Metalyn marki Villeroy & BochKolekcja Metalyn marki Villeroy & Boch

Początkowo królował w pracowniach awangardowych artystów, dziś znajdziemy go w niejednym mieszkaniu, restauracji, a nawet klubie fitness. Styl industrialny – o którym mowa - od kilku sezonów cieszy się coraz większą popularnością. Wyróżnia go surowość „poprzemysłowych” wnętrz, wysokie stropy oraz stonowane kolory. Projektanci Villeroy & Boch w nowych kolekcjach zaskoczyli niestandardowym spojrzeniem na ten wyjątkowy nurt w architekturze, dodając mu finezji, regularności kształtów i szyku.  

Kolekcja Metalyn marki Villeroy & Boch opiera się na wyjątkowej przejrzystości i świeżości designu. Podstawowe płytki dostępne są w sześciu stonowanych kolorach: silver, pearl, bronze, iron, steel oraz oxide. Każdy z wariantów kolorystycznych pozwala stworzyć wnętrze z jednej strony wyróżniające się, a z drugiej proste, spójne i idealnie wyważone. Metalowe elementy o wyjątkowej, niebanalnej strukturze tworzą efekt niezwykle aksamitnej, satynowej powierzchni.  

W ofercie producenta znaleźć można szereg płytek z właściwościami antypoślizgowymi klasy R10 – dotyczy to wersji podstawowej o wymiarach: 30 x 60 cm, 60 x 60 cm, 80 x 80 cm oraz 60 x 120 cm, a także cztery formaty serii OPTIMA o grubości 6 mm: 120 x 120 cm, 80 x 80 cm, 60 x 120 cm oraz 120 x 260 cm. Tak duże płytki pozwolą na uzyskanie jednolitej, eleganckiej powierzchni. Interesującym uzupełnieniem płytek podstawowych w każdej wersji kolorystycznej jest dekor dostępny w wariancie multicolour, odpowiedni zarówno na ściany, jak i na podłogi. Sprawdzi się on nie tylko jako drobny akcent, ale też jako pokrycie całej powierzchni. Dostępny jest w najbardziej popularnych na rynku formatach: 30 x 120 cm oraz 60 x 120 cm. Niebanalny geometryczny wzór w kolorze miedzi tworzy zaskakujące złudzenie trójwymiarowości, zmieniające się w zależności od kąta padania światła i jego natężenia. Wrażenie delikatnego „zużycia” płytek dodatkowo doda wnętrzu industrialnego charakteru. Pozostałe warianty płytek dekoracyjnych obejmują dekor o wymiarach 30 x 60 cm o linearnej strukturze, dostępny we wszystkich sześciu kolorach oraz drobną mozaikę w formacie 7,5 x 7,5 cm na siatce o wymiarach 30 x 30 cm, która doskonale sprawdzi się w kabinach prysznicowych. W kolekcji Metalyn Villeroy & Boch znajdziemy także listwy przypodłogowe w formacie 7,5 x 60 cm, które stanowią idealne dopełnienie. 

Metalyn to kolekcja, która doskonale uzupełni nieprzeciętne, przemyślane wnętrza – zarówno w przestrzeniach mieszkań, jak i różnorodnych inwestycji. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w łazienkach, kuchniach czy salonach, jak i restauracjach lub w eleganckim butiku. Dzięki wysokiej jakości, ponadczasowemu designowi i dodatkowym właściwościom antypoślizgowym, płytki z nowej kolekcji Villeroy & Boch spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania w zakresie estetyki i funkcjonalności.  

Metalyn  Materiał  Formaty  Wykończenie  Kolory
Płytki ścienne Nieszkliwiony gres porcelanowy Vilbostone 30 x 60 cm, 60 x 60 cm, 60 x 120 cm, 80 x 80 cm  OPTIMA: 120 x 120 cm, 120 x 260 cm, 60 x 120 cm, 80 x 80 cm Matowe, smooth silver, pearl, bronze, iron, steel, oxide
Płytki podłogowe Nieszkliwiony gres porcelanowy Vilbostone  30 x 60 cm, 60 x 60 cm, 60 x 120 cm, 80 x 80 cm  OPTIMA: 120 x 120 cm, 120 x 260 cm, 60 x 120 cm, 80 x 80 cm Matowe, smooth silver, pearl, bronze, iron, steel, oxide
 
 
Elementy dekoracyjne  Materiał  Formaty  Kolory
Dekor z efektem  trompe-l’oeil  Szkliwiony gres porcelanowy  60 x 120 cm and 30 x 120 cm  multicolour
Cięte płytki dekoracyjne   Nieszkliwiony gres porcelanowy 30 x 60 cm  Wszystkie kolory płytek podłogowych
Mozaika na podłogę  Nieszkliwiony gres porcelanowy  7,5 x 7,5 cm na siatce w arkuszach o wymiarach 30 x 30 cm  Wszystkie kolory płytek podłogowych
Listwy przypodłogowe  Nieszkliwiony gres porcelanowy  7.5 x 60 cm  Wszystkie kolory płytek podłogowych

Podobne artykuły