Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Pracuj wygodnie - czyli jak urządzić powierzchnię biurową?

Wystrój biura lub gabinetu powinien być przyjazny zarówno dla gości, jak i pracowników.

Wystrój biura lub gabinetu powinien być przyjazny zarówno dla gości, jak i pracowników. Odnosi się to zarówno do wyglądu, jak i wygody. Zakładanie nowego biura lub wymiana mebli to dobry czas, aby przeorganizować tę przestrzeń na nowo.

Pracuj wygodnie - czyli jak urządzić powierzchnię biurową?

Wymiana mebli biurowych to dobra chwila na przemyślenie potrzeb własnych oraz pracowników w kontekście wyposażenia. Jedną kwestią są przepisy BHP, które określają zasady, jakie powinny panować w obiekcie biurowym, wliczając w to sprzęt. Druga sprawa to wygląd, który powinien być przyjazny dla wszystkich pracowników, a także kontrahentów i gości. Poza wygodą pojawia się termin ergonomia. To wszystkie czynności mające na celu stworzenie właściwego środowiska do wykonywania czynności zawodowych. Warto wykorzystać ten dobry moment, aby wprowadzić nowy styl do swojego biura.

Najważniejsze elementy foteli biurowych

Podstawowym meblem dla pracowników biurowych jest krzesło lub fotel. Powinny się one składać z podstawy osadzonej na kółkach, ułatwiającej poruszanie, wygodnego siedziska, podłokietników i oparcia. Niektóre modele wyposażone są w zagłówki, a także oparcia podtrzymujące odcinek lędźwiowy. Takie są fotele i krzesła biurowe Nowy Styl, które wykonuje się z wysokiej jakości materiałów. Tworzywa użyte do produkcji mają znaczenie dla komfortu pracy. Naturalne tkaniny i skóry zapewniają odpowiednią wentylację, przez co nadmiar wilgoci jest na bieżąco odprowadzany. Należy pamiętać o możliwościach regulacji. Obecnie fotele i krzesła biurowe Bejot pozwalają na ustawienie dziesięciu różnych parametrów, począwszy od wysokości siedziska, a skończywszy na regulacji siły odchylania oparcia. Dzięki temu jest to rozwiązanie, które faktycznie umożliwia ergonomiczne i prawidłowe dopasowanie fotela do naszej sylwetki. 

Wygodne i bezpieczne krzesła

Fotele i krzesła biurowe Profim to coś więcej niż prosty mebel. Wiele modeli posiada wyprofilowane oparcia, które dostosowane są do naturalnych krzywizn ciała. Zapewniają one optymalne warunki pracy. Warto pamiętać o siedzisku, które powinno być dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Oznacza to, że nie może być ono zbyt głębokie i twarde. Sprawdzonym rozwiązaniem są siedzenia miękkie i niezbyt głębokie. Zdarzają się wersje wyprofilowane, ale nie jest to warunek obligatoryjny do zachowania ergonomii i wygody. Zbyt płytkie lub głębokie siedzenie może powodować szybkie zmęczenie użytkownika. 

Zarówno krzesła Profim, jak i krzesła Bejot wyposażone są w kółka. Nie mają one wpływu na ergonomię, ale to istotny element tych mebli. Warto dostosować rodzaj tworzywa, z których są zbudowane do powierzchni, na której będą używane. Nieco inne materiały sprawdzą się na dywanach i wykładzinach, zapewniając komfortowe przemieszczanie, a inne na panelach i płytkach. Ważne, żeby fotel stał stabilnie i nie niszczył podłoża, na którym się znajduje. Więcej przydatnych informacji znaleźć można na https://www.ergoexpert.pl/biuro/fotele-i-krzesla-biurowe.

Meble w częściach wspólnych 

Krzesła Nowy Styl, ale także Profim i Bejot to rozwiązania nie tylko do pracy przy biurku. Dobrze sprawdzą się także w salach konferencyjnych, szkoleniowych czy w częściach oficjalnych dla gości. W tym ostatnim miejscu nie może zabraknąć również stołu, przy którym będzie można wygodnie omówić transakcje lub zweryfikować dokumenty. Dobrze, gdy papiery są odpowiednio oznaczone i przechowywane. W obszarach, gdzie znajdują się sami pracownicy, wykorzystać można otwarte regały lub szafy. Ułatwia to poszukiwanie akt lub faktur, które najczęściej znajdują się w opisanych segregatorach. W częściach, do których mają dostęp klienci, szafy powinny być wyposażone w drzwiczki z możliwością zamknięcia. Ciekawą opcją jest zastosowanie mlecznych szyb, które utrudniają niepowołanym osobom zapoznanie się z zawartością wnętrza. Do optymalnego urządzenia przestrzeni można wykorzystać np. meble biurowe Svenbox.

Ergonomiczne meble biurowe

Wiemy już, jak może wyglądać część konferencyjna. Sprawdźmy jak może wyglądać przestrzeń biurowa dla pracowników. Na pewno nie może w niej zabraknąć szafek oraz regałów do przechowywania dokumentacji. Do podstawowego wyposażenia zaliczają się biurka i fotele. Dobrym pomysłem będą krzesła Profim, które zapewniają wielopoziomowe ustawienia. Dzięki temu każdy użytkownik może mieć wygodne siedzenie dostosowane do swojej sylwetki. Na wygodę pracy i efektywne wykorzystanie przestrzeni pozwalają wyprofilowane biurka. Często ich uzupełnieniem są kontenery, w których przechowuje się bieżącą dokumentacje oraz akcesoria biurowe. Jeżeli pracujemy na małej przestrzeni i nie chcemy, aby pracownicy zerkali sobie przez ramię, to zastosować można panele oddzielające biurka. Wówczas poprawiają się nieco warunki pozwalające skupić się na zadaniu. Meble Svenbox znaleźć można na https://www.ergoexpert.pl/svenbox.

Nowy Styl biura

Remont biura lub urządzanie nowego obiektu to dobry czas na przemyślenie kwestii wyposażenia. Meble biurowe Svenbox czy krzesła Bejot to nowoczesne i sprawdzone rozwiązania. Dobrze wyglądające wyposażenie stwarza przyjemną atmosferę pracy. Jest to także wizytówka firmy, którą oceniają goście i kontrahenci odwiedzający biuro. Każdy element tej przestrzeni powinien być jak najbardziej ergonomiczny, aby długotrwała praca nie powodowała zmęczenia. W związku z tym ważne jest dopasowanie krzesła biurowego, które posiada wielopoziomową regulację czy wyprofilowanego biurka optymalizującego wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki temu istnieje możliwość utrzymania efektywnej pracy nawet przez wiele godzin.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły