Artykuł Dodaj artykuł

Ogrodzenie tymczasowe placu budowy

Jakie wybrać tymczasowe ogrodzenie aby prawidłowo zabezpieczyć teren budowy?

logo SONTO S.C.

Jakie wybrać tymczasowe ogrodzenie aby prawidłowo zabezpieczyć teren budowy?

Wedle obowiązujących przepisów przed rozpoczęciem budowy lub prac budowlanych należy odpowiednio ogrodzić i zabezpieczyć plac budowy. Wysokość ogrodzenia powinna wynosić min. 150cm. W przypadku wykopów głębokich na co najmniej 100cm wymagane jest ogrodzenie go panelem ogrodzeniowym o wysokości min. 110cm.

Ogrodzenie tymczasowe placu budowy

Siatka budowlana czy panel ogrodzenia tymczasowego?

Najtańszym rozwiązaniem jest siatka ogrodzeniowa budowlana, przymocowujemy ją do słupków tymczasowych, metalowych lub drewnianych.

Lepszym rozwiązaniem w przypadku pozostawionego mienia lub narzędzi czy maszyn na placu budowy, będzie ogrodzenie tymczasowe budowlane. Dodatkowym zabezpieczeniem może być zastosowanie panelu typu “antyclimb” czyli antywspinaczkowego co skutecznie uniemożliwi wspinanie się niepowołanym osobom na ogrodzenie.

Ogrodzenie budowy może być ażurowe (z oczkami) lub pełne – zazwyczaj blacha trapezowa. Nie jest wymagane zezwolenie na budowę ogrodzenia, które nie przekracza wysokości 2200cm nad poziomem podłoża.

Artykuł został dodany przez firmę

SONTO S.C.

Firma SONTO jest dystrybutorem systemów ogrodzeń oraz zabezpieczeń budowlanych. Głównym celem firmy SONTO jest dostarczanie produktów wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach.

Zapoznaj się z ofertą firmy