Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Gwarancja niezawodnego działania pompy - Silnik głębinowy

Silnik głębinowy jest to urządzenie elektryczne, które napędza pompę zanurzeniową Wypełnia go nisko-toksyczny olej lub ciecz odporna na zamarzanie.

Silnik głębinowy jest to urządzenie elektryczne, które napędza pompę zanurzeniową. Wypełnia go nisko-toksyczny olej lub ciecz odporna na zamarzanie. 

Sprawdza się idealnie w zestawach hydroforowych wraz pompą głębinową. Silniki głębinowe są szczelnie i mogą pracować pod bardzo dużym ciśnieniem. Część z nich wykonywana jest w standardzie NEMA. Obudowa silników głębinowych wykonywana jest ze stali nierdzewnej w gatunku AISI 304. Górna część korpusu jest elementem żeliwnym, zabezpieczonym antykorozyjną pokrywą. Wał silnika głębinowego jest przystosowany do intensywnej eksploatacji i odporny na przeciążenia mechaniczne i uszkodzenia.

Gwarancja niezawodnego działania pompy - Silnik głębinowy, Silnik IBO

Ważnymi częściami silnika głębinowego są również łożyska kulowe oraz dławica mechaniczna materiały użyte to grafit i ceramika.

Układ łożysk silnika smarowany jest cieczą wypełniającą silnik, która wyprowadza z niego straty energetyczne. Konstrukcja połączeń i sprzęgieł w silniku głębinowym jest akceptowana przez wszystkich producentów pomp głębinowych.  

Cała konstrukcja jest wyjątkowo szczelna, a budowa pozwala zabezpieczyć urządzenie przed np. utratą oleju, dzięki temu silnik przystosowany jest do pracy ciągłej w pionie i poziomie.

Wyposażone są w wodoodporne złącza elektryczne, a ich uszczelnienia, kable i uzwojenia charakteryzują się najwyższym poziomem jakości europejskiej. 

Stojąc przed wyborem silnika musimy pamiętać że dobry silnik głębinowy jest gwarancją bezpiecznej i wieloletniej pracy pompy.

Powinien zostać dobrany o jedną moc większą w stosunku do wartości podanej w karcie doboru pompy i zanurzony na głębokość nie mniejszą niż 100m. 

Silnik zabezpiecza się przed zwarciami, przeciążeniami, zanikiem fazy, asymetrią zasilania, obniżeniem napięcia czy nadmierną ilością załączeń.

Warto również wspomnieć że spełniają wszystkie normy i posiadają znak zgodności CE. Ich sprawność powinna przekraczać 70%. W kontekście właściwości użytkowych bardzo ważna jest moc znamionowa silnika głębinowego oraz prędkość obrotowa.

Silniki głębinowe nie powinny być eksploatowane na częstotliwościach przekraczających ich wartości znamionowe, czyli zazwyczaj 50 i 60 Hz. Silniki głębinowe zasilane są na 230V lub 400V mogą być jednofazowe lub trójfazowe zapewniając zmienny moment obrotowy.  

Obecnym standardem w produkcji silników głębinowych jest budowa pomp cztero calowch które produkowane są zgodnie ze standardem ISO 9001. 

Na rynku dostępne są również silniki 6”, 8”, 10” lub 12” o mocach od 0,25kW do 400kW. Silniki głębinowe pracują bezobsługowo i wyposażone są w samoregenerującą się żywicę stojana, która chroni silnik przed uszkodzeniem. 

Urządzenia współpracujące z silnikami głębinowymi służą nie tylko do dostarczania wody pitnej i użytkowej w gospodarstwach domowych, zakładach wodociągowych i w rolnictwie, ale również do odwadniania czy podnoszenia ciśnienia.

Artykuł został dodany przez firmę

PHU DAMBAT ADAM JASTRZĘBSKI

DAMBAT to dynamicznie rozwijający się polski producent pomp do wody i osprzętu sprzedawanych pod marką IBO.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły